Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Instalacja GG pod Linuxa (Ubuntu 12.04 LTS PL)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Kliknałem odrazu na Pobierz teraz.
    Nie miałem opcji wyboru systemu. Może by takie coś dodać?


    http://thekrzos.pl/hftp/Zrzut_ekranu...10_11.png.html

    Komentarz


      #17
      wyglad mi na to ze masz 32bit system
      a ze strony gg przegladarka pobiera domyslnie wersje 64bit. Ponoc cos tam stronka zle rozpoznaje wersje systemu...

      Za Qrix podaje linka do wersji 32bit
      http://gadunews.pl/pobierz/?category=19

      sciagnij 32bit i sprobuj uruchomic...
      Ostatnio edytowany przez epsilon; [ARG:4 UNDEFINED].

      Komentarz


        #18
        Nie dziala. Taki sam blad... -,-

        Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

        Komentarz


          #19
          z tego co doczytalem w sieci, to glibc z debiana nie jest juz kompatybilne z glibc z ubuntu
          wiec jest to pewien problem, gg powinna wydac dodatkowa paczke dla debiana ale
          skoro valve wspiera chyba tylko klienta steam na ubuntu to co dopiero gg.

          w sieci znalazlem rozwiazanie analogicznego problemu
          sprobuj zrobic tak jak gosc radzi w 1-szym komentarzu

          http://steamcommunity.com/app/221410...7793/?l=polish

          btw. zajrzalem na strone pobierania klienta gg na linuxa
          16 pobran, no zainteresowanie jak akcjami pko
          chyba ze nie zlicza tych ze strony glownej pobierania...

          Komentarz


            #20
            Tamten licznik na gadunews wyświetla tylko pobrania bezpośrednio z gadunews.pl. I racja: oficjalnie GG jest wspierane tylko na Ubuntu, ale myślę, że mimo to znajdą się chętni do pomocy pod innymi dytrybucjami.

            Komentarz


              #21
              niestety ubuntu, z tego co czytam na sieci oddala sie od reszty dystrybucji.
              i mam nadzieje, ze gg uwzgledni to oddalanie sie wydajac jeszcze inne wersje, gdyby zaszla potrzeba.

              a tak na marginesie, to dziwia mnie te negatywne recenzje gg pod linuxa
              to ze dlugo czekalismy to oczywiscie fakt
              ale to
              1) ze nie ma instalatora - to mnie smiech ogarnia
              2) ze nie ma deb - niech ci wszyscy userzy ubuntu i debiana (i klonow) pomysla
              ze sa jeszcze inne dystrybucje, ktore nie uzywaja normalnie pakietow deb
              wiec taki bz2 jest odpowiedni dla wszystkich.
              3) ze sa reklamy - no przeciez firma musi z czegos sie utrzymac
              4) ze po co skoro jest kadu - nie kazdy lubi kadu i kadu nie bedzie miec wszystkiego
              od razu to co oferuje oryginalny klient, niektorych wad/brakow oryginalu tez nie bedzie miec

              Komentarz


                #22
                1. Biblioteki dynamicznie linkowane (.so) powinny być umieszczone w katalogu lib, a nie xulrunner (taki błąd dezajnerski)
                2. Jeżeli ktoś ma problem z odpaleniem GG poza Ubuntu - GG można odpalić poleceniem:
                LD_PRELOAD=./xulrunner/libcrypto.so.1.0.0 ./gghub
                3. Po zainstalowaniu flash playera GG dalej go nie widzi.

                Co do pozycji 3 - ma ktoś pomysł na przyczynę i ew. workaround?

                Komentarz


                  #23
                  @Sweetashny Miszcz
                  ad 3.
                  w katalogu usera utworzylem katalog
                  .mozilla/plugins
                  a do niego wrzucilem plik
                  libflashplayer.so
                  z paczki (tar.gz) flash ze strony adobe
                  http://get.adobe.com/pl/flashplayer/

                  btw w sumie taka rzecz to moglby robic jakis skrypt...
                  Ostatnio edytowany przez epsilon; [ARG:4 UNDEFINED].

