Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bot nie wczytuje adresu skryptu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Bot nie wczytuje adresu skryptu

    Po utworzeniu bota na platformie GG, zainstalowaniu pliku kontrolnego na moim serwerze (serwer dedykowany), serwer GG nie komunikuje się ze skryptem. Od razu następuje pokazanie komunikatu:
    Błąd - serwer nie zwrócił poprawnej wiadomości do wysłania (0 ).
    Problemem jest to, że mój skrypt bota nie jest w ogóle uruchamiany (wczytywany) przez serwer Gadu-Gadu.

    Widok okna komunikatora:

    bot-gg.jpg

    Błąd ten występuje z każdym nowo założonym botem.

    Być może coś się stało w waszych mechanizmach przy nowych botach.
    Proszę o pomoc.

    #2
    moze poprostu podales zly link sciezki do pliku wykonywalnego (glownego) wielkosc (nazwy) ma znaczenie

    Komentarz


      #3
      Gdyby tak było, GG zwróciłoby komunikat:
      Błąd - serwer nie zwrócił poprawnej wiadomości do wysłania (404 ...... ).
      Zwraca jednak:
      Błąd - serwer nie zwrócił poprawnej wiadomości do wysłania (0 ).
      Dodam jeszcze, że w logach serwera WWW (Apache) nie ma żadnego wywołania skryptu bota. Stąd wiadomo, że serwer GG nie wysyła żądania na podany w konfiguracji adres (URL) mojego skryptu.
      Ostatnio edytowany przez MisioPysio; [ARG:4 UNDEFINED].

      Komentarz


        #4
        na jakim serwerze masz? bo mozliwe ze poprostu botapi blokuje serwer

        Komentarz


          #5
          Mam serwer w firmie Hetzner (Niemcy).
          Problem jest taki, że inny bot, uruchomiony około 4 lat temu działa prawidłowo i jest w tej samej sieci Hetzner.
          Dwa nowe chciałem uruchomić i jest w nich dokładnie ten sam problem, który opisałem wyżej.

          Komentarz


            #6
            no to ciezko mi stwierdzic nasuwa sie pare rozwiazan
            np
            1. botapi cos popsulo albo przestalo swiadczyc swoje uslugi - ale to nie prawda bo zakladam od 2 do 10 botow co tydzien w weekendy i wciaz wszystko gra

            2. mozliwe ze botapi blokuje ci ip serwera ale jesli stary bot jest na tym samym co nowe boty (serwerze) to raczej tez nie
            3. Mozliwe ze kod php albo python jest zle napisany - mozliwe ale to juz twa broszka
            4. mozliwe tez ze nie istnieje baza msql do ktorej (o ile ma to robic) ma odwolywac sie bot poprzez twoj kod np php. czasem jak zdarze najpierw zarejestrowac bota a dopiero potem zakladam bazy to mam wlasnie taki blad.
            5. Mozliwe ze cos z kodowaniem - to juz pojechalem po bandzie bo nie wiem co jeszcze moze byc nie tak

            Komentarz


              #7
              Problemem jest to, że mój skrypt bota nie jest w ogóle uruchamiany (wczytywany) przez serwer Gadu-Gadu.

              Komentarz


                #8
                Wpisz w przeglądarkę jego adres i zobacz czy zadziała zabezpieczenie (o ile takie posiadasz), jeżeli nie to stawiałbym na chmod'y (ewentualnie podałeś zły adres bota przy rejestracji). Drugie co pamiętam, że na pewno nie działa to bot na https, jeżeli próbujesz go odpalić na https to zmień na http
                Własny hosting i podpinanie domen. TS3 za darmo gdy nie stoi pusty.

                Komentarz


                  #9
                  przypuszczam ze link rozpoczynajacy sie od http albo http wpisal dobrze i tu nie bedzie problemu bo jesli przeszedl weryfikacje i zarejestrowal bota to to akurat powinno zadzialac jak zrobil

                  Chmody tez nie powinny miec problemow ^^^ bo tak jak wyzej jesli plik weryfikujacy przeszedl to plik bota tez przejdzie
                  o ile sie nie myle jest mozliwosc zablokowania ip bota od zaraz tzn chodzi mi o to ze stare boty zalozone moga dzialac ale nowe nie jesli w ten sposob blokuja ip botmastera wiec moja rada napisz do nich na support (ja chcialem ale z tego co widzialem tylko maja kontakt tel lub email a tego nie lubie) czy blokuja dane IP i podaj im IP botmastera

                  Komentarz


                    #10
                    Napisałem, ale nie ma żadnej odpowiedzi. Czekam 3 dzień.

                    Komentarz


                      #11
                      Sprawdź na jakie IP Twój bot wysyła wiadomości, bo z tego co widzę leży 15 serwerów GG i być może akurat przypisało Cię do tego który leży...

                      ejpK72V.png
                      Własny hosting i podpinanie domen. TS3 za darmo gdy nie stoi pusty.

                      Komentarz


                        #12
                        zapewne napisales po polsku
                        to niemiecy pisz po niemiecku ;d uzyj translatora uprzedzajac ich o tym ze moga byc bledy w tekscie wynikajace z translatora, ewentualnie zmien serwer chociaz to rozwiazanie zapewne ci nie podpasuje ale uwierz mi ze lepiej jest go zmienic w chwili gdy nie masz np za wielu ludzi na botach nizeli w chwili ze dziennie bedzie wchodzic na twoje boty juz ponad tysiac wiary. Przerwy w dostepnosci botow zle wplywaja na reputacje i takie tam

                        Komentarz


                          #13
                          Zrobiłem taki test:

                          0. Zainstalowałem sobie GG na drugim komputerze, wpisałem numer bota, hasło itd... Niech to będzie numer 6666
                          1. Z mojego normalnego konta na GG (12345678) napisałem na numer GG bota aby można było się komunikować. Wiadomość do drugiego komputera dotarła czyli na 6666.
                          1a. Wyłączyłem klienta GG bota (6666) pod Windows.
                          2. Idziemy do serwera. W skrypcie wysyłającym wiadomości ustawiłem do wysyłki numer mojego prywatnego GG (12345678) i wysłałem sobie wiadomość testową. Dotarła bez problemu z numeru 6666 na numer 12345678.
                          3. Gdy JA piszę do bota, pojawia się komunikat jak na obrazku w 1 poście.

                          I tu jest pies pogrzebany. Support oczywiście - bez żadnej odpowiedzi.


                          I tu tkwi kłopot. Skrypt bota na serwerze działa poprawnie (da się wysłać wiadomość do wskazanego numeru GG). Serwer GG nie przyjmuje przekazania wiadomości z mojego prywatnego numeru GG

                          Komentarz


                            #14
                            a moze .... "ZAPISZ"??

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez WujcioMattt Zobacz posta
                              a moze .... "ZAPISZ"??
                              Nie za bardzo rozumiem...

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X