Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pytanie o wygląd listy kontaktów po przeniesieniu z GG10

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Pytanie o wygląd listy kontaktów po przeniesieniu z GG10

    Witam, mam takie pytanie, zaobserwowałem coś takiego, założyłem sobie nowy numer GG, tak dla testu, by mieć wszystko na czysto w GG, lista wygląda tak:



    Kategoria Moje kontakty 1/1 i Pomocnicy 0/0 otóż po przeniesieniu poprzez automatyczną aktualizację archiwum i tego wszystkiego w GG11 moje okno wygląda tak:



    Jak widać nie ma: Moje kontakty tylko jest Pozostałe to przeniosło się z GG10, co zrobić by mieć Moje kontakty zamiast Pozostałe? Czemu to ustawienie czy zwał jak zwał przeniosło się z GG10?

    Poza tym jak widać w GG11 jak zakłada się nowy numer brakuje w kategorii Pomocnicy pomocników, czyli brakuje: Blip.pl, Infobot, Infobot, Karolina GG, Test Audio (przynajmniej oni są w GG10)

    Drugie pytanie...

    Zainstalowałem GG11 (po ówczesnym odinstalowaniu, testuje po prostu) wchodzę na mój profil GG, na początku wygląda tak:



    Jest lista, avatary, obok gwiazdeczki, no właśnie co to za gwiazdeczki? Do czego one służą? Ale za chwilę to wszystko znika, bo uruchamia się proces przenoszenia danych z GG10 i wygląda lista tak:



    Jak widać wyżej już wspomniane Pozostałe utworzyło się, Ignorowani, Moje Kontakty (powinno być z małej "k"ontakty) i wspomniani Pomocnicy.
    Po przeniesieniu archiwum, pozostaje kategoria Pozostałe i Pomocnicy, nie chcę tego z GG10, skoro jest inaczej w GG11, to chcę to ustawienie mieć z GG11. Znikły gwiazdeczki Obczaiłem, że gwiazdeczki można włączyć, gdy wyłączy się opcję: Pokazuj grupy. Lista kontaktów się pojawia, Avatary można sobie włączyć i spoko, ale Pozostałe wciąż widnieje, zamiast Moje kontakty.
    Ostatnio edytowany przez hsy; [ARG:4 UNDEFINED].

    #2
    Pierwsze nie jest zbyt jasne: co jest problemem?

    Drugie: gwiazdki to kontakty z grupy "Ulubione". Wyświetlają się zawsze na samej górze listy. Po migracji z GG 10 to znika, bo w GG 10 miałeś inne ustawienia dotyczące listy kontaktów (tam były na stałe włączone grupy, więc po migracji również są włączone).

    Komentarz


      #3
      Chodzi o to, że cała lista kontaktów powinna być w kategorii Moje kontakty (tak jest w GG11), po przeniesieniu wszystkiego z GG10, cała lista jest w kategorii (grupie) Pozostałe, rozumiesz? Nie rozumiem dlaczego ta kategoria z GG10 się przeniosła do GG11, chciałbym mieć kategorię Moje kontakty, a nie Pozostałe, rozumiesz?

      GG11 CZYSTE BEZ INGERENCJI Z GG10



      GG11 PO INGERENCJI MIGRACJI Z GG10



      Grupa: Ignorowani znikła nie ma jej w GG11 i spoko, ale brakuje w grupie Pomocnicy, pomocników, nie ma ich jest pusto, oczywiście tutaj mowa o nowym numerze jak się go założy, bo jeśli miało się GG10 i tworzy się proces przenoszenia wszystkiego to ten system ich przeniesie.

      Co do Gwiazdek to rozumiem, dzięki za wyjaśnienie.

      Komentarz


        #4
        Odróżnijmy migrację od nowego konta. Migracja ma na celu zachowanie jak największej zgodności między miejscem z jakiego migrujemy a miejscem docelowym. Dlatego jeśli w GG 10 miałeś wszystkie kontakty w grupie "Pozostałe" to tak zostanie. Nazwę grupy można zmienić. To jest bardzo istotne, bo ludzie którzy migrują z GG 10 nie chcieliby by ktoś usuwał lub zmieniał im numery z listy kontaktów.

        Grupa Pomocnicy była grupą w GG 10 obowiązkową przez długi okres czasu, potem z tego zrezygnowano. Masz ją bo wykonałeś migrację z GG 10.x do 10.5, a potem do GG 11. Domyślny zestaw kontaktów w GG 11 nie zawiera pomocników, ale nic nie stoi na przeszkodzie by ich sobie dodać. Przy migracji są oni zachowywani z powodów które wypisałem wyżej.

        Komentarz


          #5
          W porządku, rozumiem, czyli jak mogę zmienić tę nazwę tej grupy?

          Komentarz


            #6
            Więc jak da radę zmienić nazwę grupy? Lub usunąć ją i dodać nową?

            Komentarz


              #7
              Prawy przycisk myszy - próbowałeś?

              Komentarz


                #8
                Nie działa mi ta opcja, jest nieaktywna, spójrz:



                Dlaczego tak?

                Komentarz


                  #9
                  Te dwie opcje jak; zmiana nazwy i usuń nie działają w ogóle w tym GG, trzeba zgłosić to do naprawy.

                  Wyjaśnienie odnośnie tych opcji tutaj: http://forum.gg.pl/showthread.php?18...unięcie-grupy
                  Ostatnio edytowany przez hsy; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: edycja

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X