Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Desktop] Wydanie GG v. 12.4.89.12100

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Melok, czy mógłbyś powiedzieć mi jaką alternatywę znalazłeś? (Na PW, żeby nie było szerzenia konkurencji )

    Pisałam dzisiaj do pomocy technicznej GG w tej sprawie i aktualizacji nie da się cofnąć. Powiedziano mi jednak, że można użyć instalatora starszej wersji - GG 7 i zainstalować po prostu starszą wersję, która jest przystosowana pod język polski i czytanie tekstu od lewej do prawej. Aktualizacja nie wejdzie automatycznie, ale... Wersja GG 7 nie jest wspierana, ma błędy i nie jest tak zabezpieczona jak najnowsza. Niemniej jeśli komuś nie straszne bugi (a w tej wersji jest ich masa) ani nie przesyła poufnych informacji - można skorzystać z tej opcji.
    Drugą - testowaną przeze mnie i znajomych - opcją jest po prostu uruchamianie GG poprzez programy typu Miranda lub Pidgin, gdzie również twórcy wiedzą, że w Polsce tekst czyta się od lewej do prawej.


    Edit: O tym mówiłam! Naprawdę nikt z twórców chyba ani razu nie uruchomił gg na komputerze w oknie... Parodia

    Edit2: Już wiem! To genialny pomysł jest - pustą przestrzeń po środku można zagospodarować na wielki pionowy banner reklamowy...
    Ostatnio edytowany przez vespa; [ARG:4 UNDEFINED].

    Komentarz


      #32
      Vespa, przyzwyczaiłem się do wyglądau gg, bo to był fajny komunikator, nie wiem czy wielu starych użytkowników zostało, ale chyba też będe musiał po 13 latach opuścić gg, bo nie da się go używać na komputerze niestety... Miranda z wyglądu niestety mi nie odpowiada.

      Edit. Niech tylko geniusze uważają, żeby ktoś w USA nie korzystał z ich komunikatora, bo za nabawienie się zeza rozbieżnego mogą się posypać pozwy.
      Ostatnio edytowany przez MatN90; [ARG:4 UNDEFINED].

      Komentarz


        #33
        Ja też korzystam z gg od lat. Zarejestrowałam się tutaj i wypowiadałam w tym wątku, bo nie uśmiecha mi się zmieniać komunikatora, do którego przywykłam od prawie 10 lat. A używałam głównie dlatego, że był najwygodniejszym komunikatorem na PC. Jak widać nie ma innej opcji niż przyzwyczaić się do jakiegoś innego programu. Łatwiej jest jakoś przywyknąć do innego interfejsu niż nauczyć się czytania raz od lewej, raz od prawej... i najlepiej przy linijce trzymanej na ekranie by wiedzieć która wiadomość jest odpowiedzią do której.

        Twórcom życzę powodzenia w rozwijaniu aplikacji przy takim podejściu do użytkowników.

        A żeby nie kończyć pesymistycznie powiem, że na kolejną aktualizację proponuję wprowadzić tekst pionowo. Takiej innowacji nikt jeszcze nie miał. A komfort korzystania będzie podobny

        Komentarz


          #34
          Jeszcze raz: Starego wyglądu nie przywrócimy. Tyle napisałem. Ale nie napisałem przecież, że nie będziemy poprawiać problemów, które powstały w nowym wyglądzie. Jest problem, że okno w trybie pełnoekranowym jest mało czytelne. Możemy to przecież dopracować i wspólnie zastanówmy się, jak możemy rozwiązać problem z nowym wyglądem (przywrócednie starego wyglądu nie jest rozwiązaniem).

          Komentarz


            #35
            Wasky - a te wielkie miniaturki (miniaturzyska raczej) z linków już tak zostaną? Jak się z kimś rozmawia i ktoś walnie linka to wywala na całe okno (nie powiększone) i łatwo przeoczyć wiadomości które są nad linkiem bo przecież te miniatury z linków są tak wielkie i trzeba przewijąc góra dół... zaczyna mnie to mega irytować...

            Co do sposobu wyświetlania wiadomości to akurat mi nie przeszkadza czy to z lewej czy prawej, ale tych miniatur już drugi dzień nie mogę ścierpieć.

            Komentarz


              #36
              Mamy świadomość tego problemu i będziemy poprawiać.

              Komentarz


                #37
                mi też się nie podoba to że wiadomości od kogoś są po lewo a moje po prawo, aż sie odechciało na gg wchodzić

                Komentarz


                  #38
                  No problemem jest tutaj bezsensowne wyświetlanie wiadomości po dwóch stronach, bez zmiany tego raczej nie da się naprawić braku czytelności. Ludzie narzekają tutaj, na fanpage, między sobą... Może należy coś z tym zrobić zamiast uparcie twierdzić, że wszystko jest w porządku i trzeba się przyzwyczaić? Rozwiązaniem jest danie możliwości personalizacji, a w ogóle odrzuciliście możliwość przełączenia na normalne wyświetlanie wiadomości. To nie fb, nie apka na telefon, nie smsy żeby wyświetlać dymki po dwóch stronach ekranu.
                  @vespa Jasne, tylko wrócę do domu i wieczorem napiszę. Bo kilka programów testowałem i muszę sprawdzić który był tym najlepszym, więc jak pod wieczór będę przy laptopie to napiszę.

