Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Bot nie wczytuje adresu skryptu

Rozmowny
    Marka tel.
    Huawei
    Model tel.
    P20 Pro
    FW telefonu
    EMUI 9.0 Android 9.0
    Sprawdź na jakie IP Twój bot wysyła wiadomości, bo z tego co widzę leży 15 serwerów GG i być może akurat przypisało Cię do tego który leży...

ejpK72V.png

zapewne napisales po polsku
    to niemiecy pisz po niemiecku ;d uzyj translatora uprzedzajac ich o tym ze moga byc bledy w tekscie wynikajace z translatora, ewentualnie zmien serwer chociaz to rozwiazanie zapewne ci nie podpasuje ale uwierz mi ze lepiej jest go zmienic w chwili gdy nie masz np za wielu ludzi na botach nizeli w chwili ze dziennie bedzie wchodzic na twoje boty juz ponad tysiac wiary. Przerwy w dostepnosci botow zle wplywaja na reputacje i takie tam

Zrobiłem taki test:

0. Zainstalowałem sobie GG na drugim komputerze, wpisałem numer bota, hasło itd... Niech to będzie numer 6666
    1. Z mojego normalnego konta na GG (12345678) napisałem na numer GG bota aby można było się komunikować. Wiadomość do drugiego komputera dotarła czyli na 6666.
    1a. Wyłączyłem klienta GG bota (6666) pod Windows.
    2. Idziemy do serwera. W skrypcie wysyłającym wiadomości ustawiłem do wysyłki numer mojego prywatnego GG (12345678) i wysłałem sobie wiadomość testową. Dotarła bez problemu z numeru 6666 na numer 12345678.
    3. Gdy JA piszę do bota, pojawia się komunikat jak na obrazku w 1 poście.

I tu jest pies pogrzebany. Support oczywiście - bez żadnej odpowiedzi.

I tu tkwi kłopot. Skrypt bota na serwerze działa poprawnie (da się wysłać wiadomość do wskazanego numeru GG). Serwer GG nie przyjmuje przekazania wiadomości z mojego prywatnego numeru GG

a moze .... "ZAPISZ"??

Cytat Zamieszczone przez WujcioMattt Zobacz posta
    a moze .... "ZAPISZ"??
    Nie za bardzo rozumiem...

Doświadczony GGadacz
    Marka tel.
    Sony
    Model tel.
    Xperia M2
    FW telefonu
    Android 5.1
    Zapisz odpada... Problem ewidentnie ostry...

A żeby rozwiać wszystkie wątpliwości które wcześniej się pojawiły i pamiętam
    1. Misio napisał, że ma dedyka. Każdy dedyk ma osobne IP więc raczej GG go nie ma zbanowane bo by wiadomości nie dochodziły
    2. Z tego Co wiem boty nie odwołują się tylko do jednego IP serwera GG. Ewentualnie może leżeć serwer, na którym leży konto ale wtedy na pewno pojawiłby się rumor na czatach bo wiele by nie chodziło

A teraz rady i pytania ode mnie.
    1. Gdy skrypt odpisywał na twój numer odpalałeś go przez przeglądarkę czy przez napisanie do bota wiadomości?
    2. Na dedyku który masz sam stawiałeś LAMP czy wykupiłeś skonfigurowany?
    3. Podając ścieżkę do bota masz przypisaną domenę czy odwołujesz się przez IP?
    4. Nie odpowiedziałeś na pytania o link i skrypt czy jest szyfrowany
    5. Na bocie który próbujesz odpalić masz postawiony jakiś skrypt czy zwykłe testowe duperele?
    6. Zmień nazwę pliku na inną, i poddaj nowy link do BotApi skopiowany z przeglądarki, na której odpaliłeś skrypt. Koniecznie nie może być w linku przedrostku szyfrowanego (https). Jeśli automatycznie pojawi się ona spróbuj odpalić przez zwykłe http stronę i zobacz co się stanie. W skrypcie ustaw kodowanie UTF-8 i daj zwykłe
    Kod php:
    <?php 
    echo ("blalallala");
    i zobacz czy zadziała. Jak zadziała to coś masz ze skryptem, jak nie to coś masz z serwerem nie halo (standardowo przy świeżo stawianym dedyku).

To tyle na dziś ode mnie. Dobranooc

Tak, chodziło o protokół HTTPS !
    Po przełączeniu na HTTP wszystko zaczęło działać. Dziękuję za sugestię