Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Potrzebna mi pomoc

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Potrzebna mi pomoc

    Witam potrzebuje pomocy odnosnie tego jak mam zrobic waznosc czatu ale przez baze i ten termin czatu bedzie uplywal do 0 a jak uplynie to czat bedzie zablokowany wiem jaka tabele mam dodac i strukture tabeli to by chyba wygladalo tak :

    nazwa tabeli waznosc_czat

    Struktura
    dni int(11) DEFAULT 30
    godz int(11) DEFAULT 23
    min int(11) DEFAULT 59
    sec int(11) DEFAULT 59

    A ogolnie mam pytanie jak zrobic w silniku by ten czas pobieralo i odejmowalo a po uplywie terminu blokowalo czat oczywiscie ucze sie i mam to na skrypcie wampirka nie wstydze sie przyznac bo kazdy tak zaczynal ja takze sie ucze prosze o pomoc i dzieki z gory

    #2
    hm
    nie, nie kazdy

    Komentarz


      #3
      dokładnie.. nie każdy.

      Ogólnie źle to robisz. Zapisz sobie w czasie unixowym w bazie do kiedy ważny ma być czat a potem
      Kod php:
      if($czasWaznosci <= time() ) die('Czat jest przeterminowany, w celu uniknięcia sraczki skontaktuj się z administracją lub zapłać za stoperan'); 
      PS: Czas unixowy tzn. ile sekund minęło od 01.01.1970 r. Obecny czas unixowy możesz uzyskać przez funkcję time,

      Przykładowo chcesz aby czat był ważny przez kolejne 30 dni to dajesz
      Kod php:
      $czasWaznosci time() + (60*60*24*30); 
      I chyba wszystko jasne

      PS2: Witamy w gronie "skrypterów" i forumowiczów. Tylko następnym razem poprawnie zatytułuj wątek. ^^

      Komentarz


        #4
        Hmm dzieki za pomoc potestuje to troche jak nie zadziala zwroce sie o pomoc

        - - - Updated - - -

        I cos mi nie chce to zadzialac aczkolwiek sie staram mam blad Parse error: syntax error, unexpected '*' (T_STRING) in /home/uzytkownik/domena/nazwadomeny/odnosnikczatu/folderplikow/bot.php on line 61 wiem ze to ciag znakow ale zielony jestem o co w tym chodzi

        - - - Updated - - -

        chyba chodzi o 1 gwiazde czyli mnozenie

        Komentarz


          #5
          niekoniecznie z pierwcza gwiazda lub z jedną jest to błąd składniowy oznacza ze kod trafil na nieprawidłową konstrukcje składniowa (slowa nie moje - wujek google dobra rada )

          sprobuj to samo ale na odwrot (moze nie pomoze ale zazwyczaj czasem trzeba myslec wspak)
          czyli zamiast SS:MM:HHD dajmy DD:HH:MM:SS czyli odwroc dajac $czasWaznosci = time() + (30*24*60*60);

          aczkolwiek nie proponuje tego rozwiazania bo o ile sie nie myle tu dajemy logiczna skladnie mowiac kodowi ze miesiac ma zawsze 30 dni dzien 24 godziny godzina 60 minut a minuta 60 sekund ale czy dzien ma zawsze 30 dni?

          Proponowalbym dopisanie pierw kodu sprawdzajacego ile dni na dany okres w danym roku przypada dac to do zmiennej i liczbe 30 zamienic na zmienna

          Tak przynajmniej dziala to u mnie ale na kompletnie innym kodzie wy dajecie to w 1 linijce ja rozpisaje sie u mnie to dzies okolo 6 moze 7 linijek

          Komentarz


            #6
            W date() sprawdzaj jaki miesiąc i do zmiennej przypisz ilość dni w miesiącu (to też wypluje Ci date() o ile dobrze pamiętam), później rób mnożenie i na końcu dodawaj do time() i sprawdź ifem wynik z ważnością z bazy
            Własny hosting i podpinanie domen. TS3 za darmo gdy nie stoi pusty.

            Komentarz


              #7
              Aaaaa jeju... kręcicie. Mi mnożenie normalnie działa.

              Co do tej 30 to podałem ją jako przykład i myślałem, że to jest jasne.

              Równie dobrze można użyć funkcji strtotime i za przeproszeniem nie jebać się jak z dziewicą. Piszesz przykładowo /aktywne_do 30.12.2015 i ta func Ci zrzutuje date do timestamb.

              Ja propaguje taki sposób jak podałem wcześniej bo akurat jestem nerdem z matfizu i umiem wymnożyć ile czasu mi trzeba. Do tego robie sobie all jak mi pasuje ze składnią komendy

              Komentarz


                #8
                Ja sobie zrobilem jednak przez baze i z croonem ale i tak za pimoc dziekuje jesli chcecie mozna sie skminic na gg tak bedzie latwiej jak i mi tak i wam wiec czekam na odpowiec co do mojej sugestii bo tu czekam na odpowiedz w przyblizeniu 2 dni a na gg odpowiedz bedzie po 15 minutach

                Aaa wazniak ty masz jakis swoj czat ?? ja zaczynam wspolprace z firma optyczna wiec moze cos sie wykmini z reklama czatu np. wiec pozderki i czekam na odp.

