Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pytanie o numer telefonu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Pytanie o numer telefonu

    Co jakiś czas wyskakuje okno z powiadomieniem, że muszę podać mój numer telefonu. Mam 2 opcje - dodaj numer, albo Zapytaj później. Chcę, aby program gg nigdy w ogóle już więcej nie pytał o to, a nie chcę też dodawać swojego numeru. Co mam w tej chwili zrobić, żeby już nigdy nie ujrzeć tego pytania? Nie chcę "aby znajomi mnie znaleźli" i odwalcie się z tym wyłudzaniem numeru.

    Da radę czy będzie to wyskakiwać cały czas? To pewnie taka polityka firmy i będzie wyłudzać nr bez końca?

    #2
    Pewnie znów coś zmienili przy aktualizacji, bo za pierwszym podejściem też pisałem o to samo i wtedy jakoś dali poprawkę wyłączającą to wymuszanie numeru. A dokładnie powinna być to opcja w ustawieniach a nie okienko wyskakujące przy logowaniu

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez northareth Zobacz posta
      Pewnie znów coś zmienili przy aktualizacji, bo za pierwszym podejściem też pisałem o to samo i wtedy jakoś dali poprawkę wyłączającą to wymuszanie numeru. A dokładnie powinna być to opcja w ustawieniach a nie okienko wyskakujące przy logowaniu
      Okienko ma tylko opcję zapytaj później i potem jeszcze komunikat ok zapytamy cię później. Co jakiś czas pyta, nie mozna tego wyłączyć i to jest celowe. Wyłudzanie numeru telefonu

      Komentarz


        #4
        Aplikacja komunikatora ze swojej definicji tworzona jest po to, by ułatwić kontakt pomiędzy jej użytkownikami, a podanie numeru telefonu jest jednym z parametrów ułatwiających nawiązywanie/odnajdywanie znajomych kontaktów.

        Funkcjonalność została wprowadzona niedawno i z tego względu częstotliwość pojawiania się komunikatu może być relatywnie wysoka. Z czasem jego wyświetlanie powinno zachodzić rzadziej, przez co nie powinno być uciążliwe dla użytkownika.

        Zaznaczamy przy tym, że podany numer telefonu nie będzie nigdy prezentowany publicznie w naszej sieci.

        Komentarz


          #5
          Skoro aplikacja potrafi " zapamiętać " różne ustawienia typu widok bez avatarów itp, to również powinna " zapamiętać " wybór użytkownika odnośnie dodania numeru ( lub nie ). Problem w tym, że tak naprawdę, to Ci co nie chcą dodawać numeru telefonu nie mają właściwej opcji "NIE - NIE PYTAJ WIĘCEJ " - i to właśnie tworzy wrażenie WYMUSZANIA powiązania numeru telefonu. Zróbcie to jak należy i będzie ok - ci co chcą to sobie dodadzą numer a innych komunikat przestanie wq......ć

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez GGAdmin Zobacz posta
            Aplikacja komunikatora ze swojej definicji tworzona jest po to, by ułatwić kontakt pomiędzy jej użytkownikami, a podanie numeru telefonu jest jednym z parametrów ułatwiających nawiązywanie/odnajdywanie znajomych kontaktów.

            Funkcjonalność została wprowadzona niedawno i z tego względu częstotliwość pojawiania się komunikatu może być relatywnie wysoka. Z czasem jego wyświetlanie powinno zachodzić rzadziej, przez co nie powinno być uciążliwe dla użytkownika.

            Zaznaczamy przy tym, że podany numer telefonu nie będzie nigdy prezentowany publicznie w naszej sieci.
            I tu się mylisz, do komunikacji przez gsm jest telefon, a do komunikacji przez sieć gg jest komunikator gg. Nie widzę potrzeby podawania wam mojego numeru telefonu, dlaczego ciągle ten komunikat wyskakuje i dla użytkowników którzy nie chcą podawac numerów nie dodaliście opcji wyłączenia tego? Wszystko wskazuje na to że nie chcecie jej dodać, czyli chcecie wyłudzać numer telefonu wbrew woli użytkowników. Proszę nie mydlić nam oczu. Prawda jest taka, że nikt nie chce podawać wam numeru i dlatego nie chcecie umożliwić wyłączenia tej opcji na stałe.

            Komentarz


              #7
              dobra, już miesiąc dzień w dzień kilka razy klikam, że nie. Kiedy ta częstotliwość się zacznie zmniejszać?

              Komentarz


                #8
                Powinno wyskakiwać raz na dobę, chyba że co chwila przełączasz się między profilami.

                Komentarz


                  #9
                  bo po ostatniej aktualizacji gg mozna wyłączyć tylko przez wylogowanie

                  Komentarz


                    #10
                    Dlaczego nie chcecie dać opcji definitywnej odmowy ???

                    Komentarz


                      #11
                      Ja bym odwrocil pytanie: Dlaczego tak bardzo nie chcesz podawac swojego numeru telefonu?

                      Sent from my One S using Tapatalk

                      Komentarz


                        #12
                        Bo nie chcę - nie widzę potrzeby ku temu. Natomiast jak już pisałem wcześniej jest to możliwe, aby aplikacja zapamiętywała moją decyzję podobnie jak i inne ustawienia, więc namolność z Waszej strony do pozyskania numeru jest co najmniej zastanawiająca. Poza tym nie jestem przeciwny tej możliwości, tylko nachalność mnie wkurza. Uważam, że powinno to być DOBROWOLNE - a obecnie wygląda to tak, że albo nam podasz swój numer, albo będziemy Cię gnębić wyskakującym okienkiem - NIEŁADNIE !!!
                        Ostatnio edytowany przez northareth; [ARG:4 UNDEFINED].

                        Komentarz


                          #13
                          A właśnie - jak to jest w przypadku, gdy ktoś już podał swój numer - też mu się pokazuje ten komunikat ??? Na pewno nie - czyli jest opcja że aplikacja zapamiętuje wybór użytkownika - wystarczy ten mechanizm wykorzystać dla odmowy i po sprawie.

                          Podpowiem Wam jeszcze jak ja to widzę. Jest w ustawieniach opcja " Pokazuj zsynchronizowane ". Jeżeli ktoś zaznaczy ten wybór - wtedy powinno pokazać mu się okienko o dodanie numeru telefonu ( o ile jeszcze go nie dodał ), a jeżeli ktoś nie chce podawać numeru niech nie zaznacza tej opcji i niech ma spokój od tego durnego okienka.

                          Wyciąganie numeru " na siłę " wprost kojarzy się z niecnymi zamiarami, nawet jeśli takowe nie istnieją - bo skoro nie można odmówić to jakiś ukryty cel w tym jest. A tego nikt nie lubi

                          Komentarz


                            #14
                            Mniejszą ilość odsłon reklam z powodu mniejszej liczby użytkowników trzeba nadrobić sprzedawaniem danych. Ja tam rozumiem, że chcecie zarobić. Właściwie istnieje kwota, którą sam zapłaciłbym za gg 6.0 ulepszoną (tylko!) o obsługę dłuższych numerów, ale to poza tematem.

                            Komentarz


                              #15
                              A mógłbyś podać namiary, gdzie te dane w takim razie można kupić? Rozumiem, że sprawdziłeś to co piszesz, zanim napisałeś? Czy może piszesz po to tylko, żeby bez sensu narobić szumu?

                              Dla jasności: Nie sprzedajemy nikomu żadnych danych. To jest jedynie idiotyczna teoria spiskowa.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X