Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Desktop] Wydanie GG v. 12.4.89.12100

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez mikuu Zobacz posta
    Ale co naprawione? Czcionka?


    Mnie tylko drażnią wielkie linki z YouTuba i w sumie nie tylko bo z innych stron tez wyświetlają się na całe okno, aż trzeba przewijać.
    Tak czcionka w gg.pl.

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez RetnaX Zobacz posta
      Mały błąd w wyborze rozmiaru czcionki
      Naprawili

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez Melok Zobacz posta
        Nowy widok też mi się nie podoba... mojej znajomej też nie. Wolimy stary, naprawdę nie ma możliwości dodania opcji? Domyślnie byłby ten nowy, a po zmianie ustawień można byłoby uzyskać poprzedni. Jednak widać, że użytkownicy są podzieleni. Nowy widok dla mnie jest znacznie mniej wygodny na dużym monitorze. To co na telefonie się sprawdza - tutaj nie za bardzo.
        Zamieszczone przez Kitek Wyklęty Zobacz posta
        osobiście mi się nie zbyt podoba nowy wygląd ;- ; o wiele bardziej wolałam stary i kilka znajomych mi osób też nie jest zbytnio zachwycona zmianami. Fajnie, że gg się rozwija, ale może była by możliwość dodania w kolejnej aktualizacji opcji powrotu do starego wyglądu? Trochę mi przeszkadza w zasadzie wygląd jak z mobilniaka na pc (i z tego co wiem z otoczenia, pare osób też narzeka). Nie atakuję, jedynie zadaję pytanie
        Podpisuję się pod tym obiema rękami. Aktualnie dostaję szału, kiedy mam włączoną rozmowę w okienku na pełnym ekranie, strasznie niewygodne to wyświetlanie. Sprawdza się na mniejszych oknach/urządzeniach mobilnych, ale na większych ekranach jest straszne. Wprowadzenie opcji z możliwością powrotu do starego wyświetlania wiadomości, albo chociaż możliwość ustawienia tego tak, żeby wszystkie wiadomości wyświetlały się od lewej byłoby chyba rozwiązaniem satysfakcjonującym obie strony

        Komentarz


          #19
          Jeśli chodzi o telefony, to GG mobilne już trzykrotnie zaliczyło zmianę totalną wyglądu. I zawsze były sugestie, by dać możliwość wyboru wyglądu. Musielibyśmy utrzymywać kilka wersji wyglądu, do tego dochodzi pięć skórek. Czyli już podczas samego testowania mamy 5 * 3 = 15 przypadków. Nie byłoby szans, byśmy byli w stanie to utrzymać. Świat idzie naprzód, wygląd aplikacji czasem ulega dramatycznej zmianie i niestety trzeba do tego przywyknąć.

          Komentarz


            #20
            Zarejestrowałam się na forum tylko dlatego by napisać jak skrajną porażką jest nowy wygląd gg.
            Na telefonach jest jak najbardziej ok, ale na pc nie da się tego używać! Ten rozstrzał, czytanie wiadomości równanych do prawej... horror. Do tego nie można przeczytać dłuższej wiadomości lub nadrobić konferencji, bo jeśli ktoś pisze - z automatu przerzuca na dół. Przykro mi, ale wygląd mobilny na PC po prostu się nie sprawdza!
            Zmiana wglądu aplikacji to jedno, ale uniemożliwianie z jej korzystania to drugie.
            Pół dnia poświęciliśmy dzisiaj ze znajomymi na szukanie innego komunikatora i testowanie programów typu Miranda lub pingin, żeby dało się normalnie korzystać.
            Fajnie, że się rozwijacie, ale jeszcze fajniej by było jakbyście nie dyskryminowali przy tym użytkowników PC.

            Komentarz


              #21
              Jednakże tutaj to byłyby aktualnie tylko dwa typy wyglądu, a już są one gotowe i trzeba tylko da możliwość wyboru. Ewentualnie dać możliwość wyboru ustawiania wiadomości po lewej stronie, niezależnie czy jest to wiadomość nasza czy rozmówcy, a już byłoby lepiej. Wtedy mogłaby to być jedna ze zmiennych skórki. Owszem, świat idzie do przodu, ale nie zawsze w dobrym kierunku i jeśli dla sporej ilości osób te zmiany są negatywne i odbierają funkcjonalności to warto pomyśleć o tym jak to naprawić, a nie brnąć za resztą świata. GG używam właśnie dlatego, że jest inne. Prostsze, szybsze i wygodniejsze od innych komunikatorów. Teraz ta wygoda zanika, więc po co go używać skoro upodabnia się do czegoś innego? Jestem pewien, że dużo osób by się wypowiedziało podobnie, bo wielu moich znajomych coraz bardziej na to narzeka, tylko nawet nie wiedzą o istnieniu tego forum. Dlatego proponowałbym:
              1) Utrzymanie dwóch stylów, wybór w ustawieniach
              2) Możliwość spersonalizowania stylu poprzez zmienną "Wyświetlaj wszystkie wiadomości od lewej"
              3) Zaawansowane możliwości personalizacji, w tym wybór kolorów tła, dymków, tekstu.
              O ile rozumiem, że pierwsza opcja może być czasochłonna, o tyle druga nawet jeśli trochę czasu zajmie - zadowoli większość osób. Trzecia opcja wówczas mogłaby być wprowadzana stopniowo, a użytkownicy mogliby zrobić to na co nie pozwalają inne komunikatory - na PC dostosować pod siebie okno rozmowy w każdym aspekcie.