                  Komentarz


                    #39
                    Panie Wasky - nikt z nas, zgłaszających zastrzeżenia, nie chce powrotu starego wyglądu.
                    Wszyscy wypowiadający się chcą tylko tego by z gg dało się czytelnie korzystać.
                    Pan zaś napisał, cytuję:

                    Zamieszczone przez Wasky Zobacz posta
                    Tak jak już pisałem o starym wyglądzie: Trzy razy w życiu to przeżyłem, trzy razy w życiu słyszałem te same argumenty - "upodabniamy sie do Facebooka", "nowy wygląd jest gorszy", "powinniście przywrócić stary, bo tyle osób o tym mówi". Gdybyśmy teraz przywrócili wygląd na mobilnym na ten, który był 9 lat temu, to zgadnijcie, co by ludzie mówili? A z kolei gdybyśmy nigdy nie zmieniali wyglądu, wtedy aplikacja wyglądałaby archaicznie i nowych użytkowników by tym bardziej nie przybywało, bo widać, że aplikacja jest stara i nieatrakcyjna. Tak więc nie ma opcji przywrócenia starego wyglądu, nie będzie również dwóch wyglądów do wyboru. Dymków wszystkich do lewej również nie będziemy robić.

                    Natomiast z tego co piszecie, wkradło się kilka błędów (typu automatyczne przewijanie) i błędy te poprawimy. Niestety to była spora zmiana i często przy takich zmianach błędy występują, za co przepraszamy.
                    Wciąż pisze pan o przywracaniu starego wyglądu, gdzie w ogóle taki temat nie padł. Ba, napiszę to bardzo wyraźnie - nowy wygląd jest ŁADNY - dymki w dwóch delikatnych kolorach są bardzo fajne i zapewne wielu użytkowników również uważa, że jest ładnie. To natomiast co przeszkadza to nie nowy wygląd, a nie możność wygodnego korzystania na PC. Rozwiązaniem nie jest tu "powrót do starego wyglądu" jak z uporem pan pisze, a poprawienie nowego. Choćby tak banalnie by dymki wydłużyć (powiedzmy tak by miały jeden margines większy od drugiego, ale w granicach czytelności) i by tekst w obu dymkach był równany do lewej - tylko tyle i aż tyle.

                    O innych problemach jak automatyczne przewijanie na dół, problem z przesyłaniem obrazków czy ogromne linki nie wspominam, bo ufam, że są to błędy do kosmetycznej poprawy.

                    Komentarz


                      #40
                      No kilka osób chce powrotu bo im się nie podoba, niektórzy po prostu nie lubią zmian... mniejsza o to, ważne żeby były poprawione błędy. Do tego zauważyłem że tekst się rozjeżdża tzn. jak tekst jest napisany do "wyrównaj do lewej", skopiuje go i wyśle to tekst "wyrównuje się do prawej" i się beznadziejnie rozjeżdża, nie wspominając że się dziwnie wydłuża w dół.

                      Komentarz


                        #41
                        Mikuu, ale głosy o powrót do starego wyglądu były odpowiedzią na to, że skoro naprawienie wyglądu nie jest możliwe to by chociaż był wybór na starą wersję. Wiadomo nie każdy lubi zmiany, korzystam z gg od dobrych 10 lat, niektóre wyglądy były paskudne, ale póki dało się korzystać można było przywyknąć do innego interfejsu.
                        Natomiast pan Wasky uparcie tylko odnosi się tylko do powrotu do starego wyglądu.
                        Poniżej specjalnie zamieszczam swoje dzieło w Paintcie jako wizualizację tego jak obecne gg mogłoby wyglądać by dało się z niego korzystać:

                        gg pomysł.png
                        Zapewniam, nie ma tu nic z powrotu do starego wyglądu

                        Komentarz


                          #42
                          Na szczęście mają to poprawić, Twój pomysł wydaje się być ok.

                          Komentarz


                            #43
                            Głównie odnośniłem się do wpisów @Melok, który cały czas przekonuje, by zrobić wybór dwóch wyglądów.

                            Stan na ten moment jest następujący:
                            • Przewijanie zostało poprawione
                            • Wyświetlanie obrazków (GIFów) zostało poprawione
                            • Pełnoekranowe okno rozmowy: Nie przeniesiemy dymków na lewą stronę, ale zrobimy marginesy od lewej i prawej, by dymki były węziej siebie. W załączniku przesyłam, jak to będzie wyglądało.


                            Screenshot-Phoenix-Margins.png

                            Komentarz


                              #44
                              Niestety nie bardzo widać te marginesy, nadal trzeba czytać z linijką przy ekranie
                              Nie dałoby się po prostu ustalić jednej wielkości dymków?

                              Komentarz


                                #45
                                I próbujesz wmówić.... że to się wygodnie czyta?
                                Załączone pliki
                                Ostatnio edytowany przez Grzyb; [ARG:4 UNDEFINED].

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X