Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Pytanie o wygląd listy kontaktów po przeniesieniu z GG10

Rozmowny

Post Pytanie o wygląd listy kontaktów po przeniesieniu z GG10

Witam, mam takie pytanie, zaobserwowałem coś takiego, założyłem sobie nowy numer GG, tak dla testu, by mieć wszystko na czysto w GG, lista wygląda tak:

Kategoria Moje kontakty 1/1 i Pomocnicy 0/0 otóż po przeniesieniu poprzez automatyczną aktualizację archiwum i tego wszystkiego w GG11 moje okno wygląda tak:

Jak widać nie ma: Moje kontakty tylko jest Pozostałe to przeniosło się z GG10, co zrobić by mieć Moje kontakty zamiast Pozostałe? Czemu to ustawienie czy zwał jak zwał przeniosło się z GG10?

Poza tym jak widać w GG11 jak zakłada się nowy numer brakuje w kategorii Pomocnicy pomocników, czyli brakuje: Blip.pl, Infobot, Infobot, Karolina GG, Test Audio (przynajmniej oni są w GG10)

Drugie pytanie...

Zainstalowałem GG11 (po ówczesnym odinstalowaniu, testuje po prostu) wchodzę na mój profil GG, na początku wygląda tak:

Jest lista, avatary, obok gwiazdeczki, no właśnie co to za gwiazdeczki? Do czego one służą? Ale za chwilę to wszystko znika, bo uruchamia się proces przenoszenia danych z GG10 i wygląda lista tak:

Jak widać wyżej już wspomniane Pozostałe utworzyło się, Ignorowani, Moje Kontakty (powinno być z małej "k"ontakty) i wspomniani Pomocnicy.
    Po przeniesieniu archiwum, pozostaje kategoria Pozostałe i Pomocnicy, nie chcę tego z GG10, skoro jest inaczej w GG11, to chcę to ustawienie mieć z GG11. Znikły gwiazdeczki Obczaiłem, że gwiazdeczki można włączyć, gdy wyłączy się opcję: Pokazuj grupy. Lista kontaktów się pojawia, Avatary można sobie włączyć i spoko, ale Pozostałe wciąż widnieje, zamiast Moje kontakty.
    Ostatnio edytowane przez hsy ; 24.07.2013 o 15:54

Super Moderator Awatar Qrix
    Marka tel.
    Sony
    Model tel.
    Xperia M2 LTE
    FW telefonu
    Android 4.4.4
    Pierwsze nie jest zbyt jasne: co jest problemem?

Drugie: gwiazdki to kontakty z grupy "Ulubione". Wyświetlają się zawsze na samej górze listy. Po migracji z GG 10 to znika, bo w GG 10 miałeś inne ustawienia dotyczące listy kontaktów (tam były na stałe włączone grupy, więc po migracji również są włączone).

Rozmowny
    Chodzi o to, że cała lista kontaktów powinna być w kategorii Moje kontakty (tak jest w GG11), po przeniesieniu wszystkiego z GG10, cała lista jest w kategorii (grupie) Pozostałe, rozumiesz? Nie rozumiem dlaczego ta kategoria z GG10 się przeniosła do GG11, chciałbym mieć kategorię Moje kontakty, a nie Pozostałe, rozumiesz?

GG11 CZYSTE BEZ INGERENCJI Z GG10

GG11 PO INGERENCJI MIGRACJI Z GG10

Grupa: Ignorowani znikła nie ma jej w GG11 i spoko, ale brakuje w grupie Pomocnicy, pomocników, nie ma ich jest pusto, oczywiście tutaj mowa o nowym numerze jak się go założy, bo jeśli miało się GG10 i tworzy się proces przenoszenia wszystkiego to ten system ich przeniesie.

Co do Gwiazdek to rozumiem, dzięki za wyjaśnienie.

Marka tel.
    Sony
    Model tel.
    Xperia M2 LTE
    FW telefonu
    Android 4.4.4
    Odróżnijmy migrację od nowego konta. Migracja ma na celu zachowanie jak największej zgodności między miejscem z jakiego migrujemy a miejscem docelowym. Dlatego jeśli w GG 10 miałeś wszystkie kontakty w grupie "Pozostałe" to tak zostanie. Nazwę grupy można zmienić. To jest bardzo istotne, bo ludzie którzy migrują z GG 10 nie chcieliby by ktoś usuwał lub zmieniał im numery z listy kontaktów.

Grupa Pomocnicy była grupą w GG 10 obowiązkową przez długi okres czasu, potem z tego zrezygnowano. Masz ją bo wykonałeś migrację z GG 10.x do 10.5, a potem do GG 11. Domyślny zestaw kontaktów w GG 11 nie zawiera pomocników, ale nic nie stoi na przeszkodzie by ich sobie dodać. Przy migracji są oni zachowywani z powodów które wypisałem wyżej.

Rozmowny
    W porządku, rozumiem, czyli jak mogę zmienić tę nazwę tej grupy?

Rozmowny
    Więc jak da radę zmienić nazwę grupy? Lub usunąć ją i dodać nową?

Marka tel.
    Sony
    Model tel.
    Xperia M2 LTE
    FW telefonu
    Android 4.4.4
    Prawy przycisk myszy - próbowałeś?

Rozmowny
    Nie działa mi ta opcja, jest nieaktywna, spójrz:

Dlaczego tak?

Rozmowny
    Te dwie opcje jak; zmiana nazwy i usuń nie działają w ogóle w tym GG, trzeba zgłosić to do naprawy.

Wyjaśnienie odnośnie tych opcji tutaj: http://forum.gg.pl/showthread.php?18...unięcie-grupy
    Ostatnio edytowane przez hsy ; 26.07.2013 o 10:48 Powód: edycja