Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Doładowywanie wiadomości, godziny wyświetlania i czyszczenie rozmowy.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Doładowywanie wiadomości, godziny wyświetlania i czyszczenie rozmowy.

    Witam, dlaczego dwie w sumie najważniejsze opcje zostały usunięte? Mowa tutaj o czyszczeniu rozmowy i wyświetlaniu godziny przy każdej wiadomości. Było to bardzo przydatne, a teraz zostało prawie całkowicie usunięte. Godziny owszem wyświetlają się, ale przy losowej wiadomości... jest to tak samo przydatne jak usunięcie czyszczenia rozmów. Niektórzy po prostu wolą wyczyścić sobie, aby "ukryć" niepotrzebne wiadomości, ale nie chce usuwać rozmów z archiwum. Opcja automatycznego wczytywania wiadomości - no super, ale na co to komu? Można przecież samemu sobie wczytać i problemu nie było. Wiem też, że nie podoba się to innym. To samo ze statusem - pomimo wyjścia z GG dalej jest się dostępnym.

    Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

    #2
    Minęły 4 dni i brak odpowiedzi, hmm?

    Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

    Komentarz


      #3
      Większość popularnych aplikacji mobilnych służących do komunikacji otwiera okno rozmowy zawierające ostatnio przesyłane wiadomości. Jednocześnie funkcjonalność stanowi zabezpieczenie przed rzadkimi przypadkami, w których aplikacja nie przechowuje w pamięci ostatnich wiadomości i musi je doczytać. Zastosowanie automatycznego doczytywania ułatwia również odnalezienie kontekstu rozmowy w przypadku zrzucenia aplikacji w tło, kiedy zwiększone jest prawdopodobieństwo jej wyłączenia lub w sytuacji kiedy aplikacja zostaje z różnych przyczyn zrestartowana.

      Wyświetlanie godzin rozmowy nie jest losowe. Sposób w jaki ta informacja jest w tej chwili wyświetlana w oknie rozmowy został szczegółowo opisany na stronie pomocy:

      http://www.gg.pl/pomoc/wyswietlanie-...g-na-androida/

      Komentarz


        #4
        No tak, ale opcja czyszczenia rozmowy była przydatna - dalej nie widzę argumentu za jej usunięciem. Przecież można zostawić automatyczne odświeżanie, a tylko wprowadzić opcje czyszczenia i dopiero po przyciągnięciu w dół automatycznie wczytać.

        Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

        Komentarz


          #5
          Ze względu na sposób, w jaki działa Android, gdybyśmy nie zrobili automatycznego doczytywania rozmów, często zdarzałyby się sytuacje, że okno rozmowy czyściłoby się samo. Wyobraź sobie sytuację taką: dostajesz od kogoś link w oknie rozmowy, klikasz na niego, otwiera się przeglądarka, następnie wracasz do okna rozmowy, które samo się w międzyczasie przeczyściło. Przyznaj, że jest to dość niekomfortowa sytuacja.
          We wcześniejszych wersjach aplikacji tak nie było, teraz tak może się zdarzać. Dlatego wprowadziliśmy automatyczne dociąganie rozmów, a opcja czyszczenia przestała mieć sens - bo gdy wyjdziesz i wejdziesz do okienka rozmowy, to się znowu wszystko automatycznie dociągnie.

          Komentarz


            #6
            Czyli przywrócenia tych funkcji nie będzie, rozumiem. Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

            Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

            Komentarz

            Pracuję...
            X