Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Problem z komendami typu ban(wygasające po pewnym czasie)

Problem z komendami typu ban(wygasające po pewnym czasie)

Otóż mam problem na skrypcie enJOINTme. Polega na tym, że po użyciu np komendy bana na jedną minutę(np) trwa on w nieskończoność. Rozmowa i nieco pomocy ze strony WujcioMattta niestety nie pomogły(powodem był m.in zupełnie inny styl jego pisania skryptów i ten, który posiadam, więc poniekąd i mój), oraz wszelkie ingerencje z mojej strony. Podam tyle, że czat stoi na zagranicznym serwerze, jednak data wyświetlana jest prawidłowo. Może ktoś ma ten skrypt u siebie i by potrafił podpowiedzieć co jest przyczyną całego zamieszania.

Rozmowny
    Marka tel.
    Huawei
    Model tel.
    P20 Pro
    FW telefonu
    EMUI 9.0 Android 9.0
    Podaj kod odpowiedzialny za "tworzenie" czasu bana, jego zapis do bazy i kod sprawdzający czy user ma bana.

Już nie trzeba. Problemem był brak odpowiednich wpisów w cron. W tym miejscu chciałbym podziękować BoobsMan za "poprowadzenie za rączkę" w drodze do rozwiązania problemu

to masz kolejny problem
    Jesli z czata korzystaja osoby (jakiekolwiek) nie dawaj unbana w cronie, z wlasnych doswiadczen (nie koniecznie takie musza byc twoje bo wg mnie to zalezy tez od serwera) cron jako tako obciaza serwer i czasem powoduje zawieszanie sie procesow wtedy trza dawac killa ale do sedna

Na twoim miejscu wg mnie lepiej by bylo aby nie bylo crona a poprostu sprawdzanie czasu czy ban powinien zostac zdjety przy jakimkolwiek wejsciu kogos na czat lub np napisaniu kogos - wg mnie (oczywiscie inni moga miec odrebne zdania) jest to bardziej "ekologiczne"

Aczkolwiek ponownie pisze ze moge sie mylic (kazdy sie wciaz uczy)

Doświadczony GGadacz
    Może i "ekologiczne", ale jeśli chcesz zrobić powiadomienie o banie/mute, który wygasł, to tylko cron, bo inaczej może być trochę obsuwy
    No i jeśli ładnie napiszesz skrypt dla crona i "normalnie"(tj. nie co minutę) ustawisz, to nie zjada aż tyle cykli.
    Już niedługo...

Cytat Zamieszczone przez Beniooo Zobacz posta
    Może i "ekologiczne", ale jeśli chcesz zrobić powiadomienie o banie/mute, który wygasł, to tylko cron, bo inaczej może być trochę obsuwy
    No i jeśli ładnie napiszesz skrypt dla crona i "normalnie"(tj. nie co minutę) ustawisz, to nie zjada aż tyle cykli.

ja mam crona tylko do autoki, w tym przypadku nie mam crona i nie "obsuwa" ale mowie to ze wzgledu na wykorzystywanie czata jesli nic sie na czacie nie dzieje to moze faktycznie cron tu znacznie jest lepszy

Doświadczony GGadacz
    Nie wykorzystanie czatu, tylko serwera bardziej
    W sumie przy jednym numerku można sobie wybrać cokolwiek, ale przy wielu cron staje się idealny
    Już niedługo...

Cytat Zamieszczone przez Beniooo Zobacz posta
    Nie wykorzystanie czatu, tylko serwera bardziej
    W sumie przy jednym numerku można sobie wybrać cokolwiek, ale przy wielu cron staje się idealny
    To prawda serwera nie czatu moj blad wybacz (literowka nie wiem o czym myslalem)
    ja mam przy wielu tzn nie do konca u nas czaty sa chodliwe ciagle sie cos dzieje wiec bany muslayby byc nadane na identyczny czas zdjecia by mozna bylo brac pod uwage wielu (chociaz 2 numerki) a takie cos jeszcze sie nie zdarzylo ale kod jest gotowy wziasc wiecej niz 1 gg to tam pikus takie cos zrobienie ;d

Pozatym zastanawiam sie nad twym postem o tym imperium bo slyszalem ze nie tylko tu jestes na forum PHP i powiedziano mi ze jestes (mimo iz cie nie znam osobiscie) dosc wtajemniczony w kody (czytaj nie jestes pierwszakiem) wiec chyba miloby bylo nawiazac z toba wspolprace ale jeszcze sie waham (sorki)

W sumie cron nie jest aż takim złym rozwiązaniem, ale jednak ten serwer nie wytrzymuje "napięcia"(1 czat, 1 plik uruchamiany co minutę, następnie co 5 minut, aż w końcu 10) i +/- pół minuty przed i po zainicjowaniu skryptu na czacie było widoczne opóźnienie, a wielokrotnie nawet timeout. Chyba jednak spróbuję sugestii WujcioMattta. Jednak do testów wszystkiego zakładam osobny czat, m.in po małej wpadce z czasem, po którym vip wygasał.

P.S Po założeniu i zarejestrowaniu drugiego bota(pierwszy znajdował się w katalogu www) w katalogu www/testowy nie mam od niego odpowiedzi, chyba że po stworzeniu celowo błędu w skrypcie lub użyciu WYPISZ/ZAPISZ. Czy to jakiś błąd ze strony botapi, czy może ja coś źle zrobiłem? Jakieś sugestie odnoście tego problemu?

ja ci powiem to co na privie daj cos takiego ze sekundowe bany tzn zrob przelicznik czasu czyli jak dajesz bana na 1 minute to dajesz na 60 sekund i tak dalej.

Potem zrob tak te kod pobiera obecny czas i dodaje do niego liczbe sekund bana czyli jesli dla przykladu mamy czas liczony w sek od roku 1970 - 100 to dajac bana na minute da nam 160 (mysle ze czaisz)

nastepnie zapisz ze user ma bana i czas 160
    Nastepnie sprawdzanie czy obecny czas nie jest mniejszy niz czas zapisany w jego profilu czyli w przykladzie 160 jesli jest to unban jesli nie to nic czyli ban nadal aktywny

Zaczailes nie? zdolny chlopak jestes napewno zaczailes