Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zapisywanie ankiety do bazy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zapisywanie ankiety do bazy

    Witam.
    Czy da sie zrobic w komendzie /ankieta zeby pytanie ankiety bylo zapisywane nie do pliku ale do bazy?
    Mam problem.
    Mam hosting na onuse.pl i pytanie nie zapisuje sie do pliku, mysle ze to moze byc wina hostingu, bo na innym jest ok.
    I z racji, chcialbym aby pytanie bylo zapisywane do bazy.
    probowalem to zrobic.
    Zrobilem nowa tabele, jest ok, pytanie sie zapisuje ale jest tak ze pytanie podwaja.
    Mam cos takiego:

    Kod php:
    <?php
      extract
    ($GLOBALS);
       if(!
    $parts[1] || !strpos($message'|')){
       die(
    $m->info("Skladnia pytanie|odpowiedz1,odpowiedz2,odpowiedz3"));
       }

    $ankieta $parts;
     
    $ankieta[0] = '';
     
    $ankieta trim(implode(' '$ankieta)." "); 
       
    $q $db->query("DELETE FROM `ankieta2`");
       
    $q $db->query("DELETE FROM `ankietapyt`");
     
    $db->query("update `userzy` set `ankieta` = 0");
     
    $tekst explode('|',$ankieta,2);
     
    $lista[] = (trim($tekst[0]));
       
    $te explode(',',$tekst[1]);
       foreach(
    $te as $newss => $news)
       {
       
    $new $newss+1;
       
    $db->query("insert into `ankieta2` (`id`,`odp`) values ('{$new}','{$news}')");
       
    $db->query("insert into `ankietapyt` (`id`,`pytanie`) values ('{$new}','{$tekst[0]}')");
       }
       
    $q $db->query("select * from `ankieta2`");
         
    $ta '';
       
    $sa 1;
        while(
    $r $q->fetch_assoc())
        {
       
    $txtee substr($r['odp'], 0200).'';
       
    $ta .= ''.$sa.') '.$txtee."\r\n";
       
    $sa++;
        }
       
    $q $db->query("select `numer` from `userzy`");
     while(
    $n $q->fetch_assoc())
       
    $odb[] = $n['numer'];
    $m->addmsg("[b] $niczek [/color] Ustawił nową ankietę.
    Pytanie: 
    $tekst[0].
    Dostępne odpowiedzi:
    $ta
    By oddać swój głos w ankiecie i zgarnąc 250 monet wpisz: /glosuj"
    $odb);
    Usunalem kod do zapisywania pytania do pliku i dodalem zapisywanie do bazy, no ale jest tak ze to podwaja. :C
    Moglby mi ktos poprawic kod zeby bylo dobrze?
    Ostatnio edytowany przez misiiek-92; [ARG:4 UNDEFINED].

    #2
    Wyrzuć insert pytania z pętli. Najlepiej napisz swój skrypt bo ten woła o pomstę do nieba.
    Własny hosting i podpinanie domen. TS3 za darmo gdy nie stoi pusty.

    Komentarz


      #3
      @UP I lajk it

      PS: Składnie SQL pisz wielkimi literami bo musiałem szukać zapytania. Nom i fragment ''. jest równo znaczy z niczym.

      Komentarz


        #4
        @UP mają rację.

        P.S. Nie przeciążaj bazy a jeśli już chcesz to:

        1. Nowa tabela.
        2. Podpisz PytanieAnkiety.
        3. Zrób kolumnę Pytanie.
        4. Dajesz taki Sobie kodzik:
        Kod php:
        $q $db->query("UPDATE `PytanieAnkiety` SET `Pytanie` = '{$ankieta}' "); 
        5. Sprawdź czy działa.

        Pozdrawiam.
        Najlepsze CzatyGG na
        SuppBocie
        (gg:48909067) pod
        komendą /Au

        Komentarz


          #5
          @up Widać, że nawet nie przejrzałeś kodu przed napisaniem tego bezsensownego posta.
          Własny hosting i podpinanie domen. TS3 za darmo gdy nie stoi pusty.

          Komentarz


            #6
            play coś tam na fonie, po robocie ciężko się czyta tego koda. Ja zrobiłem go na nową strukturę. Zmieni sobie tylko dane i będzie działać. Skoro twierdzisz że bezsensownie go napisałem wykaż się "inteligencją" i napisz sam.
            Najlepsze CzatyGG na
            SuppBocie
            (gg:48909067) pod
            komendą /Au

            Komentarz


              #7
              Debil, czystej krwi debil. Po co pisać nową tabelę skoro ma już napisaną i zrobioną? I wystarczy wyjąć inserta z pętli? Jestem za przywróceniem kary śmierci dla takich ludzi jak "ty" (bo na "Ty" nie zasłużyłeś).
              Po robocie czy nie, przed napisaniem odpowiedzi w temacie masz obowiązek PRZECZYTAĆ co ktoś chce żeby mu zrobić, a NIE PISAĆ MU KOD OD NOWA KTÓRY I TAK MU NIC NIE DA BO MA GO JUŻ NAPISANEGO.

              Jeżeli mamy już w ogóle pisać o kodzeniu w PHP to idź przeczytaj manuala bo "twój" kod jest jeszcze bardziej nieoptymalny, a wręcz już od podstawy do wyrzucenia, zrób sobie tą tabelę co podałeś to nawet sama baza wypluje "ci" (z resztą sam zrobiłem żeby nie było, że nie sprawdziłem) warninga , a zapytanie przyjmie składnię
              Kod:
              UPDATE  `nazwa_bazy`.`PytanieAnkiety` SET  `Pytanie` =  'Jestem' WHERE  `PytanieAnkiety`.`Pytanie` =  'Jesteś debilem?' LIMIT 1 ;
              poczytaj sobie u wujka google o czymś takim jak "id", "typ danych przechowywanych przez bazę danych" i "klucz podstawowy (primary)", a później bierz się za PRÓBĘ NAUKI pisania składni SQL i ewentualnie PHP, polecam na wikibooks masz cały alfabet o PHP i MySQL.

              Robić kopiuj-wklej i zmieniać nazwę - to "ci" najlepiej wychodzi, a teraz wracaj do kopania rowów bo do niczego innego się nie nadajesz.
              Ostatnio edytowany przez playaz44; [ARG:4 UNDEFINED].
              Własny hosting i podpinanie domen. TS3 za darmo gdy nie stoi pusty.

              Komentarz


                #8
                Popieram ważniaka, napisz od nowa. Gdybyś miał problemy, napisz na mój numer, postaram się pomóc. Nr dałem na pw

                Komentarz

                Pracuję...
                X