                  Komentarz


                    #24
                    Zrobiłem sobie skrypt na wypadek, jakby zdarzyło mi się robić reinstalację systemu:

                    http://pastebin.com/SGZGfqmw

                    Oczywiście publikuję go tylko w celach poglądowych, to nie ma być instalator dla leniwych.
                    Skrypt finalny powinien wymusić na użytkowniku pobranie flasha i archiwum z GG na użytkowniku, żeby buby nie było.

                    Komentarz


                      #25
                      Nie wiem czy to bug czy feature, ale reklama wyświetla się po połączeniu dwukrotnie. (x86_64 AKA amd64)

                      Komentarz


                        #26
                        Mam kilka pytań. Czym jest plik siglist, który znajduje się w katalogu GG? Dlaczego gg wymaga praw zapisu do tego pliku, żeby się uruchomić? Dlaczego ten plik nie znajduje się w katalogu .gg użytkownika? Przez ten jeden nieszczęsny plik z gg nie można korzystać na koncie gościa. Fajnie, że zrobiliście skrypcik, który integruje z Unity, ale ta integracja jest chyba trochę przestarzała. Chodzi mi o trik z systray-whitelist, który chyba nie działa w najnowszych wersjach (chyba, bo używam 12.04, a w systray-whitelist mam ['all']). Prawidłowy sposób to umieszczenie pliku gg w katalogu "/usr/share/indicators/messages/applications/", który zawiera ścieżkę do pliku gg.desktop (w pliku gg.desktop wpis Icon musi mieć wartość gg, żeby ikona była widoczna, bo inaczej nie będzie - wymaga do chociażby dowiązania symbolicznego /usr/share/pixmaps/gg.png wskazującego na ikonkę). Powinniście podać instrukcję jak zainstalować gg dla całego systemu, jednocześnie zabezpieczając program przed zapisem ze strony zwykłych użytkowników - w razie aktualizacji można zmienić na krótko właściciela na bieżącego użytkownika i po aktualizacji przywrócić właściciela root. Przypominam, że ręcznie instalowane programy umieszcza się w /usr/local, więc gg powinno wylądować w /usr/local/share/GG, a odpowiedni skrypcik gg uruchamiający gghub w "/usr/local/bin/", czyli "/usr/local/bin/gg". Plik gg.desktop powinien, zgodnie z konwencją, trafić do "/usr/local/share/applications/". Umieszczanie wykonywalnych plików w katalogu użytkownika z prawami zapisu do nich jest narażeniem na infekcję. Chyba nie chcecie, by mówiono, że GG na Linuksa roznosi wirusy, nie?

                        Komentarz


                          #27
                          @Sweetashny Miszcz
                          nie zauwazylem takiego zachowania

                          @wrzomar
                          Wydaje mi sie, ze gg po uruchomieniu, najpierw sprawdza czy jest nowsza wersja i jesli tak to sciaga, podmienia pliki na nowsze, a potem uruchamia
                          sie raz jeszcze i dopiero wtedy pojawia sie ekran logowania... wiec jesli mam racje, to nie za bardzo wiem kiedy chcialbys zrobic ta podmianke
                          wlasciciela... no chyba zeby updater poprosil o "root'a".
                          Osobiscie mam nadzieje, ze paczka z programem pozostanie taka jak teraz, a dla wymagajacych instalatora pojawia sie skrypty do odpowiednich
                          dystrybucji. W sumie to uzytkownicy danych dystrybucji, mogli by zamieszczac na tym forum skrypty przydatne w ich systemach. A ggteam niech sie
                          skupi raczej na samej aplikacji, tj. poprawkach bezpieczestwa i niedorobkach ...

                          A plik siglist hmm moze sa tam certyfikaty do ssl, ktore czasem trzeba uaktualnic? Przyznaje ze nie zagladalem do srodka.

                          Komentarz


                            #28
                            Sprawdzał ktoś politykę GG odnośnie redystrybucji tego programu? Bo napisanie skryptu do instalacji byłoby bardzo proste. Coś podobnego jest dla flasha pod openSuSE, ściągawka w pliku RPM...

