Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z wysylanie wiadomosci w kolumnie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Problem z wysylanie wiadomosci w kolumnie

    Witam.
    OD jakiegos czasu natknalem sie na problem z wysylaniem wiadomosci w kolumnie na czacie glownym.
    Jak chce wyslac globala czy normalna wiadomosc w kolumnie to mi sie takie cos wysyla:
    Wiadomosc normalna:
    screen123.jpg
    Wiadomosc globalna:
    screen 1234.jpg
    Po kazdym wyrazie gdzie ma byc nastepna kolumna to jest "n"
    a przy globalu "\n"
    Wgl jak nawet wpisze bledna komende to wywala mi:
    "Brak komendy [ /fsd\nfsd ] Sprawdź listę dostępnych komend wpisując /pomoc lub /help"
    Wie moze ktos, co jest odpowiedzialne/jak zrobic zeby wyrazy byly w nastepnej kolumnie?
    Moze dla Was ten problem jest smieszny,
    ale sam nie potrafie sobie z tym poradzic.
    I postanowilem sie poradzic.
    Ostatnio edytowany przez misiiek-92; [ARG:4 UNDEFINED].

    #2
    hmmm. nietypowy problem. Masz gdzieś w kodzie jakieś funkcje typu replace na znaki złamania linii?

    Swoją drogą z kodowaniem wszystko ok? Przy takim problemie głupi duperel może być błędem.

    PS: Jak chcesz to się odezwij na PW GG. Mogę się podjąć próby naprawy. Niekiedy szybciej jest coś zrobić samemu.

    Komentarz


      #3
      Tam gdzie masz pliki z BotApi masz folder/panel.php (czy jakoś tak) usuń te pliki.

      Wiem bo już robiłem ten skrypt
      Najlepsze CzatyGG na
      SuppBocie
      (gg:48909067) pod
      komendą /Au

      Komentarz


        #4
        ok sprobuje to zrobic dziekuje za rady. A co ma plik panel.php do tego?

        Niestety nic z tego. usunalem zbedne pliki jakie mialem, problem ten sam :c
        Ostatnio edytowany przez misiiek-92; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz


          #5
          zapewne nic, nie wiem bo nie widzialem ale plik panel.php jak na wiekszosci czatow wskazuje jest odwolaniem do koemdny panel tzn moze zle pisze chodzi o to ze glownym kodzie mamy odwolanie ze jak ktos napisze np /panel to wczytuje nam sie wlasnie plik panel.php jesli ten plik bylby zly lub mial cos w sobie zlego to aby to zweryfikowoac dana osoba musiala by uzyc tej komendy a nie komendy wysylkowej globala no chyba ze jak uzywa globala to kod glowny kaze pierw z niewiadomych przyczyn wczytac panel w co watpie.

          Wg mnie poprzedni przedmowca wprowadzil cie w blad - jak sie nie myle piszesz w add text tak? czy jakos tak a nie uzywasz klacy messanger od botapi przy wysylaniu wiadomosci? jesli tak to rzeczywiscie moze powinnes pogadac z wazniakiem na PW ja skoelji wole to od botapi uzywac tam enter to jest enter a nie trzeba dawac /n by miec enter

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez BRT Zobacz posta
            Tam gdzie masz pliki z BotApi masz folder/panel.php (czy jakoś tak) usuń te pliki.

            Wiem bo już robiłem ten skrypt
            Zamieszczone przez WujcioMattt Zobacz posta
            zapewne nic, nie wiem bo nie widzialem ale plik panel.php jak na wiekszosci czatow wskazuje jest odwolaniem do koemdny panel tzn moze zle pisze chodzi o to ze glownym kodzie mamy odwolanie ze jak ktos napisze np /panel to wczytuje nam sie wlasnie plik panel.php jesli ten plik bylby zly lub mial cos w sobie zlego to aby to zweryfikowoac dana osoba musiala by uzyc tej komendy a nie komendy wysylkowej globala no chyba ze jak uzywa globala to kod glowny kaze pierw z niewiadomych przyczyn wczytac panel w co watpie.

