Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

gg w belle-problem z formularzem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    gg w belle-problem z formularzem

    witam! mam problem. w najnowszym gg w symbianie belle na nokii n8 (siec orange) zalogowalem sie na to samo konto co mam na kompie, ale kaze mi wypelnic formularz, w ktorym ciagle mi zaznacza ze zle haslo i wyswietla kominukat: "błednie wypełniony formularz. sprawdź zaznaczone pola". co mam zrobic?

    #2
    Zamieszczone przez MrChaos Zobacz posta
    w ktorym ciagle mi zaznacza ze zle haslo i wyswietla kominukat: "błednie wypełniony formularz. sprawdź zaznaczone pola". co mam zrobic?
    hasło musi składać się z min. 8 znaków, musi także zawierać w sobie min. jeden znak "specjalny" jak np. cyfra

    napisz czy poszło

    Komentarz


      #3
      Cyfra i litera to znaki alfanumeryczne. Znak specjalny to np "!,.():;~&+#@" itd. natomiast ja nie mam znaków specjalnych i wszystko działa.
      I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez coopra Zobacz posta
        Cyfra i litera to znaki alfanumeryczne. Znak specjalny to np "!,.():;~&+#@" itd. natomiast ja nie mam znaków specjalnych i wszystko działa.
        a czy Twoje hasło jest przynajmniej alfanumeryczne i posiada min. 8 znaków?
        formularz uaktualnienia danych tego wymaga - inaczej nie przejdziesz procesu migracji

        Komentarz


          #5
          Posiada ponad 10 znaków, litery i cyfry. Bez znaków specjalnych. Wiem nsa czym to polega, zwróciłem tylko uwagę ze cyfry nie sa znakami specjalnymi, a znaki specjalne z kolei nie są wymagane
          I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

          Komentarz


            #6
            MrChaos a próbowałeś zaznaczyć opcję pokaż hasło i w tym trybie je wpisać i zatwierdzić formularz?
            no i napisz czy twoje hasło jest alfanumeryczne i ma min. ilość znaków
            Ostatnio edytowany przez XueBao; [ARG:4 UNDEFINED].

            Komentarz


              #7
              dobra, wystarczylo zrobic "pokaż hasło" i wpisać litery z cyframi i dziala. teraz juz normalnie jestem na gadu w telefonie, tylko za kazdym razem informuje mnie, ze mam aktywowac konto przez sms albo mailem. tylko nie dostalem zadnej wiadomosci jak. i do tego jak wlaczam gg to za kazdym razem ustawia sie status dostepny i bez opisu. to zalezy od aktywacji, czy jak? bo w opcjach mam ze ustawia niby poprzedni status
              Ostatnio edytowany przez MrChaos; [ARG:4 UNDEFINED].

              Komentarz


                #8
                Kasowanie statusu i opisu to błąd, będzie poprawiony w następnej wersji.

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez MrChaos Zobacz posta
                  ze mam aktywowac konto przez sms albo mailem. tylko nie dostalem zadnej wiadomosci jak
                  po udanej migracji wyświetla się okno z informacją, przypuszczalnie kliknąłeś zbyt szybko ok i nie doczytałeś, więc to co można zrobić to sprawdzić e-mail, który podałeś w migracji i tam powinieneś otrzymać maila od gg z linkiem do aktywacji.

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez XueBao Zobacz posta
                    po udanej migracji wyświetla się okno z informacją, przypuszczalnie kliknąłeś zbyt szybko ok i nie doczytałeś, więc to co można zrobić to sprawdzić e-mail, który podałeś w migracji i tam powinieneś otrzymać maila od gg z linkiem do aktywacji.
                    szczerze mowiac to rzeczywiscie tak bylo z ta aktywacja. problem w tym ze podalem nr telefonu a nie maila i nie dostalem zadnej wiadomosci. a tak poza tym to ta zaplata za aktywacje jest jednorazowa, jezeli tylko z wi-fi korzystam?
                    Ostatnio edytowany przez MrChaos; [ARG:4 UNDEFINED].

                    Komentarz


                      #11
                      jeśli używasz do potwierdzenia swoich danych kanału SMS to opłata jest jednorazowa, przy emailu nie ma takiej opłaty dodatkowej - na teraz co można byłoby zrobić to poczekać na wydanie następnej wersji, która powinna zawierać już pełną wiadomość przypominającą o potwierdzeniu konta z tokenem i numerem telefonu lub inna możliwość to przejść proces migracji jeszcze raz ale wpisując e-mail - możesz sobie założyć jakiś tymczasowy e-mail jeśli nie chcesz podawać swojego prywatnego

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X