              Edit: Zamiast przywyknąć wiele osób zmieni klienta, komunikator, zrezygnuje z GG. "Trzeba przywyknąć" nie jest według mnie aktualnie rozwiązaniem, zwłaszcza przy i tak niewielkiej liczbie osób korzystającej z tego komunikatora.
              Ostatnio edytowany przez Melok; [ARG:4 UNDEFINED].

              Komentarz


                #22
                Tyle, że ja cały czas piszę o wersji komputerowej, na którą został przeniesiony wygląd rodem z aplikacji mobilnej. Również zarejestrowałam się na forum tylko po to, żeby napisać tutaj jakie to jest... łagodnie to określając, niewygodne w użytkowaniu i jak bardzo psuje mi to przyjemność z korzystania z aplikacji. Tak jak pisała @Vespa - z tego nie da się korzystać i pewnie jeśli się to nie zmieni to przejdę całkiem tylko na discorda i znajomych też tam zaciągnę, żeby pozostać z nimi w kontakcie

                Komentarz


                  #23
                  Od siebie dodam jeszcze, że poza funkcją równania do lewej warto byłoby jeszcze usunąć opcję automatycznego przerzucania na dół, gdyż obecnie uniemożliwia to korzystanie z rozmów grupowych, kiedy nikt nie może napisać nowej wiadomości bo inaczej inni użytkownicy nie mogą przeczytać tego co było wcześniej.

                  Zgadzam się w pełni z przedmówcą. Odbieranie gg funkcjonalności i podejście "trzeba przywyknąć" jest kluczem do utraty sporej części użytkowników, którzy korzystają z gg na PC. Po co kolejny fajny komunikator na telefony? Ja i większość moich znajomych korzystamy z gg z powodu tego, że był to prosty i wygodny komunikator na PC.
                  Obecna aktualizacja jest strzałem w kolano i usunięciem podstawowej funkcji, która sprawiała, że ktoś decydował się korzystać akurat z GG a nie z Messengera.

                  Czy ktokolwiek z twórców aktualizacji przetestował ją na PC? W okienku? W pełnym ekranie?


                  Edit: Teraz odkryłam, że nie ma także opcji wygodnego przesyłania zdjęć. Zamiast miniaturki zdjęcia i opcji "otwórz" lub "zapisz" mamy gigantyczny link, który trzeba otworzyć w przeglądarce by móc zobaczyć lub pobrać plik. Bardzo "funkcjonalne".
                  Ostatnio edytowany przez vespa; [ARG:4 UNDEFINED].

                  Komentarz


                    #24
                    Tak jak już pisałem o starym wyglądzie: Trzy razy w życiu to przeżyłem, trzy razy w życiu słyszałem te same argumenty - "upodabniamy sie do Facebooka", "nowy wygląd jest gorszy", "powinniście przywrócić stary, bo tyle osób o tym mówi". Gdybyśmy teraz przywrócili wygląd na mobilnym na ten, który był 9 lat temu, to zgadnijcie, co by ludzie mówili? A z kolei gdybyśmy nigdy nie zmieniali wyglądu, wtedy aplikacja wyglądałaby archaicznie i nowych użytkowników by tym bardziej nie przybywało, bo widać, że aplikacja jest stara i nieatrakcyjna. Tak więc nie ma opcji przywrócenia starego wyglądu, nie będzie również dwóch wyglądów do wyboru. Dymków wszystkich do lewej również nie będziemy robić.

                    Natomiast z tego co piszecie, wkradło się kilka błędów (typu automatyczne przewijanie) i błędy te poprawimy. Niestety to była spora zmiana i często przy takich zmianach błędy występują, za co przepraszamy.

                    Komentarz


                      #25
                      No to niestety aplikacja, albo klient albo i cały protokół, do zmiany. Nie tylko dla mnie, ale i kilku znajomych. Szkoda, bo lubiłem gg, ale skoro jest "nie i koniec" pomimo naprawdę wielu głosów niezadowolenia, pomimo możliwości rozwiązania problemu, to podejrzewam iż w przyszłości będzie tylko gorzej. Akurat dymki od lewej strony były jedną z większych zalet gg. Szkoda, że tak łatwo było to zaorać.

