Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Samoistne pobieranie i aktualizowanie komunikatora.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Samoistne pobieranie i aktualizowanie komunikatora.

    Witam,
    używam GG8 po włączeniu komunikatora pojawia się komunikat o zaktualizowaniu bieżącej wersji do nowszej, sęk w tym, że ja nie chcę jej aktualizować.
    Kiedyś pokazywał się ten komunikat i do wyboru były dwie opcje TAK i NIE odnośnie tej aktualki, teraz nie są i automatycznie jest ona pobierana, dalej po pobraniu pokazuje się kolejny komunikat czy chcę ją teraz zainstalować, tu na szczęście przyciski TAK i NIE już są dostępne do klikania. Podobna sprawa występuje na GG10. Jest to mocno irytujące, bo pojawia się to po każdym włączeniu GG.
    Czemu na siłę jest wciskana najnowsza wersja? Użytkownik sam powinien decydować o tym czy ją pobrać czy nie. Miałem 12 i w ogóle mi nie podpasowała, jest strasznie ociężała i wolna.
    Czy można wyłączyć w/w komunikat żeby w ogóle się on nie pojawiał? Jakaś blokada na firewall'u? Oczywiście tak, żeby komunikator działał sprawnie odnośnie wysyłania i odbierania wiadomości.

    Pozdrawiam

    #2
    Nie ma możliwości wyłączenia aktualizacji. Aktualizacja, o której piszesz, nie zostaje przeprowadzona samoczynnie. Następuje to po komunikacie o potrzebie restartu GG. W przypadku nie wyrażenia chęci na restart, nie jest ona zainstalowana. Wymuszanie aktualizacji podyktowane jest tym, że wycofujemy się ze starszych wersji GG. Przepraszamy za trudności i zachęcamy do korzystania z GG 12.

    Komentarz


      #3
      Jednak jakaś możliwość jest
      Zastosowałem się do tego wpisu znalezionego w internecie:
      "Pozbycie się komunikatu o aktualizacji do nowszej wersji:
      Wejść w C:\Users\Nazwa Użytkownika\AppData\Roaming\Nowe Gadu-Gadu, edytować plik Config w Notatniku, a następnie zmienić datę:
      <NextUpdateShow>2013.12.04</NextUpdateShow>

      na kilka lat do przodu np.:
      <NextUpdateShow>2020.12.04</NextUpdateShow>


      Wymagany reset kompa by zmiany zostały wprowadzone"

      Od 2 dni ani razu w/w komunikat się nie ukazał

      Komentarz

      Pracuję...
      X