            Wg mnie poprzedni przedmowca wprowadzil cie w blad - jak sie nie myle piszesz w add text tak? czy jakos tak a nie uzywasz klacy messanger od botapi przy wysylaniu wiadomosci? jesli tak to rzeczywiscie moze powinnes pogadac z wazniakiem na PW ja skoelji wole to od botapi uzywac tam enter to jest enter a nie trzeba dawac /n by miec enter
            A co ma do tego ten plik? Bo nie rozumiem. Jak pewnie i tak nie jest z tym powiązany (bo po co takie coś do takiej wiadomości)... Jeśli chodzi o to coś, może być to zależne od tego czy tekst wpisujesz w "" czy w '' w przypadku "" powinno dobrze się wyświetlać, a z drugiej strony może to być to też wina aplikacji z której używasz GG i zamiast dawać enter daje \n

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez WujcioMattt Zobacz posta
              zapewne nic, nie wiem bo nie widzialem ale plik panel.php jak na wiekszosci czatow wskazuje jest odwolaniem do koemdny panel tzn moze zle pisze chodzi o to ze glownym kodzie mamy odwolanie ze jak ktos napisze np /panel to wczytuje nam sie wlasnie plik panel.php jesli ten plik bylby zly lub mial cos w sobie zlego to aby to zweryfikowoac dana osoba musiala by uzyc tej komendy a nie komendy wysylkowej globala no chyba ze jak uzywa globala to kod glowny kaze pierw z niewiadomych przyczyn wczytac panel w co watpie.

              Wg mnie poprzedni przedmowca wprowadzil cie w blad - jak sie nie myle piszesz w add text tak? czy jakos tak a nie uzywasz klacy messanger od botapi przy wysylaniu wiadomosci? jesli tak to rzeczywiscie moze powinnes pogadac z wazniakiem na PW ja skoelji wole to od botapi uzywac tam enter to jest enter a nie trzeba dawac /n by miec enter
              Zacytuje sam siebie a dokladniej 2 pierwsze słowa odpowiadajac na ost post "zapewne nic"

              Komentarz


                #8
                WujcioMatt wiem. Starałem się tylko umocnić to zdanie .
                Co do błędu może to być jakaś stara wersja plików ggbotapi więc pobrać stąd https://boty.gg.pl/pobierz/ i wymienić za stare (Kiedyś jak chciałem zrobić kolorowe wiadomości to tekst był łamany gdy chciałem użyć dwóch kolorów w jednej linii. Wymieniłem na nowsze pliki czyli wersję 2.4 a wcześniej miałem wersję 2.2 i tak się działo)

                Komentarz


                  #9
                  W BotAPI znak nowej linii to

                  Kod:
                  \r\n (używane w PHP)
                  
                  lub 
                  
                  [br] (dla bot API)
                  zamień wszystkie \n na \r\n lub [br], aczkolwiek zrobiłem test i dla wszystkiego (\r, \n, \r\n, [br]) nowa linia działa jak powinna
                  Ostatnio edytowany przez playaz44; [ARG:4 UNDEFINED].
                  Własny hosting i podpinanie domen. TS3 za darmo gdy nie stoi pusty.

                  Komentarz


                    #10
                    Okej... Napiszę dla pokoleń.

                    Powodem było.. ech.. szkoda słów na osobę, która to zrobiła

                    W każdym razie mysql_escape_string/mysql_real_escape_string używamy tylko do filtrowania danych, które zaraz będą przekazane do zapytania MySQL i nigdzie więcej nie będą używane. Przez to PHPowe znaki łamania linii były traktowane tak jakby był to zwykły tekst, a nie biały znak. To tak jak byśmy dali \n w apostrofach zamiast w cudzysłowie. I uwaga.. stripslashes nie odwraca podanej funkcji !! Działa jedynie na addslashes.

                    Komentarz


                      #11
                      Dzieki Wazniak za pomoc

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Wazniak96 Zobacz posta
                        Okej... Napiszę dla pokoleń.

                        Powodem było.. ech.. szkoda słów na osobę, która to zrobiła

                        W każdym razie mysql_escape_string/mysql_real_escape_string używamy tylko do filtrowania danych, które zaraz będą przekazane do zapytania MySQL i nigdzie więcej nie będą używane. Przez to PHPowe znaki łamania linii były traktowane tak jakby był to zwykły tekst, a nie biały znak. To tak jak byśmy dali \n w apostrofach zamiast w cudzysłowie. I uwaga.. stripslashes nie odwraca podanej funkcji !! Działa jedynie na addslashes.

                        No cos ty, ty sie lepiej przyznaj ze BRT mial racje i chodzi o komende panel ona byla wszystkiemu winna a teraz ci glupio (zart)

                        Wgl jak mozna bylo posadzic o takowy blad komende ?

                        Playz44 co do twego postu to [br] nie jest konieczne jesli uzywasz addbcode wystarczy enter

                        Komentarz


                          #13
                          W addtext i reszcie tez wystarczy enter ale rozwleka strasznie kod więc lepiej dla czytelności tego nie praktykować. Inna sprawa jak się ma osobny plik Lang

                          Komentarz

                          Pracuję...
                          X