Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kilka spraw z GG (updejty, niechciane wiadomości i powiadomienia od gg)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Kilka spraw z GG (updejty, niechciane wiadomości i powiadomienia od gg)

    Witam, zacznę od aktualizacji gg beta z Google play, coś się chyba zacięło bo utknąłem na wersji 20343 i nie mam pojęcia jak wymusić aktualizacje (dodam, że inne apki tego problemu nie mają, codziennie mam jakieś updejty). Co mogę z tym zrobić?

    Druga sprawa to spam z numeru gg:1000, proszę mi pokazać z której strony zgadzałem sie na prawie codzienny spam z tego numeru? Numer oczywiście zablokowałem ale gdybym chciał wiedzieć "czego" jest dzisiaj dzień to w necie jest milion stron o tym. Chodzi mi głównie o to, że zaczyna się wciskanie jakiegoś szitu na siłę bez pytania użytkownika (np. o połączenie numeru telefonu z GG wyskakuje ładne okienko z zapytaniem).

    Trzecia sprawa, GG od kilku dni robi mnie dosłownie w jajo, przychodzi mi powiadomienie z apki, że mam nieprzeczytane wiadomości, wchodzę do apki a tam wielkie NIC, nikt nie pisał, to powiadomienie przychodzi średnio co 1-2h, nie da się tego jakoś wyłączyć?
    Własny hosting i podpinanie domen. TS3 za darmo gdy nie stoi pusty.

    #2
    Zamieszczone przez playaz44 Zobacz posta
    Witam, zacznę od aktualizacji gg beta z Google play, coś się chyba zacięło bo utknąłem na wersji 20343 i nie mam pojęcia jak wymusić aktualizacje (dodam, że inne apki tego problemu nie mają, codziennie mam jakieś updejty). Co mogę z tym zrobić?
    Jeśli problem dotyczy Androida 4.4 lub starszego, to nie wspieramy już tych wersji, więc updejty nie będą przychodzić. Jeśli to nowszy Android, to jest to faktycznie dziwna sytuacja. Spróbuj odinstalowanie i ponowną instalację GG.

    Zamieszczone przez playaz44 Zobacz posta
    Druga sprawa to spam z numeru gg:1000, proszę mi pokazać z której strony zgadzałem sie na prawie codzienny spam z tego numeru? Numer oczywiście zablokowałem ale gdybym chciał wiedzieć "czego" jest dzisiaj dzień to w necie jest milion stron o tym. Chodzi mi głównie o to, że zaczyna się wciskanie jakiegoś szitu na siłę bez pytania użytkownika (np. o połączenie numeru telefonu z GG wyskakuje ładne okienko z zapytaniem).
    Rozumiem Twój punkt widzenia. Niestety blokada tego numerka jest pomijana, więc pewnie nadal będziesz dostawać wiadomości od niego (kwestia techniczna u nas, a nie chęć na siłę wysyłania wszystkim tych wiadomości). Myślimy jak rozwiązać ten problem.

    Zamieszczone przez playaz44 Zobacz posta
    Trzecia sprawa, GG od kilku dni robi mnie dosłownie w jajo, przychodzi mi powiadomienie z apki, że mam nieprzeczytane wiadomości, wchodzę do apki a tam wielkie NIC, nikt nie pisał, to powiadomienie przychodzi średnio co 1-2h, nie da się tego jakoś wyłączyć?
    Wejdź na stronę https://dontkillmyapp.com/, wybierz swojego producenta telefonu i wykonaj czynności opisane na tej stronie. To powinno pomóc.

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez Wasky Zobacz posta
      Jeśli to nowszy Android, to jest to faktycznie dziwna sytuacja. Spróbuj odinstalowanie i ponowną instalację GG.
      Pomogło ale nie chciałem tego robić bo po reinstalacji muszę się logować do wszystkich kont z podaniem hasła (a te czasami zapominam )


      Zamieszczone przez Wasky Zobacz posta
      Rozumiem Twój punkt widzenia. Niestety blokada tego numerka jest pomijana, więc pewnie nadal będziesz dostawać wiadomości od niego (kwestia techniczna u nas, a nie chęć na siłę wysyłania wszystkim tych wiadomości). Myślimy jak rozwiązać ten problem.
      Właśnie od czasu kiedy to zablokowałem nie dostałem już ani jednej wiadomości - rozwiązanie problemu jest proste: w ustawieniach -> zgody dodać nową opcję na coś w stylu "zgoda na otrzymywanie wiadomości informacyjnych niereklamowych ale nie związanych bezpośrednio z GG".


