Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Niekompletny import archiwum z GG 7.7 do 12

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Niekompletny import archiwum z GG 7.7 do 12

    Dzień dobry.

    Przeszukałem forum, ale nie znalazłem pomocy, proszę o wsparcie w następującym problemie z archiwum.

    Korzystam z GG od kilkunastu lat, mam jeszcze 6-cyfrowy numer, od zawsze ten sam. Korzystałem długo z wersji GG 6.0 na XP, potem zmieniłem na 7.7 dalej na XP, następnie zrobiłem backup profilu, zainstalowałem Windows 7, ponownie zainstalowałem GG 7.7, wczytałem profil i wszystko było OK, nie utraciłem nic z archiwum, które jako plik dat ma ok 154mb. Następnie kilka dni temu wgrałem najnowsze możliwe GG tj 12.4.64.11750, które po instalacji zaczęło scalać moje lokalne archiwum z pustym (a może nie do końca pustym, o tym za chwilę) archiwum na serwerze.

    Proces nie do końca się udał.

    Aktualnie mam w archiwum (i na stronie, i w programie) lata 2003-2005, potem dziura, i potem od 11 lipca 2012.

    Wyobrażam sobie dwie możliwości:

    a) archiwum na serwerze było puste, bo używałem starego gg 7.7 który nie współgrał z logowaniem rozmów online, a oba obecnie przedziały czasowe dostępne online są zaimportowane z lokalnego archiwum (plik został uploadowany w całości), i po prostu powstała dziura w środku z jakiegoś powodu.

    b) lata 2003-2005 są uploadowane z lokalnego pliku, a te od 11 lipca 2012 są z serwera, który zaczął je logować mimo że używałem starej wersji gg. Oznaczałoby to, że lokalny plik archiwum przerwał ładowanie na 2005 roku, być może nie wysłał się w całości.

    Zależy mi, aby to jednak scalić poprawnie.

    Chciałbym wiedzieć jak:

    1) Czy można opróżnić całkowicie archiwum na serwerze (to wiem jak zrobić), i ponownie spróbować je w całości wczytać z pliku? Jak to zrobić? Usunąć profil w komputerze, i ponownie go utworzyć, zostawiając stare archiwum do wczytania w C:\users\[user]\gadu-gadu ?

    Ad. 1 - zrobiłem to, co powyżej, tj usunąłem profil z GG 12, usunalem GG 12, zainstalowalem GG 7.7, wczytałem stary profil z archiwum (skutecznie), następnie ponownie zainstalowałem GG 12, uruchomiłem, zalogowałem się, wszedłem do archiwum, ale synchronizacja w ogóle się nie uruchomiła, jak to miało miejsce poprzednio. Jak wymusić synchronizację, i/albo wskazać jej plik ze starym archiwum?


    2) Czy można wysłać plik dat do Państwa z prośbą o poprawne scalenie od strony serwera?
    3) Czy i gdzie znajdują się jakieś bardziej zaawansowane opcje obsługi archiwum, niż tylko podgląd?

    Z góry dziękuję za pomoc
Pracuję...
X