Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wersja 3.0 - Aktualizacja danych czy zbieranie danych osobowych w celach handlowych?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Wersja 3.0 - Aktualizacja danych czy zbieranie danych osobowych w celach handlowych?

    Wlasnie dokonalem uaktualnienia gg na iPhone do wersji 3.0. Ku mojemu ogromnemu zdziwnieniu - okazalo sie ze musze podac:
    - email albo (uwaga!) numer telefonu - "do odzyskiwania hasla".
    - wyksztalcenie i zawod.
    Oprocz tego musze rowniez zmienic haslo, bo nagle GG na iPhone przestalo sie ono podobac...

    Obowiazkowo - musze wyrazic zgode na przetwazanie moich danych osobowych przez GG Network w celu (zgodnie z regulaminem):
    "a. w celu swiadczenia uslugi;
    b. w celach marketingowych, w szczegolnosci w celach otrzymywania informacji handlowych pochodzacych od GG Network SA i innych osob, na podstawie umow zawartych z GG Network SA.
    c. w celu swiadczenia uslug droga elektroniczna przez osoby trzecie w ramach dostepu do aplikacji udostepnionych przez osoby trzecie."

    Wiec na dzien dzisiejszy aby korzystac z GG na iPhone musze podac:
    - date urodzenia;
    - imie i nazwisko;
    - miejsce zamieszkania;
    - plec;
    - email albo numer telefonu;
    - wyksztalcenie;
    - zawod;

    Co bedzie nastepne? Numer PESEL, NIP?

    Dla mnie to wyglada ze ktos probuje budowac baze danych osobowych w celach handlowych pod pretekstem "uaktualnien"... I wcale sie nie zdziwie jak wkrotce zaczne dostawac nowe smieci w skrzynce pocztowej albo beda dzwonili do mnie w celu zaoferowania tego czy tamtego...

    Osobnym tematem jest to ze bez podania tych danych moge jedynie czytac przychodzace wiadomosci, bo gg jest zalogowane i odbiera komunikaty, natomiast nie pozwala na nie odpowiadac.

    Panowie - jest to swietny komunikator, nie psujcie tego. Podstawowa zasada przy pisaniu oprogramowania - nie robi sie opcji "obowiazkowych", chyba ze sa one niezbedane do funkcjonowania programu. W chwili obecnej bez uaktualnienia danych nie jestem w stanie korzystac z programu... Wiec sa to ograniczenia wbudowane w komunikator - bo cala reszta wydaje sie swietnie funkcjonowac bez tych danych.

    Wydaje mi sie ze powroce do wersji poprzedniej.... Przynajmniej mozna ja uzywac...

    Z powazaniem,

    Rafal

    #2
    Tylko po co masz podawać prawdziwe dane?

    Komentarz


      #3
      Wiec po co wprowadzac takie zmiany? Po uaktualnieniu nie moge korzystac z programu az ... odpowiem na pytania nie majace zwiazku z funkcjonalnoscia programu. To taka obowiazkowa "opcja".

      Komentarz

      Pracuję...
      X