Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moje propozycje dotyczące GG12

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Moje propozycje dotyczące GG12

    GG 12 - propozycje.

    Miałem już styczność z wieloma komunikatorami, dlatego postaram się napisać czego mi brakuje obecnie w GG.
    Jednak najpierw zacznę od nieoczekiwanych komunikatów ze strony antywirusa zaraz po włączeniu GG: http://i.imgur.com/ro6Hyjk.png, http://i.imgur.com/soCVpuy.png, http://i.imgur.com/nc8cTXX.png. Skąd wy bierzecie te reklamy?
    Teraz przejdźmy do moich propozycji:
    Przede wszystkim brakuje mi "blokowanie komunikatora" przy nieobecności. Mam tu na myśli to, że gdy nie korzystam z komputera np. godzinę (czas najlepiej jakby mógł ustawić użytkownik) GG zablokuje dostęp do programu. Aby dostać się do niego ponownie potrzebne będzie podanie hasła dostępu. Kolejną funkcją jest wyświetlanie na liście kontaktów obok danej osoby czy korzysta ona z GG w komputerze czy też w telefonie za pomocą np. charakterystycznego obrazka obok kontaktu. Można było by też wprowadzić funkcję do robienia zrzutów ekranu i podstawową edycję tych zrzutów. Chętnie zobaczyłbym także możliwość zabezpieczenia archiwum na hasło. Te funkcje dobrze są znane z innych komunikatorów, zatem wprowadzenie ich z pewnością nie będzie wielkim problemem.
    Teraz może przejdźmy do błędów komunikatora, które zdążyłem do tej pory zaobserwować:
    Otóż zużycie pamięci przez ten komunikator jest znacząco za duże w porównaniu do podobnych programów tego typu. Po włączeniu "akceleracja sprzętowa" aplikacja wiesza się niemal co 5 sekund, zużycie pamięci jak i procesora znacząco wzrasta. Czy zatem jest sens wprowadzania tej funkcji, skoro jest tak niedopracowana? Brakuje mi także większej możliwości dostosowania okna komunikatora, jak i okna rozmowy np. nie można je zbytnio zmniejszyć itp. Następnie reklamy. Rozumiem że komunikator musi się z czegoś utrzymywać, ale wprowadzenie tej reklamy wyświetlającej się na pół ekranu to lekka przesada. Następnie pogoda w komunikatorze. Czy naprawdę jest komuś potrzebna? Tyle jest serwisów pogodowych w "internecie" jak i w telewizji, po co ją jeszcze zatem upychać do komunikatora. Powinna być możliwość jej usunięcia, podobnie jak radia, oraz tych powiadomień obok pogody. Te "narzędzia" powinny być dostarczane w formie osobnych dodatków z możliwością wyboru czy chcemy je mieć czy też nie, a nie automatycznie wbudowane w komunikator. Następnie poczta w komunikatorze. Dla mnie osobiście kiepska sprawa. Obecnie nie mam żadnego znajomego, który korzysta z poczty wp. Zatem dla mnie nietrafiony pomysł. Chyba żeby można by było dodać integrację z innymi serwisami pocztowymi. Wtedy miałoby to może jakieś większe zastosowanie, chodź dla mnie to i tak zbędna funkcja. Co do gier w komunikatorze to też powinna być możliwość czy chcemy je mieć, czy też nie, takie jest moje zdanie. Mało to gier jest na różnych stronach? Jak powszechnie wiadomo jak coś jest do wszystkiego, to przeważnie jest do niczego. Dlatego moim zdaniem lepiej skupić się na zrobieniu porządnego (przede wszystkim lekkiego) komunikatora, niż na dodawaniu wielu zbędnych użytkownikom funkcji. Poza tymi „drobnymi” mankamentami, komunikator jest naprawdę ok. Chwała za wprowadzenie GG Dysk naprawdę przydatna funkcja. Również fajne jest archiwum online i ogólnie do wyglądu samego komunikatora też nie mam żadnych zastrzeżeń. To chyba tyle, mam nadzieję, że da to co niektórym do myślenia. Oczywiście pewnie dużo osób nie zgodzi się z moimi propozycjami, to zrozumiałe, jednak warto się choć trochę nad nimi zastanowić, a nie od razu skreślać na starcie.
    Pozdrawiam.

    Ps.
    Do czego służy funkcja "ogranicz dostęp" w opcjach kontaktu? Jeżeli dzięki niej możemy ukryć swój status przed daną osobom, to naprawdę świetna funkcja. Czy dana osoba której ograniczymy dostęp do naszego profilu, będzie o tym w jakiś sposób informowana?
    Czy w GG12 jest tzw. funkcja powiadamiająca o urodzinach naszych znajomych?

    #2
    Do każdej propozycji powinien powstać oddzielny wątek...

    Odnośnie blokowania dostępu do programu to możesz sobie to zrobić na poziomie Windows i Windows sam zablokuje dostęp do całego konta użytkownika systemu po odpowiednim czasie.