      Zamieszczone przez Wasky Zobacz posta
      Wejdź na stronę https://dontkillmyapp.com/, wybierz swojego producenta telefonu i wykonaj czynności opisane na tej stronie. To powinno pomóc.
      Od samego początku miałem ustawione jak piszą na tej stronie z wyjątkiem włączania GG z startem systemu ale problem od kilku dni nie występuje, było to dość dziwne ale jeszcze się zapytam czy jest to możliwe jak mam w apce zapisanych załóżmy 10 kont, a często loguje się na 4 konta, a na pozostałe prawie w ogóle to czy to nie jest jakoś powiązane z właśnie brakiem logowań na pozostałe konta? Czasami jak się długo nie loguje na jakieś konto to przychodzi mi e-mail o nowych wiadomościach i może częste powiadomienia dotyczyły zapisanych w apce pozostałych kont?
      Własny hosting i podpinanie domen. TS3 za darmo gdy nie stoi pusty.

      Komentarz


        #4
        Z tymi zgodami to mniej więcej coś takiego chcemy zrobić, jednak nie tak prosto jak opisałeś. Trochę bardziej rozbudować mechanizm (na przykład możliwość wyboru, o których datach aplikacja ma przypominać).
        Od czasu blokady numeru 1000 nie dostałeś żadnej wiadomości raczej dlatego, że żadna nie była wysyłana. Z założenia powiadomienia z tego numeru mają przychodzić dość rzadko. Raz faktycznie się zdarzyło, że powiadomienia przyszły w odstępie dwóch dni.

        Powiadomienie dotyczy jedynie obecnie zalogowanego konta. Jest ono wyświetlane w sytuacji, gdy aplikacja dostanie informację o nowej wiadomości z tak zwanego powiadomienia Push, ale nie jest w stanie połączyć się z naszymi serwerami, aby odebrać treści wiadomości. W zeszłym tygodniu mieliśmy pechowo kilka awarii naszych systemów. Być może to było przyczyną.

        Komentarz


          #5
          A ja mam pytanie do tej przypominajki. Jaki jest jej zamysł? Jaki cel biznesowy ma pełnić? Teraz przypomina to zabawę, jakby ktoś dobrał się do serwerów GG na adminie i nie wiedząc co robić, porozsyłał komunikaty, żeby dać znać, że coś się w sprawie komunikatora dzieje.

          I żeby nie było, że jestem kolejnym malkontentem. Jestem wielkim fanem GG, lubię je i używam od lat, ale w moim odczuciu psujecie tym odbiór komunikatora, jako poważnej usługi (chyba że o to właśnie chodzi - wszystko ma być for fun i tak to profilujecie, a nie jako komunikator ogólnego zastosowania).

          Zobaczcie jak to rozwiązał messenger - stworzył platformę dla developerów do tworzenia botów i aplikacji (taką jak zdaje się miało kiedyś również GG). Ci którzy chcą, korzystają z apek (codzienny suchar, prognoza pogody, a'la przypominajka) a inni nie. Taka uwaga.

          Komentarz


            #6
            Shado dziękujemy za uwagi Przypominajka jest jedną z wielu funkcji jaką zamierzaliśmy wprowadzić do komunikatora GG. Oczywiście będzie ona urozmaicona o inne dodatki, które zostaną wprowadzone w przyszłości. Jeśli masz jakieś sugestie dotyczące przypominajki, co moglibyśmy dodać/zmienić to z chęcią się z tym zapoznamy. Naszym głównym priorytetem jest zadowolenie wszystkich Użytkowników z nowych funkcjonalności.Staramy się aby stał się na nowo bezpieczny dla wszystkich i ciekawy dla użytkowników, ponieważ nam na nim zależy. Bacznie obserwujemy rynek i staramy się iść z duchem czasu, a przede wszystkim staramy się przywrócić świetność GG tak, aby komunikator stał się znów potęgą w branży portali społecznościowych.
            Pracujemy nad tworzeniem wielu udogodnień i urozmaiceń dla naszych Użytkowników, ale póki co wszystko owiane jest tajemnicą.

            Komentarz

            Pracuję...
            X