Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sprawdzanie czy numer GG jest nowy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Sprawdzanie czy numer GG jest nowy

    Witam. Myśleliście o tym aby dodać API sprawdzające kiedy został zarejestrowany numer GG? Taka opcja była by bardzo przydatna na czatach GG. Jeśli kogoś zbanujemy za chwilę ta osoba zrobi nowe konto i wchodzi. Jest to dosc uciążliwe a gdyby była opcja sprawdzania daty rejestracji lub coś podobnego to można by zablokować rejestrację numerów które są nowe

    Mam nadzieję że rozważycie mój pomysł
    Zapraszam na czaty https://gg-czaty.pl/czaty 😉

    #2
    Cały czas pracujemy nad funkcjonalnością aplikacji. Twoja sugestia na pewno zostanie przekazana do odpowiedniego działu.

    Komentarz


      #3
      Jeśli o to chodzi to mam na to sposób
      Mogę udostępnić API jeśli chodzi o nowe numery, jeśli jest ktoś chetny..
      A druga rzecz to już może bardziej co do samego GG, w sieci od jakiegoś czasu, jeśli chodzi o boty panuje olbrzymie zamieszanie
      Może powinna być weryfikacja co jakiś czas przez jakąś osobę z GG czy dany bot spełnia wymagania (jak w przypadku np. Messenger bots), dużo jest "sex" botów itp. z tymże osoby które je tworzą robią je i np. umieszczają na nich reklamę normalnego bota (one nie są tworzone przez nikogo z właścicieli tych normalnych botów tylko tak jakby po to żeby GG gdy zobaczy te "sex" boty zbanowalo i te normalne).
      Kolejna kwestia jest taka że od dłuższego czasu jakaś osoba wysyła spam także do botów z zaproszeniami np. w jeden dzień na takiego bota, a w drugi już na innego jednak tego też nie tworzy nikt z właścicieli tych botów tylko jakaś osoba trzecia, która robi to już dobre 3 lata
      Jednak tak jak teraz jest to jej chyba jedynym życiowym celem ..
      Wiem że to dziwnie zabrzmi ale może da się wam tą osobę namierzyć i zgłosić do sądu xd, co jak co zagraża całej sieci GG

      Komentarz


        #4
        z tymi zaproszeniami to jest makabra, od kilku dni jest co raz gorzej bo robi spam tymi zaproszeniami, dobrze że u Arka jest zamiana słów

        Komentarz


          #5
          Dziękujemy za sugestie. Konta łamiące regulamin są sukcesywnie blokowane
          Ostatnio edytowany przez Mario; [ARG:4 UNDEFINED].

          Komentarz


            #6
            Piotreczek czy mógłbyś wysłać numery kont GG o których piszesz na Nasz adres bok@gg.pl?

            Komentarz


              #7
              Jeśli chodzi o blokadę nowych nr nie potrzebujesz do tego API, ani daty rejestracji.

              Wystarczy długość nr GG do określenia rejestracji.

              Skoro nowe nr mają dajmy na to 65 mln, to można śmiało założyć, że nr 65 200 tyś jest "nowy".

              Gdy nowe nr będą np. 68 mln to można wpuścić nr 65-67 mln na czat.
              Tyle, że złe osoby, mogą za w czasu zrobić sobie zapas numerów... i po banie logować się na kolejny.

              Tu będzie lepsza propozycja, o której kilka razy pisałem na BOK. Aby rejestracja wymagała wpisania nr telefonu, i potwierdzenia SMS.
              Wtedy delikwent nie założy nie wiadomo ile kont.

              A jeśli chodzi o to co pisałeś, to również o tym pisałem:

              https://forum.gg.pl/showthread.php?2...ne-w-Programie

              ponad 2 lata temu.

              Komentarz


                #8
                Tak, wiem że po numerze można sprawdzać ale jest to nie praktyczne. Bo ciągle numery rosną. W jednym tygoniu będzie mniej a w innym więcej. Więc w skrypcie tego nie napiszę bo nie będzie to dobrze działać. A ja chciałbym spawdzac czy np numer istnieje przynajmniej tydzień. No ale trudno raczej nie da się tego sprawdzić
                Zapraszam na czaty https://gg-czaty.pl/czaty 😉

                Komentarz


                  #9
                  A nie możesz wprowadzić rejestracji przez kod SMS?
                  jeden user maksymalnie 1 nr telefonu.

                  więcej w uzasadnionych przypadkach po zgłoszeniu do administracji czatu ...
                  to wydaje się najrozsądniejsze i od razu wycina 99,99999% spamerów i złych ludzi ... Ci nie będą wstanie wracać często. iloma nr , może dysponować taka osoba? za pewne w większości przypadków 1 nr. Więc się pozbywasz takiego. Przez weryfikację SMS unikniemy sytuacji, że ktoś wpisał nie swój nr telefonu.

                  proste i skuteczne.

                  z tym co piszesz jest właśnie taki problem.
                  Spamer założy 100 nr GG. i poczeka 1 msc czasu i zacznie na nie wchodzić. Twój program go wpuści przecież numer ma określony czas życia ... A większej ilości informacji o nr nie dostaniesz - różnorodność nr z jakimi pisze; ilość wysłanych wiadomości; ilość logowań. To pozwoliłoby oddzielić spamerów od osób faktycznie korzystających z komunikatora.

                  Komentarz


                    #10
                    Myślałem nad smsami. Wątpię że komus chciało by się robić numery i czekać ileś czasu. Ale faktycznie może te smsy lepsze
                    Zapraszam na czaty https://gg-czaty.pl/czaty 😉

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez sakuwbarakushow Zobacz posta
                      Jeśli chodzi o blokadę nowych nr nie potrzebujesz do tego API, ani daty rejestracji.

                      Wystarczy długość nr GG do określenia rejestracji.

                      Skoro nowe nr mają dajmy na to 65 mln, to można śmiało założyć, że nr 65 200 tyś jest "nowy".

                      Gdy nowe nr będą np. 68 mln to można wpuścić nr 65-67 mln na czat.
                      Tyle, że złe osoby, mogą za w czasu zrobić sobie zapas numerów... i po banie logować się na kolejny.

                      Tu będzie lepsza propozycja, o której kilka razy pisałem na BOK. Aby rejestracja wymagała wpisania nr telefonu, i potwierdzenia SMS.
                      Wtedy delikwent nie założy nie wiadomo ile kont.

                      A jeśli chodzi o to co pisałeś, to również o tym pisałem:

                      https://forum.gg.pl/showthread.php?2...ne-w-Programie

                      ponad 2 lata temu.
                      Dzisiaj rozmawialiśmy na ten temat na czacie 250 pamiętasz? Jeszcze raz dziękujemy za sugestie

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Justyna Zobacz posta
                        Dzisiaj rozmawialiśmy na ten temat na czacie 250 pamiętasz? Jeszcze raz dziękujemy za sugestie
                        Wiadomość napisana: 15.01.2019, 15:22

                        Dzisiaj jest 24.01.2019

                        I tak pamiętam - nawet podlinkowałem ten wątek

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X