    Status mobilny był zgłaszany nie raz, nie dwa. Póki co nie ma, a sam uważam, że powinno coś takiego się pojawić.

    Dyskusja o zrzutach i wycinkach ekranu: http://forum.gg.pl/showthread.php?33...2%C4%85d-radia

    Po co archiwum na hasło? Cały komunikator jest chroniony hasłem.

    Zużycie pamięci: http://forum.gg.pl/showthread.php?72...a-pami%C4%99ci

    Pogodę można ukryć z tego co pamiętam razem z wiadomościami... Chyba, że mówisz o czymś innym. Pokaż screena.

    Istnieje możliwość podpięcia dowolnego konta pocztowego z obsługą IMAP4.

    Czemu chwalisz GG Dysk jednocześnie krytykując dodatki typu radio, poczta i gry? Ten dodatek jest tak samo zbędny w komunikatorze jak i tamte bo nie odnosi się w żaden sposób do komunikacji. Mało to jest dysków poza GG Dyskiem jak i analogicznie serwisów pogodowych i z grami?

    Opcja ogranicz dostęp ukrywa status i opis przed tą osobą. Osoba ta nie będzie o tym poinformowana

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez Qrix Zobacz posta
      Do każdej propozycji powinien powstać oddzielny wątek...
      Jasne że powinienem ale stwierdziłem, że za dużo z tym "roboty".

      Zamieszczone przez Qrix Zobacz posta
      Odnośnie blokowania dostępu do programu to możesz sobie to zrobić na poziomie Windows i Windows sam zablokuje dostęp do całego konta użytkownika systemu po odpowiednim czasie.
      Pewnie że tak mogę, jednak nie o to mi chodzi. Blokowanie samego GG na hasło byłoby znacznie bardziej wygodne i nie utrudniałoby innym użytkownikom korzystania z tego komputera. Prosta sprawa odchodzę od komputera, blokuje GG na hasło, żeby nikt nie miał dostępu do niego, wracam, odblokowuję i pisze dalej.

      Zamieszczone przez Qrix Zobacz posta
      Status mobilny był zgłaszany nie raz, nie dwa. Póki co nie ma, a sam uważam, że powinno coś takiego się pojawić.
      Trudno się nie zgodzić z tym co napisałeś.

      Zamieszczone przez Qrix Zobacz posta
      Dyskusja o zrzutach i wycinkach ekranu: http://forum.gg.pl/showthread.php?33...2%C4%85d-radia
      Zatem czekam na wprowadzenie tej funkcji, oby stało się to jeszcze w tym roku.

      Zamieszczone przez Qrix Zobacz posta
      Po co archiwum na hasło? Cały komunikator jest chroniony hasłem.
      Prosta sprawa archiwum na hasło jest bardzo przydatne, żeby nasze "prywatne" wiadomości nie czytał ciekawski brat czy siostra. Nie wszyscy wyłączają GG jak idę gdzieś na 5 min.

      Zamieszczone przez Qrix Zobacz posta
      Nie skomentuje tego...

      Zamieszczone przez Qrix Zobacz posta
      Pogodę można ukryć z tego co pamiętam razem z wiadomościami... Chyba, że mówisz o czymś innym. Pokaż screena.
      Nie mam obecnie na tym komputerze GG. Skoro można ukryć pogodę i te wiadomości to można wiedzieć w jaki sposób to zrobić?

      Zamieszczone przez Qrix Zobacz posta
      Istnieje możliwość podpięcia dowolnego konta pocztowego z obsługą IMAP4.
      To super, liczyłem na to.

      Zamieszczone przez Qrix Zobacz posta
      Czemu chwalisz GG Dysk jednocześnie krytykując dodatki typu radio, poczta i gry? Ten dodatek jest tak samo zbędny w komunikatorze jak i tamte bo nie odnosi się w żaden sposób do komunikacji. Mało to jest dysków poza GG Dyskiem jak i analogicznie serwisów pogodowych i z grami?
      Dlaczego chwalę? Wielu znajomych z niego korzysta i go chwali. Ułatwia to im udostępnianie zdjęć itp. Sam osobiście wolę Dropboxa... Ale tego typu aplikacja jak GG Dysk uważam że jest bardziej potrzebna niż np. radio czy też pogoda.

      Zamieszczone przez Qrix Zobacz posta
      Opcja ogranicz dostęp ukrywa status i opis przed tą osobą. Osoba ta nie będzie o tym poinformowana
      OK, zatem brawa dla GG.

      W nowym GG są powiadomienia o urodzinach znajomych? Wiem że kiedyś były. Nie żebym jakoś specjalnie potrzebował tej funkcji, ale jednak czasem się przydaje.
      Ostatnio edytowany przez Talers555; [ARG:4 UNDEFINED].

