Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Chcę stworzyć nowe imperium, szukam ludzi do współpracy ;-)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Hmmm... Myślę, że ładowanie czasu i energii na odgrzewanie starego kotleta jakim jest serwis pod BotApi może zdechnąć w przeciągu kilku lat. Twój plan mógłby się powieść gdybyś zamierzał stworzyć ogólny serwis czatowy, którego jedną z platform byłoby GG ale samo GG moim zdaniem leży na samym starcie.

    Swoją drogą widziałem Benioo, że też się udzielasz na forum php więc raczej całego tego brejka ogarniasz. Zastanawiałeś się kiedyś nad programowaniem urządzeń mobilnych i słyszałeś o takich rozwiązaniach jak kodzenie w językach webowych? Jak wiadomo duże wzięcie mają teraz apki na andka czy windowsa mobile. Wcale nie jest trudne, a na pewno miałoby większe możliwości.

    GIT też raczej nie jest super pomysłem jako, że darmowa wersja pozwala na wgląd w projekt każdemu użytkownikowi a wywalanie hajsów na wolne hobby to raczej niee.

    Komentarz


      #17
      Ważniak, a kto powiedział, ze celem jest samo GG?
      Zaczynam od GG, aby ogólnie ogarnąć skrypt odpowiedzi, komend itd, żeby było ładnie poukładane, kolejny target to FB, będzie sobie użytkownik, który będzie przetwarzał wiadomości Integracja będzie łatwa, najtrudniej stworzyć dobrą bazę, skrypt jako sam w sobie rozrys tego, oraz aplikację web.
      No i mylisz GIT, z GitHub GIT, to system kontroli wersji, a GitHub to tylko serwis przetrzymujące takowe repozytoria. Z resztą, GitHub to nie jedyny portal do składowania repozytorii, jest chociażby GitLab, z którego aktualnie korzystamy, a z czasem przeniosę GITa na własnego dedyka
      Już niedługo...

      Komentarz


        #18
        Ja mam zaś wrażenie, że napisanie jądra nie jest jako takim problemem. Czat jak czat. Nic skomplikowanego. Przykładowo tworzysz sobie abstrakcyjną klasę setMessage, a potem tworzysz instancje dla niej dla danego klienta np. setMessageGG gdzie implementujesz wszystko pod GG i podpinasz sobie interfejsy np od statystyk. Tworzysz sobie wszystko sam od podszewki i znasz to na wylot. Grunt żeby sobie to dokładnie przemyśleć. Zaś z integracją może być problem bo praktycznie musisz spełniać kogoś wymagania i uczyć się API. Pal pies gdy jest to GG ale np FB wymaga SSL bo inaczej cała aplikacja będzie chodzić jedynie w Safe Mode. Do tego jakoś nie dawno wprowadziła coś takiego, że trzeba wysłać do nich maila z prośbą zaakceptowania aplikacji gdzie zamieścisz wszystkie informacje co i jak.

        Co do GITa to rzeczywiście mogłem się pomylić. Nigdy z nim jako tako nie pracowałem. Ogólnie ostatnio nie programuje, a w temacie zostaję przez lekturki co jakiś czas. Nawet nie miałem czasu przeczytać książki, którą kupiłem już rok temu.

        Komentarz


          #19
          No tak, tylko FB wymaga akceptacji pozwoleń, jeżeli udostępniasz to innym, bo np. na swoim koncie możesz aplikacji przyznać wszystkie możliwe pozwolenia, bez skrobania maila do nich. I właśnie tak będzie działać nasz czat na fb. Stworzony zostanie użytkownik, który pozwoli aplikacji na wszystko, i przez niego będą przechodzić wszystkie wiadomości, wtedy nawet SSL nie jest wymagane
          Już niedługo...

          Komentarz


            #20
            Ahh czyli Ty planujesz łączyć się z Fb po przez logowanie się z serwera na konto jak zwykły użytkownik i przechwytywac wiadomości z czatu?

            Komentarz


              #21
              Nie, wykorzystam do tego gotowe API facebooka do odczytywania i tworzenia(tu nie jestem pewien, czy jest odpowiednia metoda, jeśli nie, to coś ogarnę ) wiadomości.
              Już niedługo...

              Komentarz


                #22
                Nawet nie wiem. Nie ogarniam Fb API. Za duże korporacje które za dużo info chce mieć

                Komentarz


                  #23
                  popieram FB to lepsze zrodlo informacji nic CIA czy FBI a przedewszystkim dlatego ze to ludzie sami daja im ta informocje a nie musza ich sprawdzac jak niekore rzady przez inne urzedy

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X