Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Obecny system reputacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Obecny system reputacji

    Ciężko znaleźć obecnie dobry system reputacji, który spełnia jeden warunek: można dodawać plusy i minusy...


    Lekko zmieniłem zatem położenie obecnego linka do reputacji:


    Dodatkowo jak wiemy, w obecnym systemie jest nieco durny system siły reputacji. Oto jego ustawienia:


    Przy tych ustawieniach, moja siła reputacji to 8 (3 (3*1000 postów) + 3 (3*365 dni na forum) + 1 za ponad 100 pktów reputa + 1 na start) . Wydaje mi się, że nieco za dużo, a może w ogóle wyłączyć powiększanie siły reputacji lub znacznie utrudnić jej wzrost?

    Dodatkowo rangi: trzeba by je ustalić. Obecne rangi są wypisane tutaj, a z poprzedniego forum:
    nikt nie wie kto to jest
    jest szansa na poprawę
    powinien wstydzić się swoich czynów
    cicha woda
    jest rozpoznawalny
    niedługo stanie się sławny
    otacza go aura
    Tak więc czekam na sugestie

    #2
    Hmm, już o tym pisałem co prawda, no ale się powtórzę i zalinkuję moją propozycję, czym zastąpić obecny system.
    1) Moja propozycja: http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=122944
    2) Dlaczego obecny jest głupi? Po pierwsze się nie sprawdza, co było już widać na poprzednim forum. Może i to przeniesienie linku coś by teraz zmieniło, ale pozostaje druga kwestia. Obecnie reputacja nie odzwierciedla stanu faktycznego. Im ktoś ma wyższy staż, reputację i liczbę postów, tym więcej punktów przyznaje. W ten sposób osoba z jednym podziękowaniem może mieć wyższą rangę od osób z dziesięcioma podziękowaniami.
    3) Zalinkowany powyżej Post Thank You Hack pokazuje bezwzględną liczbę podzękowań otrzymanych i wysłanych. Dużo lepiej to pokazuje rangę użytkownika wg mnie.

    EDIT:
    Link do moda dla vBulletin 4.x http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=231666
    Ostatnio edytowany przez Luki_91; [ARG:4 UNDEFINED].

    Betatesty GG na Android: FroYo (I5800XXJPS) @ Samsung i5800

    Komentarz


      #3
      Post Thank You Hack nie pozwala na zmniejszanie reputacji, co jeszcze bardziej zniekształca moim zdaniem realną ocenę usera (za gadanie głupot nie da się minusować), aczkolwiek testowałem to i wydaje się sensowny i warty rozważenia.

      W obecnym również można wyłączyć w ogóle powiększenie siły reputacji, wtedy każdy będzie miał siłę == 1;

      Z drugiej strony mod jaki wskazałeś pokazuje kto podziękował za post, w obecnym systemie oceny są anonimowe (chyba, że ktoś się "przyzna" w komentarzu).

      Potestuję jeszcze ten mod bo też jest fajny, a Wy się zastanówcie który ma więcej plusów

      Komentarz


        #4
        Szukając czegoś do vbulletina wpadałem na to samo co Luki i to wydaje się być najbardziej rozsądną opcją. Ale jeszcze ikonkę dodać jakąś, żeby to bardziej widoczne było
        http://komunikatory.im/favicon.ico Komunikatory.IM

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez Qrix Zobacz posta
          Post Thank You Hack nie pozwala na zmniejszanie reputacji, co jeszcze bardziej zniekształca moim zdaniem realną ocenę usera (za gadanie głupot nie da się minusować)
          No niby racja, ale w sumie jak ktoś pisze głupoty to i tak najczęściej leci krytyka w formie postów.
          No i niby też jak się w obecnym systemie zrobi siłę reputacji dla wszystkich = 1, to wyjdzie na to samo. Ale jest jeszcze jedna rzecz: widoczność tego wszystkiego. Teraz wysokość reputacji pokazują tylko jakieś dwie zielone karteczki (nie wiem nawet jak to nazwać). I pewnie jakby zapytać userów ze stażem np <30 postów, mało który by w ogóle wiedział że istnieje na tym forum jakaś forma reputacji. A przecież chodzi o to, żeby właśnie nowi userzy, którzy wejdą na forum raz na pół roku jak będą mieli jakiś problem, wysyłali punkty reputacji. Bo co to za reputacja, którą przydzielać sobie będzie nawzajem kilku(nastu) użytkowników
          W tym nowym systemie obok postu jest wyraźna informacja kto ile razy pomógł i podziękował za pomoc. To dużo bardziej zachęca do przyznawania punktów. Ja na starym forum punkty reputacji przydzieliłem komukolwiek może kilka razy właśnie dlatego, że nie widziałem w tym sensu (i tak nikt na to nie zwracał uwagi, reputacja nie rzucała się w oczy, tylko liczba postów).

          EDIT:
          I jeszcze, jak już SaperR napisał, jeśli się da to warto było by do tego nowego systemu dodać jakieś ikonki, itp. Jeśli się da to właśnie jakieś piwa/słoneczka/plusiki, czy co tam się znajdzie.

          EDIT2:
          A może by tak jakaś ankieta?
          Ostatnio edytowany przez Luki_91; [ARG:4 UNDEFINED].

          Betatesty GG na Android: FroYo (I5800XXJPS) @ Samsung i5800

          Komentarz


            #6
            dodam ankietę jak zrobię screeny z tego moda co daliście i sprawdzę czy Twoje sugestie da się wprowadzić w życie w jednym i drugim systemie Przekonujesz mnie co raz bardziej

            Komentarz


              #7
              Znalazłem jeszcze jedną alternatywę dla obecnego systemu: http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=233296
              Tutaj oceniamy nie użytkownika, ale konkretne posty. Jest opcja pozytywna, jak i negatywna. W sumie...może to by było lepsze nawet?

              Betatesty GG na Android: FroYo (I5800XXJPS) @ Samsung i5800

              Komentarz


                #8
                testowałem to i jest bardzo kiepskie :/ zarówno koncepcja jak i wykonanie. Aż dziw mnie bierze, że nikt nie zrobił dobrego systemu reputacji nigdzie :/

                póki co siła reputacji dla każdego wynosi od dzisiaj 1. Te dziwaczne kartki też niebawem przerobię, może na liczbę punktów mi się uda.

                Komentarz


                  #9
                  vBulletin (vB jak kto woli) jest dość popularnym skryptem forum i - właśnie dlatego - dość łatwo samemu można - nie dużym nakładem pracy - pisać swoje moduły ext. Wystarczy znajomość PHP oraz Javy (do wszelkich zastosowań dynamiczno-bazodanowych).

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X