      Komentarz


        #4
        Hej, opcja "ogranicz dostęp" ukrywa tylko opis. GG 12 nie powiadamia o urodzinach znajomych.
        Ostatnio edytowany przez Paulina; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz


          #5
          @up: Gdyby ukrywała, to by było dobrze, ale tak nie jest...

          Wysłane z mojego GT-S5830 przy użyciu Tapatalka

          Komentarz


            #6
            Z tego co widzę GG w żaden sposób nie informuję, że dana osoba nas "ignoruje". Prosiłbym o dodanie tej funkcji. Kiedyś już była taka "opcja" i nie wiem dlaczego została usunięta...

            Komentarz


              #7
              Funkcja ignorowania jest dla osób ignorujących, a nie dla osób ignorowanych. Zdecydowana większość przypadków użycia funkcji ignorowania dotyczy sytuacji, w której osoba ignorująca nie chce mieć kontaktu z osobą ignorowaną. Informowanie o tym fakcie osoby ignorowanej może zachęcać ją do poszukiwania innej drogi kontaktu z osobą ignorującą, czego ta sobie nie życzy.

              Komentarz


                #8
                Nie do końca się zgodzę. Ignorowanie czy zablokowanie wyświetlało innym odpowiednią informację, a jeśli nie chcieliśmy by ktoś wiedział, że jego wiadomości nie docierają do nas to usuwało się taką osobę z listy kontaktów i ustawiało opcję "Nie pokazuj wiadomości od nieznajomych".

                Komentarz


                  #9
                  Może się trochę powtórzę, ale po tych kilku miesiącach korzystania z GG widzę to teraz tak:
                  1. Funkcja "ogranicz dostęp" powinna ukrywać również status, a nie tylko opis.
                  2. Powinna być także większa możliwość personalizacji wielkości okien (okna rozmowy i okna z listą kontaktów). Mam tu na myśli możliwość pomniejszenia ich. Domyślnie okno rozmowy jest wg. mnie za duże i niestety nie da się je zmniejszyć.
                  3. Przydałaby się funkcja do robienia "wycinków ekranu" i "rysowania po nich".
                  4. Przydałby się również ciemny motyw kolorystyczny (czarne tło, białe litery) dla GG na PC.
                  5. Chętnie zobaczyłbym także funkcję, która informowałby, że nasz znajomy korzysta z GG w telefonie.
                  6. Mi osobiście przydałaby się funkcja umożliwiająca zabezpieczenia archiwum na hasło. Program jest zabezpieczony hasłem, ale archiwum to archiwum.
                  7. Gdy ktoś nas zablokuje to GG powinno nas o tym poinformować w jakikolwiek sposób, a nie tak, jak to jest dotychczas.
                  8. Nie bardzo rozumiem, co robi w GG "zakładka" o nazwie "radio" skoro ta aplikacja dostępna jest w formie osobnej aplikacji.
                  9. Nie bardzo rozumiem również to, że gdy ktoś zaprosi nas do znajomych, to po co to powiadomienie wyświetla się w dwóch miejscach, a mianowicie w zakładce "ostatnie --> powiadomienia" oraz "ludzie --> zaproszenia". Wypadałoby się zdecydować na jedno.
                  10. Nie wiem również, dlaczego dostępny jest w GG "odtwarzacz muzyki" skoro jest radio. A ten odtwarzacz możliwościami nie powala, delikatnie mówiąc jest kiepski. Osobiście chętnie bym się go pozbył z GG.
                  11. Jak mam otwartych kilka kart ze znajomymi w oknie rozmowy i ktoś napisze do mnie wiadomość, z tych osób co z nimi aktualnie rozmawiam, to nie potrzebnie pojawia się powiadomienie w dolnym prawym roku ekranu (jeśli mam aktywne okno rozmowy). Wydaje mi się, że wystarczy jak na karcie pojawi się odpowiedni znak, że ktoś do nas napisał. Zatem powiadomienia w prawym dolnym rogu nie są chyba potrzebne, skoro są na karcie.
                  12. Fajnie byłoby też, gdyby skrót "ctrl+tab" przenosił w pierwszej kolejności do ostatnio nieprzeczytanych "kart".
                  13. Chętnie zobaczyłbym także funkcję bardzo dobrze znaną z innego komunikatora, a mianowicie wyświetlanie podstawowych informacji o aktywności znajomego tzn. kiedy był ostatnio dostępny, kiedy ostatnio zmienił opis i takie tam.
                  14. Powiadomienia z kraju oraz pogodę na liście kontaktów można na szczęście ukryć, szkoda tylko, że nie można wyłączyć.
                  15. Szkoda, że GG nie wyświetla teraz powiadomień o urodzinach znajomych, kiedyś było coś takiego dostępne.
                  16. Zużycie pamięci, jak i mocy procesora przez GG jest stanowczo za duże, przydałaby się nad tym popracować.
                  Ostatnio edytowany przez Talers555; [ARG:4 UNDEFINED].

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X