Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gg na androidzie 5.0

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Gg na androidzie 5.0

    Witam, mam pytanie. Czy planujecie wprowadzić więcej zgodności z androidem 5.0 ? Wycztalem juz w którymś temacie, iż to google zablokowało możliwość kolorowego słonka gg, co na przykład mi przeszkadza. Również zastanawia mnie, czy wprowadzicie osobną wersje na androida 5.0 oraz 4.x.x ? Nawet mogę być w stanie testować jeszcze wcześniejsze wersje komunikatora niż beta, którą tutaj udostępniacie (jeśli oczywiście chcecie )

    #2
    Zamieszczone przez Harmattan Zobacz posta
    Wycztalem juz w którymś temacie, iż to google zablokowało możliwość kolorowego słonka gg, co na przykład mi przeszkadza.
    W opcjach ustaw sobie ikonkę na zależną od statusu (chyba tak to się nazywa, z tego co pamiętam) i wtedy będziesz wiedział na górnym panelu jaki status masz ustawiony (oczywiście czarno-biały). Na powrót kolorowej ikonki na androidzie 5.x raczej bym nie liczył

    Komentarz


      #3
      Tyle akurat wiem. Mam oczywiście to zrobione, widzę zmianę jednak naprawdę ona daje nie wiele w porównaniu do tego co było na 4.x.x.

      Komentarz


        #4
        A jakie konkretne rzeczy byś chciał w ramach modyfikacji aplikacji pod Androida 5?

        Komentarz


          #5
          Konkretnie pod 5 ? Tak się zastanawiałem czy nie można by czegoś wykorzystać co ten system wprowadza, jednak na razie nie przyszło mi nic konkretnego do głowy. Na pewno dam znać jak tylko na coś wpadnę. Teraz jak się zastanawiam, to na 4.x.x gdy ktoś przyslal więcej niż jedną wiadomość pokazywała się jego treść. Teraz jak ktoś napisze więcej wiadomości to mi tylko pokazuje ilość. Może będzie dobrym pomysłem opcja żeby zawsze pokazywał treść wiadomości na pasku ? Zamiast "nowych wiadomości : 2" to od razu jch treść. Również pomysł szybkiego odpisania na jedną wiadomość by był ciekawy tak sądzę. Zauważyłem że samsung wprowadził coś takiego do sms na 5.0, nawet przydatne. Tyle że musiało by być np jak ktoś jest w jakiejś innej aplikacji a nie na ekranie blokady

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez Wasky Zobacz posta
            A jakie konkretne rzeczy byś chciał w ramach modyfikacji aplikacji pod Androida 5?
            A proszę bardzo - pokolorujcie w końcu te ohydne czarne wysuwane menu.

            Jeśli zaś chodzi o coś co możliwe tylko w Lollipop, to np zarządzanie ostatnimi rozmowami za pomocą listy ostatnich aplikacji w systemie. Tak jak jest to z kartami w Chrome, każda karta jest pojedynczo widoczna na liście ostatnich aplikacji. W GG mogłaby być w ten sposób widoczna każda aktywna rozmowa (aktywna, tzn jeśli użytkownik napisał do tej osoby po włączeniu programu, nie chodzi o umieszczanie tam całej historii rozmów).

            Nie jest to raczej trudne do zrobienia i ładnie opisane z przykładami w dokumentacji. W gg nie ma żadnego zarządzania otwartymi rozmowami ani możliwości przełączania między nimi, a tak bym mógł łatwo wrócić do ostatnich rozmów bez otwierania głównego okna programu, a potem klikania w menu archiwum.
            Ostatnio edytowany przez lucekk; [ARG:4 UNDEFINED].

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez lucekk Zobacz posta
              Jeśli zaś chodzi o coś co możliwe tylko w Lollipop, to np zarządzanie ostatnimi rozmowami za pomocą listy ostatnich aplikacji w systemie. Tak jak jest to z kartami w Chrome, każda karta jest pojedynczo widoczna na liście ostatnich aplikacji. W GG mogłaby być w ten sposób widoczna każda aktywna rozmowa.
              Pomysł fajny, jednak póki co nawet w Hangouts czegoś takiego nie ma. Wolimy raczej nie być pierwsi na tym polu.

              Zamieszczone przez lucekk Zobacz posta
              W gg nie ma żadnego zarządzania otwartymi rozmowami ani możliwości przełączania między nimi, a tak bym mógł łatwo wrócić do ostatnich rozmów bez otwierania głównego okna programu, a potem klikania w menu archiwum.
              Nieprawda. Masz prawy panel, w którym masz listę rozmów.

              Komentarz


                #8
                Nie chcecie bo Hangouts tego nie ma? Do Hangouts zresztą nie bardzo by to pasowało nawet.

                P.S. prawy panel to cała historia a nie rozmowy rozpoczęte po uruchomieniu aplikacji. W ostatnich pojawiałyby się tylko te aktywne rozmowy
                Ostatnio edytowany przez lucekk; [ARG:4 UNDEFINED].

                Komentarz


                  #9
                  Popieram pomysł. O ile pamiętam, kiedyś było coś takiego. Wtedy swipe'wały się strony z rozmowami - wystarczyło przesunąć w prawo bądź lewo, a przechodziliśmy od razu do kolejnej rozmowy. Jednak obecnie wymagało by to zapewne pewnej przebudowy interfejsu - no chyba, że po prostu dacie taką opcje do włączenia lub wyłączenia. Zresztą po co czekać na hangouts ? I dlaczego nie chcecie być pierwsi ? Jeśli wprowadzilibyście jakąś nowość jako pierwsi to nie było by wcale złe.

                  Komentarz


                    #10
                    Pewnie Hangouts jest u nich jakimś wzorem poza który tem lider nie pozwala im wyjść

                    Komentarz


                      #11
                      Bez sensu dlaczego mieliby kopiować funkcje zamiast samemu wprowadzić coś nowego ? Ja nie narzekam, gg to bardzo dobra aplikacja i chcę aby się cały czas rozwijała jednak czasami aktualizacje potrafią być w bardzo długich odstępach czasu.

                      Komentarz


                        #12
                        No bez sensu, ale ciągle coś piszą o Hangouts więc coś to znaczy. Gg ukrywa ikonę w pasku dlatego, że Hangouts nie ma ikony, teraz znów nie wprowadzą czegoś innego dlatego że Hangouts tego nie ma. Cóż.

                        Komentarz


                          #13
                          Mam nadzieje że to jednak nie zahamuje rozwoju gg, z tego co słyszałem googlowi hangouts Juz nie jest zbytnio potrzeby

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez Harmattan Zobacz posta
                            z tego co słyszałem googlowi hangouts Juz nie jest zbytnio potrzeby
                            Co konkretnie masz na myśli? Fakt, że od kiedy pojawił sie Google Messenger, już nie używam Hangouts do smsów, a do niczego innego go nie wykorzystywałem i przedtem.

                            Komentarz


                              #15
                              Hangouts w pewnych kręgach jest wykorzystywany bardzo intensywnie, Google tak szybko z niego nie zrezygnuje. Dla mnie podstawowa aplikacja systemu. Natychmiastowy kontakt z dużą grupą ludzi. Nie dziwię się że ktoś bierze z nich przykład.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X