Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sugestia, rejestracja i antyspam

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Sugestia, rejestracja i antyspam

    Przy rejestracji przez urządzenie mobilne, według mnie, dużo lepszym rozwiązaniem zamiast włączania wyświetlania obrazków w przeglądarce i przepisywania czasem nieczytelnego tekstu z obrazka antyspamowego byłby zwykły tekst z prostym zadaniem matematycznym, logicznym lub rebus. To samo dotyczy też np blog.gadu-gadu.pl, ale tu przy chęci dodania komentarza z mobilnej przeglądarki wciąż wywala że źle przepisany tekst.

    #2
    odnośnie blogu zgłaszałem, ale nic nie zrobili - nie przechodzi 99% komentarzy... nie wiem czemu...
    odnośnie zadania matematycznego... a kto je będzie układał? w tym kraju sporo osób ma problemy ze zdaniem podstawowej matury z matmy, a chcą mieć wykształcenie średnie... więc kiepski pomysł

    Komentarz


      #3
      gdzieś w internecie spotkałem się już z takim rodzajem CAPTCHA o którym wspomnialem (może to było obliczyć 57 + 4, a może podaj kolor tekstu, nie pamiętam), więc raczej nie trzeba wymyślać zadań tylko może kilka algorytmów (tak jak nie trzeba wymyślać tekstu dla obrazka), a ułatwia to niesamowicie korzystanie z internetu poprzez telefon

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez -tome Zobacz posta
        gdzieś w internecie spotkałem się już z takim rodzajem CAPTCHA o którym wspomnialem (może to było obliczyć 57 + 4, a może podaj kolor tekstu, nie pamiętam), więc raczej nie trzeba wymyślać zadań tylko może kilka algorytmów (tak jak nie trzeba wymyślać tekstu dla obrazka), a ułatwia to niesamowicie korzystanie z internetu poprzez telefon
        Policzenie tego dla prostego bota spamującego to bułka z masłem także nie warto się w to bawić :-P
        Część z nas pomaga tu tylko i wyłącznie z własnej nieprzymuszonej woli, nie wszyscy pracujemy w GGNetwork =) - bądź dla nas miły/a i uprzejmy/a, a my będziemy dla Ciebie
        http://www.sloganizer.net/en/style2,HeyVeN.png

        Komentarz

        Pracuję...
        X