                Wertio

                Komentarz


                  #9
                  uuu wazniak ma branie wazniak ma branie

                  Komentarz


                    #10
                    Wujek "ale czy dzien ma zawsze 30 dni?".tak DZIEŃ ma 30 dni
                    CzatGG: Kliknij!
                    Moje GG: Kliknij!

                    Komentarz


                      #11
                      Czaty miałem. Aktualnie się Tym nie zajmuję. Po prostu zbyt dużo się tego zrobiło i zbyt duże chamstwo dzieci neo. Ludzie nie szanują czasu kogoś kto się poświęca dla ich zabawy. Z resztą... Bardziej mnie zawsze kręciło grzebanie w skrypcie niżeli Czatowicze. A jako że do pisania botów Gg nie są potrzebne zbyt duże umiejętności to przestało mnie to kręcić.

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Majcon Zobacz posta
                        Wujek "ale czy dzien ma zawsze 30 dni?".tak DZIEŃ ma 30 dni
                        oj tam czepiasz sie szczegolowo czas nie sluzba i lepiej by dzien mial 30 dni niz 24 godziny nie?

                        Komentarz


                          #13
                          Kod php:
                          $q $db->query("SELECT * FROM `waznosc` ");
                            while(
                          $r $q->fetch_assoc()){
                          $tta $r['dni'];}

                          $qw $db->query("SELECT * FROM `monety` ");
                            while(
                          $rw $qw->fetch_assoc()){
                          $ttaaa $rw['czas'];

                          $qwq $db->query("SELECT * FROM `blokada` ");
                            while(
                          $rwq $qwq->fetch_assoc()){
                          $ttaa $rwq['zablokowany'];}

                          if(
                          $tta $ttaaa && $ttaa == 0){


                          $xdxd time();

                            
                          $q $db->query("UPDATE `blokada` SET `zablokowany` = '1' ");
                            
                          $q $db->query("UPDATE `blokada` SET `zaco` = 'NIEOPŁACENIE

                          Ten Czat zostal NIEOPLACONY przez Wlascicieli badz Zalozyciela!!' "
                          );
                            
                          $q $db->query("UPDATE `blokada` SET `kiedy` = '{$xdxd}' ");

                          $q $db->query("SELECT * FROM `uzytkownicy` WHERE `ranga` = '100' ");
                              while(
                          $n $q->fetch_assoc())
                            
                          $odb[] = $n['numerek'];

                          wszyscy(":( TWÓJ Czat ZOSTAŁ ZABLOKOWANY!! :(

                          PowĂłd Blokady: NIEOPŁACENIE

                          Ten Czat zostal NIEOPLACONY przez Wlascicieli badz Zalozyciela!!
                          Masz dostep do komendy /Oplac :)"
                          $odb);} 
                          Zrób sobie nową tabelę na monety, nowy plik np cron.php i ustaw pod niego crona żeby zawsze o północy robił skrypt cron.php

                          W cron.php dajesz połączenie z bazą żeby odtworzyło monety

                          I Ci powinno działać.

                          A co do ważności to chwilka i Ci napisze

                          - - - Updated - - -

                          waznosc.php
                          Kod php:
                           <?php

                             
                          if(!$slowo[1]){
                            
                          brt(user("<stop> Złe uĹźycie kmendy! <stop>

                          Wpisz: "
                          .$slowo[0]." Ile

                          Za \"Ile\" podaj ilość dni przedłuĹźenia."
                          ));}

                          $xd $slowo[1] * 86400;
                          $xdxd time() + $xd;

                            
                          $q $db->query("UPDATE `waznosc` SET `dni` = '{$xdxd}' ");
                           
                          $q $db->query("SELECT * FROM `waznosc` ");
                            while(
                          $r $q->fetch_assoc()){
                          $tta2 $r['dni'];}
                             
                          $waznosc2 date("d.m.Y",$tta2);

                          $q $db->query("SELECT * FROM `uzytkownicy` WHERE `ranga` = '100' ");
                              while(
                          $n $q->fetch_assoc())
                            
                          $odb[] = $n['numerek'];

                          wszyscy("<brawo> TwĂłj Czat jest waĹźny do ".$waznosc2." <brawo> "$odb);
                          brt(user("Ten Czat jest waĹźny do ".$waznosc2." :)"));
                          Łap. Tylko ZMIEN funkcje na swoje!!!!!!!!!!!!
                          Ostatnio edytowany przez BRT; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Zapomniałem cos dopisać xd
                          Najlepsze CzatyGG na
                          SuppBocie
                          (gg:48909067) pod
                          komendą /Au

                          Komentarz

                          Pracuję...
                          X