                            Dla Fedory widzę jak na razie takie ograniczenia:
                            1/ Użyszkodnik musiałby posiadać zainstalowane repozytorium RPMfusion.
                            2/ Potrzebne byłoby dowiązanie symboliczne do pluginu flasha.
                            3/ Zrobić skrypt, który kopiowałby pliki GG w miejsce, gdzie użyszkodnik ma prawa zapisu. ~/.local/opt/GG wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.

                            Tak nawiasem, próbował ktoś zastąpić dla GG adobre flasha gnashem? --nie da się

                            Zamieszczone przez wrzomar
                            Czym jest plik siglist, który znajduje się w katalogu GG?
                            siglist zawiera sumy kontrolne plików programu
                            GG team nie prowadzi systrybucji oprogramowania poprzez repozytorium, dlatego aplikacja musi mieć autoupdater, który zmienia podpisaną listę sum kontrolnych pliku przy każdej aktualizacji.

                            Zamieszczone przez wrzomar
                            Przypominam, że ręcznie instalowane programy umieszcza się w /usr/local
                            Z teorią dotyczącą /usr/local jest pewien błąd...
                            Owszem, ręcznie kompilowane i instalowane aplikacje trafiają do /usr/local, aby zapobiec konfliktom z paczkami zainstalowanymi przez rpm, dpkg czy aur. Binarne dystrybucje lecą do /opt. Popatrz na przykład na sposób dystrybucji Chrome czy Earth od Google.

                            Zamieszczone przez wrzomar
                            Plik gg.desktop powinien, zgodnie z konwencją, trafić do "/usr/local/share/applications/".
                            Chciałbym poznać tę konwencję.
                            Twoje dalsze chore rozważania, co gdzie powinno iść zapewne bierze się stąd, że dopiero wskoczyłeś w ten system i bawisz się w eksperta z certyfikatem typu LPI. Ale usiądź pokornie i popatrz jak na przykład instaluje się steam, który jest podobnie dystrybuowaną aplikacją.

                            A, i naucz się jak Unity traktuje katalog ~/.local, zanim zaczniesz kogoś objeżdżać za umieszczanie w ~/.local/applications aktywatorów.

                            AAAA... I JESZCZE POZDRO&POĆWICZ ZA TO STWIERDZENIE:

                            Zamieszczone przez wrzomar
                            Umieszczanie wykonywalnych plików w katalogu użytkownika z prawami zapisu do nich jest narażeniem na infekcję. Chyba nie chcecie, by mówiono, że GG na Linuksa roznosi wirusy, nie?
                            Bardziej wątpliwe jest zachowanie Valve jeżeli chodzi o to, że ich dekoder mp3 wymaga pisania po wykonywalnej przestrzeni adresowej pamięci niż zwykłe prawa +wx. Zasada jest taka, że jak użytkownik jest głupi i tak wpisze
                            Kod:
                            rm -rf
                            i będzie pozamiatane. Największym szczęściem jest to, że raczej ciężko jest zmusić jądro do zrobienia buby z userlandu.
                            Ostatnio edytowany przez Sweetashny Miszcz; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: update wiadomości

                            Komentarz


                              #29
                              rety czy my naprawde potrzebujemy instalatora? Skoro i tak uzytkownik musi miec prawa do binarek programu zeby ten sie sam zaktualizowal?
                              Moze maly skrypcik dla userow z ubuntu, bo wydaje mi sie ze swiezaki chyba zazwyczaj wybieraja wlasnie ubuntu na poczatku.
                              W dawnych czasach, na pytanie ktora dystybucje linuxa wybrac, odpowiadano "ta sama ktora uzywa twoj lokalny linuxowy guru".

                              A czy wiadomo orientacyjnie ilu jest linuxowych uzytkownikow natywnego klienta gg? Bo poza nowymi userami (z ubuntu) to chyba
                              kazdy linuxowiec sobie poradzi z wypakowaniem zipa i zrobieniem skrotu w menu, wedle swoich preferencji...

                              A gdzie tutaj mozna zglaszac bledy odnosnie naszej linuxowej wersji?
                              Nie dzialaja mi chmurki powiadomien, do ktorych zdazylem sie juz przyzwyczaic...

                              Komentarz


                                #30
                                Błędy w odpowiednich działach na forum.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X