Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Możliwość eksportu archiwum rozmów do pliku lokalnego

Marka tel.
    huawei
    Model tel.
    Y7
    Cytat Zamieszczone przez sakuwbarakushow Zobacz posta
    No tak średnio potwierdziłem sprawę, ale tak to właśnie wygląda. RODO nic nie ma do rozmów przez komunikator. Równie dobrze mogłoby się czepiać prywatnej korespondencji drogą listową, albo Twojego pamiętnika co pod łóżkiem trzymasz. Zakrawa o absurd.
    Dokładnie. Kluczowa jest tutaj znajomość definicji danych osobowych.

Administrator
    Komunikator GG należał w przeszłości do XEVIN CONSULTING LIMITED. Został sprzedanyw dniu 28 lutego 2018 r. na rzecz spółki England.pl Sp. z o. o. z siedzibą w Koszalinie.

Zgodnie z kontraktem oraz stosowaniem się do obowiązujących przepisów o ochronie danych osobowych w okresie przejściowym trwającym od 01.03.2018 do dnia 31.07.2018 dotychczasowi Użytkownicy GG mieli szansę na podjęcie decyzji o kontynuowaniu korzystania z serwisu GG (pod warunkiem powierzenia danych osobowych nowemu administratorowi - England.pl). W związku z powyższym, England.pl jest w chwili obecnej administratorem danych osobowych tylko tych Użytkowników, którzy wcześniej wyrazili na to zgodę. Nie przetwarzamy i nie mamy żadnego dostępu do danych Użytkowników, którzy nie wyrazili na to zgody, w tym do historycznych danych Użytkowników, których administratorem był w przeszłości Xevin.

Cześć,
    Cytat Zamieszczone przez sakuwbarakushow Zobacz posta
    No tak średnio potwierdziłem sprawę, ale tak to właśnie wygląda. RODO nic nie ma do rozmów przez komunikator. Równie dobrze mogłoby się czepiać prywatnej korespondencji drogą listową, albo Twojego pamiętnika co pod łóżkiem trzymasz. Zakrawa o absurd.
    Dlaczego miałoby to zakrawać o absurd? Google oraz Facebook udostępniają funkcję pobierania danych osobowych. Nawet Nasza Klasa coś takiego oferowała (dawno temu z tego skorzystałem, nie wiem, jak jest teraz). Nasze dane, nasze prawo. Poza tym jest to wygodne.

Cytując RODO:
    Artykuł 4: Na użytek niniejszego rozporządzenia:

1) „dane osobowe” oznaczają wszelkie informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej („osobie, której dane dotyczą”); możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak imię i nazwisko, numer identyfikacyjny, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy lub jeden bądź kilka szczególnych czynników określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej;
    [...]

Artykuł 15. 1. Osoba, której dane dotyczą, jest uprawniona do uzyskania od administratora potwierdzenia, czy przetwarzane są dane osobowe jej dotyczące, a jeżeli ma to miejsce, jest uprawniona do uzyskania dostępu do nich oraz następujących informacji: [...]

3. Administrator dostarcza osobie, której dane dotyczą, kopię danych osobowych podlegających przetwarzaniu. Za wszelkie kolejne kopie, o które zwróci się osoba, której dane dotyczą, administrator może pobrać opłatę w rozsądnej wysokości wynikającej z kosztów administracyjnych. Jeżeli osoba, której dane dotyczą, zwraca się o kopię drogą elektroniczną i jeżeli nie zaznaczy inaczej, informacji udziela się w powszechnie stosowanej formie elektronicznej.
    Zgodnie z artykułem 4, dane osobowe obejmują też treść rozmów wykonywanych przez komunikator a na podstawie artykułu 15 administrator ma obowiązek dostarczenia kopii tych danych. Dawniej obowiązywała AFAIK inna definicja danych osobowych, być może stąd to zamieszanie.

Poza tym:
    Cytat Zamieszczone przez JustynaBOK Zobacz posta
    W związku z powyższym, England.pl jest w chwili obecnej administratorem danych osobowych tylko tych Użytkowników, którzy wcześniej wyrazili na to zgodę. Nie przetwarzamy i nie mamy żadnego dostępu do danych Użytkowników, którzy nie wyrazili na to zgody, w tym do historycznych danych Użytkowników, których administratorem był w przeszłości Xevin.
    Gdyby było inaczej, GG nie kasowałoby historii rozmów użytkowników, którzy nie wyrazili zgody na przeniesienie.

Z drugiej strony, poprosiłem jakiś czas temu bank o kopię danych osobowych i wydali mi tylko jakąś listę danych o mnie (takich jak imię, nazwisko, data urodzenia, adres, itd.), bez chociażby historii przelewów. Być może oni inaczej interpretują RODO.
    Ostatnio edytowane przez mat2 ; 21.07.2019 o 11:15

Rozmowny
    Marka tel.
    Huawei
    Model tel.
    P20 Pro
    FW telefonu
    EMUI 9.0 Android 9.0
    GG nie kasuje całkowicie twoich dawnych rozmów jeżeli nie-zaakceptujesz RODO (tak samo nie skasowali danych ani archiwum kiedy nie zaakceptowałem przeniesienia do England), idealny przykład do tego jest kiedy zaakceptujesz - wszystkie twoje rozmowy "wracają" do ciebie. O ile pamiętam całkowite usunięcie rozmów (i chyba całego konta gg) następuje po roku nieaktywności lub po zaznaczeniu opcji usuń konto w ustawieniach.
    Własny hosting i podpinanie domen. TS3 za darmo gdy nie stoi pusty.