Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czcionka wiadomości przychodzących

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Czcionka wiadomości przychodzących

    z komunikatora GG korzystam od wielu lat i uważam, że do 2007 roku wszystko było z komunikatorem ok, ale pewnie nie tylko ja tak myślę, więc pominę wstęp.........

    chodzi o to, że kiedy w 2007 roku wprowadzono to nowe GG (to chyba był ten rok), to nagle się okazało, że zniknęła opcja powiększenia czcionki wiadomości przychodzących

    pisałam kiedyś jeszcze na blogu redakcji GG, że mam problem ze wzrokiem i taka opcja by się przydała, bo zależy mi na czytaniu tego, co inni do mnie piszą, co z tego, że ja powiększę sobie czcionkę własnych wiadomości????

    obecnie z GG korzystam tylko w przeglądarce, bo to, co jest do instalowania, to jest jakaś porażka..... w każdym razie w przeglądarce też nie ma opcji powiększenia czcionki wiadomości przychodzących w GG - pewnie, że mogę powiększyć cały tekst w przeglądarce, ale żeby zyskać satysfakcjonującą wielkość czcionki, musiałabym powiększyć tekst w przeglądarce tak, że pozostałe części strony są dla mnie już za duże i to też wzrok męczy


    moje pytanie, czy to, że osoby słabowidzące są w mniejszości użytkowników GG oznacza, że naprawdę tak trudno wprowadzić opcję powiększenia czcionki wiadomości przychodzących w ustawieniach GG w przeglądarce jak i na komputerze???? może zamiast wprowadzać dziesiątki nikomu niepotrzebnych urozmaiceń typu gry i co tam jeszcze, warto pomyśleć o ludziach, którzy chcą pisać na GG, a im się tego nie ułatwia???...............

    kilka lat temu, kiedy wprowadzono nową wersję GG (wtedy się nazywała GG beta, nie wiem, który miała numer, ale to był chyba 2007 rok), prosiłam ekipę GG na ich blogu o powiększenie czcionki - i pojawiło się, ale tylko w moich wiadomościach.......... od tamtego czasu minęło ponad 6 lat i nikt się nie zajął rozmiarem czcionki wiadomości przychodzących, to jakaś kpina!!! kpina z użytkowników, że nie uwzględnia się tak prostych sugestii, które na pewno nie są trudne do zrobienia i kpina z ludzi słabowidzących, którym też zależy na tym, by korzystać z komunikatora GG

    #2
    Od takich rzeczy są globalne ustawienia systemu Windows, polecam powiększenie DPI w ustawieniach systemu co rozwiąże problem nie tylko z GG ale i innymi aplikacjami.
    Przyjąłem, że używasz Windows 7. DPI zmienia się kolejno:





    Komentarz


      #3
      Dodam tylko do tego co napisał Qrix, że GG jest przez nas SPECJALNIE dostosowane do tego żeby właśnie poprawnie działać z opcją powiększania ekranu. Tak - GG specjalnie wspiera powiększone DPI (również ekrany Retina na OSX).
      sigpic 5GB
      http://www.gg.pl/info/pobierz/

      Komentarz

      Pracuję...
      X