                      Komentarz


                        #26
                        Jak rozumiem pójście z duchem czasu oznacza zmianę zasady czytania od lewej do prawej na od prawej do lewej?
                        Przykro mi słyszeć, że w ten sposób traktujecie swoich użytkowników, bo nikt tu nie narzeka na nowy wygląd i to, że nie podobają się okrągłe awatarki czy dymki - jak to było w przeszłości. Mowa tu o skrajnym utrudnieniu korzystania z komunikatora. Jaki jest sens tworzyć komunikator jeśli odbiera się w nim opcję komunikacji?
                        Wygląd nie musi się nam podobać. Ważne by dało się z aplikacji korzystać.
                        Zmiany są fajne. Fajnie iść z duchem czasu, ale poza tym by było ładnie warto byłoby pomyśleć by było choć odrobinę funkcjonalnie.

                        Naprawdę szczerzę polecam by ktokolwiek z działu technicznego uruchomił nowe gg w pełnym oknie i zobaczył, że nie da się z niego obecnie korzystać.

                        Oczywiście szanuję waszą decyzję, w końcu tworzycie produkt dla siebie, nie dla użytkowników, więc nie musicie sugerować się naszymi opiniami. Zarejestrowałam się tu tylko dlatego, że po latach korzystanie z gg szkoda mi jest z niego rezygnować i jest mi naprawdę przykro z tego powodu. Więcej błędów na chwilę obecną nie znalazłam.
                        Życzę powodzenia.
                        Ostatnio edytowany przez vespa; [ARG:4 UNDEFINED].

                        Komentarz


                          #27
                          A mi się podoba nowa wersja. 2 x szybciej mogę wyszukać interesujący mnie fragment otrzymanej wiadomości. Zgadzam się, że przy powiększonym oknie, faktycznie może być ciężej ogarnąć to wzrokiem ale myślę, że to kwestia przyzwyczjenia.

                          Komentarz


                            #28
                            Na telefonie nowa wersja jest bardzo wygodna. I naprawdę ładna.
                            Tutaj mowa tylko i wyłącznie o użytkownikach PC korzystających z komunikatora w oknie. I w tym wypadku czytanie tekstu raz od lewej raz od prawej jest skrajnie niewygodne i męczące. I to nie kwestia przyzwyczajenia, równie dobrze możemy wprowadzić tekst pionowo lub do góry nogami. Niby można to przeczytać, ale jest to potwornie niewygodne.
                            Nikt tu nie chce cofnięcia aktualizacji, która prócz masy błędów, jest naprawdę fajna. Jedynie tego by tekst na PC był od lewej do prawej.

                            Komentarz


                              #29
                              Dokładnie. Na wersję telefoniczną nie narzekam. Jednak stosowanie na dużym ekranie tego samego co na małych telefonach jest po prostu bez sensu. To inne urządzenia, inaczej się z nich korzysta. Jak ktoś ma duży ekran i korzysta z trybu pełnoekranowego to taki układ jest męczący i bardzo rozpraszający. To nie jest kwestia przyzwyczajenia, do korzystania z FB wciąż się nie przyzwyczaiłem i dlatego korzystam z GG. Microsoft już wyciągnął lekcję z przenoszenia 1:1 rozwiązań mobilnych na ekrany PC. GG ma swoją grupę użytkowników i szkoda ją tracić tylko po to, by gonić za ludźmi którzy mają już swoje przyzwyczajenia i nie wiadomo czy w ogóle zwrócą na to uwagę. Właśnie spróbowałem korzystać z innego klienta i póki co jest tam znacznie mniej rzeczy na które można narzekać, jednak szkoda odchodzić od oficjalnego przez niedasizm twórców i to, że nie słuchają użytkowników ._.

                              Komentarz


                                #30
                                Kto wpadł na nową "genialną" wersje interfejsu? Specjalnie się zarejestrowałem z tego powodu... Tego nie da się czytać na komputerze, ja rozumiem, że jest tolerancja i w ogóle, ale na komputerze nie da się korzystać z nowego gg, aż mnie wzrok boli od niego... Raz ma czytać od lewej do prawej, a raz od prawej do lewej ? Dzisiaj cały wieczór szukam jak przywrócić stary wygląd... Co to za postęp, że z każdą wersją gg jest mniejsza możliwość personalizacji i opcji? Dlaczego na środku ekranu komputera marnuje się tyle miejsca a literki tak nadźgane(u mnie więcej niż pół ekranu), to jest komunikator wszystko powinno dać się czytać wygodnie.... Jak chcecie chmurki to powinny być na całą długość ekranu albo oba mniej więcej koło siebie z niewielkim akapitem....

                                Spójrzcie sami jak to wygląda....
                                nowe_gg.PNG
                                Ostatnio edytowany przez MatN90; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: dodam screena

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X