Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

gadu gadu się "przycina"

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Napisz co krok po kroku robisz na komunikatorze. Czy w okresach zawieszenia jesteś dostępny? Może robisz w tym czasie coś konkretnego, nawet czynność nie związaną z GG (np. grasz w jakąś grę, używasz jakiegoś innego programu)? Rozumiem, że po 5 minutach od uruchomienia GG11 zupełnie nie możesz z niego korzystać. Czy zużycie procesora i pamięci utrzymuje się na wskazywanym poziomie?

    Podaj również z jakiego systemu operacyjnego korzystasz.

    Komentarz


      #17
      A więc.
      Komunikator się uruchamia, sprawdzam sobie listę, kto jest na GG, normalnie użytkuję, piszę z kimś, albo nie piszę, za każdym razem jest tak, że po ok. 5 minutach się przywiesi bez względu na to co robię na GG. Tak - w okresach zawieszania jestem dostępny, znaczy na statusie Zaraz Wracam, bo z niego zawsze korzystam. Nie próbowałem uruchomić GG na statusie Niedostępny i nie wiem, czy wtedy działa normalnie. Nie - odkąd korzystam z GG, nie zmieniło się nic w użytkowaniu komputera. Jedynie co, to zainstalowany mam od jakiegoś czasu CCleaner, ponieważ dzięki niemu mój komputer sprawniej chodzi i od czasu do czasu, jak zaczyna wolniej chodzić, to przeczyszczam CCleanerem rejestr i zbędne pliki usuwam. Nie - po ok. 5 minutach GG11 przywiesza się, nie mogę nic zrobić TYLKO na GG, na innych aplikacjach takich jak mozilla, czy jakimkolwiek innym programie wszystko ładnie działa, ale to trwa dosłownie ok. 10 sekund, później jest następne ok. 10 sekund spoko, działa i w ogóle, a za następne 10 sekund znów się przycina. Tak - utrzymuje się we wskazanym poziome, gdy wyskoczy do ok 400k, to tak się utrzymuje już przez resztę czasu, tylko CPU skacze jak szalone, jest 65%, potem spada do 30%, potem do 73% i znów do 20-paru i tak w kółko.

      System MS Windows XP Professional 32bit, dodatek Service Pack 3.
      Ostatnio edytowany przez Ziareenek; [ARG:4 UNDEFINED].

      Komentarz


        #18
        Z tego co napisałeś nie wynika nic charakterystycznego.

        Czy w czasie tych zawieszeń inne osoby widzą Ciebie ciągle dostępnego? Czy może Twój status zmienia się na ich listach z dostępnego na niedostępny?
        Ostatnio edytowany przez GGAdmin; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz


          #19
          Ciągle widzą mnie jako dostępnego na 100% .

          Komentarz


            #20
            W takim razie podaj dokładne parametry Twojego komputera. Poza systemem wskaż procesor, pamięć RAM, grafikę.
            Czy wskazane kilkusekundowe zawieszanie się GG możesz opisać bardziej charakterystycznie? Możesz w tym czasie np. przesunąć aplikację w inne miejsce monitora? Możesz kliknąć na ikonę GG w tray'u i schować okno z pulpitu?

            Zastanawiam się w tym kontekście nad sprawdzeniem ustawienia akceleracji GG/Ustawienia/Komunikator/Pozostałe/Akceleracja sprzętowa

            Komentarz


              #21
              bez tytułu.JPG - Parametry komputera, myślę, że wystarczą. Hm, po zainstalowaniu GG11, włączam, loguję się na profil, i zawsze wgrywa się stare archiwum - w tym czasie wszystko świetnie działa, a po wgraniu archiwum już, gdy ukończy się w 100% i zniknie okienko, po jakiejś minucie zaczyna się "przycinać". Nie - podczas tego "przycinania" nie mogę przesunąć okienka, nie mogę go zminimalizować, nawet kursor się nie mruga w polu wpisywania tekstu. Gdy pojawia się np. powiadomienie, że ktoś jest dostępny, to jest ono dotąd, dopóki się nie odetnie GG. Nie mogę, właśnie chodzi o to, że w tym czasie NIC - dosłownie NIC nie mogę zrobić z aplikacją..

