Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moje uwagi na temat wyglądu + własny koncept klienta mac

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Moje uwagi na temat wyglądu + własny koncept klienta mac

    1.
    -natywny pasek tytułu - w ten sposób pozbywamy się nikomu niepotrzebnej funkcji "zawsze na wierzchu" którą można upchać gdzieś do ustawień w zamian dostając śliczny pasek interfejsu aqua
    -usunięte "ozdoby" po bokach, gg podobno dąży do minimalizmu
    -usunięty pasek przewijania (?) - tak mi się wydaje, że to to, ale wyglądał paskudnie, a w lionie paski są poukrywane

    2.
    -natywny pasek tytułu - j/w
    -zmieniono wielkość, pozycję avataru, pozycję*własnego statusu i pozycję*swojej nazwy i opisu
    -zmieniono pasek szukania na systemowy
    -zmieniono przycisk dodawania kontaktu na taki jak w Messages Beta
    -wyśrodkowano ikony statusów
    (powinien być pasek na dole, ale o nim zapomniałem)

    3.
    nie widzę potrzeby umieszczania ikony do zmiany wyświetlania listy na wierzchu przecież nikt codziennie nie zmienia sposobu wyświetlania, można to zaszyć w ustawieniach i zyskać*trochę*na "minimalizmie"

    4.
    menu kontekstowe i pola do zaznaczania mogłyby też być natywne, są znacznie ładniejsze, poza tym, gdy jest coś zaznaczone obecnie to jest sam ptaszek bez kwadratu na zewnątrz co zresztą widać

    5.
    "o programie" nie wygląda dumnie, po prawej 99% aplikacji makowych ma takie okienko

    techniczne uwagi:
    1. po kliknięciu ikony gg się uruchamia, wybór profilu: po naciśnięciu ikony ustawień ikona na docku wraz z oknem gg znika na około sekundę i pojawia się*z powrotem, przy kolejnych próbach sytuacja nie występuje - ikona i okienko cały czas się*trzymają
    3. po przeniesieniu okna logowania gg z pierwszego biurka na drugie biurko i zalogowaniu się na konto gg powraca na pierwsze biurko
    4. brak możliwości poszerzenia/zwężenia listy kontaktów
    5. brak możliwości zmniejszenia okna rozmowy
    6. pasek menu wygląda bardzo biednie - jedna pozycja podczas rozmowy (GG) i dwie na liście kontaktów (GG, Konto)
    7. ikona na docku mogłaby skakać zamiast powiadomienia w dymku
    8. poza tym ikona na docku mogłaby przejąć rolę zupełnie niepotrzebnej ikony na górnym pasku, zmieniając kolory zależnie od statusu z możliwością jego zmiany poprzez kliknięcie ppm

    jeżeli kogoś to zainteresuje postaram się dodać więcej
    Ostatnio edytowany przez morfeo; [ARG:4 UNDEFINED].
Pracuję...
X