              Akceleracja sprzętowa ? Próbowałem, wyłączałem, włączałem, jeszcze raz wyłączałem - nic mi to nie dawało, dalej tak samo się przycinało.

              Komentarz


                #22
                Jak duże masz to archiwum? Rozumiem, że stare archiwum wgrywa się tylko przy instalacji i nie wyświetla żadnych błędów? Czy podczas przenoszenia archiwum korzystasz z komunikatora lub może masz uruchomioną starą wersję GG?
                Myślę, że jeśli masz zabezpieczone archiwum (w starszej wersji komunikatora) warto usunąć swój profil GG z komputera (byle tylko nie skasować numeru), następnie usunąć archiwum z poziomu gg.pl. Po tych czynnościach ponownie utwórz profil z danym numerem GG na komputerze. W czasie przenoszenia archiwum do archiwum online nie używaj innych wersji programu GG i poczekaj cierpliwie na zakończenie migracji archiwum.

                Komentarz


                  #23
                  bez tytułu.JPG - Parametry mojego komputera, myślę, że tyle wystarczy.
                  Hm, bardziej charakterystycznie.. nic nigdy mi się tak nie zacinało.. : o Nie, nie mogę przesuwać, minimalizować, zamknąć, maksymalizować okna, nawet kursor pisania nie mruga się w polu wpisywania tekstu podczas tego "przywieszenia". Nie - nie mogę DOSŁOWNIE NIC zrobić z aplikacją w momencie zawieszenia się.
                  Już nawet zdesperowany odinstalowałem GG 10.5, wyczyściłem calutki rejestr, wszystkie pliki GG z komputera, ściągnąłem GG 11, zainstalowałem i dalej było to samo. Na prawdę nie mam pojęcia co może być przyczyną tego, dlatego zwróciłem się tutaj z prośbą o pomoc.

                  A jeżeli chodzi o akceleracji sprzętowej, to owszem, czytałem o tym, próbowałem wyłączać, włączać, znowu wyłączać i nic to nie dało..

                  Komentarz


                    #24
                    Chyba nie przeczytałeś mojego ostatniego wpisu, bo piszesz o aspektach poruszanych wcześniej.

                    Komentarz


                      #25
                      Zrobiłem tak jak kazałeś, podziałało 5 minut i znów to samo..
                      Straciłem całe archiwum, a i tak nic nie pomogło.. : C

                      Komentarz


                        #26
                        W jaki sposób straciłeś całe archiwum? Wskazywałem abyś czynności dokonywał, gdy masz zabezpieczone archiwum.
                        Czy chodzi o logowanie na numer GG, który podałeś w danych? Po numerze możemy jeszcze sprawdzić jak wszystko odbywa się po stronie serwerowej.

                        Komentarz


                          #27
                          Usunąłem je po prostu. Tak, chodzi o 10724109.

                          Komentarz


                            #28
                            Mam do Ciebie jeszcze prośbę o wykonanie dwóch czynności i przesłanie ich wyników na adres tech@gadu-gadu.pl

                            1) proszę o przesłanie w załączniku logów z lokalizacji %APPDATA%\GG\logs\ można je wysłać spakowane programem typu winrar lub 7zip

                            2) proszę o wykonanie i przesłanie nam dumpa aplikacji. Można go wykonać programem proces explorer
                            (do pobrania tu: http://technet.microsoft.com/pl-pl/s.../bb896653.aspx), na liście procesów znajdujemy ggapp.exe, klikamy prawym przyciskiem myszy,
                            opcja "Create DUMP".

                            Komentarz


                              #29
                              Rozumiem, a mam to zrobić na wersji GG 11, czy na GG 10.5 ? Bo aktualnie cały czas korzystam z GG 10.5.

                              Komentarz


                                #30
                                Chodzi o GG11, GGAdmin wskazał powyżej konkretną ścieżkę i nazwę procesu.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X