Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie działająca migracja archiwum

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Nie działająca migracja archiwum

    Witam,

    Od niedawna postanowiłem przetestować nowe GG, byto zrobić chciałem uruchomić archiwum online wraz z migracją archwium z aktualnie zainstalowanego komunikatora Gadu Gadu w najnowszej wersji 10. Niestety, migracja w ogóle nie działa - nie pojawia się ani jedna rozmowa w archiwum GG11 po zaimportowaniu konta z GG10. Sprawdzałem również instalując GG8 - tu import również nie działa. Archiwum działa bezproblemowo na GG8 jak i GG10, jedynie GG11 w ogóle go nie importuje (monit o imporcie archiwum pojawia się, ale cały proces zamyka się w ciągu sekundy - twierdząc, że wszystko zostało zaimportowane).

    Czy istnieje możliwość w jakiś ręczny sposób przenieść archiwum z GG8/10 do nowego GG11, a raczej - chmury?

    pozdrawiam

    #2
    Sprawdź czy nadal to nie działa
    Ostatnio edytowany przez Qrix; [ARG:4 UNDEFINED].

    Komentarz


      #3
      W najnowszej wersji GG11 (11.0.0.8522) dalej nie działa migracja archiwum ze starszej wersji GG (10.5.2.13164). Po podaniu hasła do archiwum i potwierdzeniu pokazuje się od razu komunikat, że wszystko zaimportowano pomyślnie. Sytuacja taka sama jak u użytkownika w poście pierwszym czyli puste archiwum. Dodam tylko, że moje archiwum w starszej wersji komunikatora zajmuje około 60 MB.

      Komentarz


        #4
        nie działa i nie będzie działać dopóki GG się do tego nie przyłoży ;/ mi raz się udało zaimportować ale tylko polowe bo moje archiwum ma 54 MB i dużo rozmów z jedna osoba i połowę rozmów tylko zarchiwizowało do online ;/

        Komentarz


          #5
          Szukałam, czy przypadkiem mój problem już zgłoszono, ale nie mogę odnaleźć więc piszę. Zainstalowałam nowe gg11 (wcześniej miałam gg10) Przy każdym wejściu pojawia mi się komunikat że archiwum nie zostało zsynchronizowane i wystąpił krytyczny błąd. Jak to wyłączyć? Oraz drugie pytanie. Chcę usunąć archiwum rozmów wchodzę tak jak podpowiada pomoc klikam wyczyść rozmowy ale nic się nie dzieje. Jak to usunąć raz na zawsze żeby archiwum było puste?? Mam Windows7

          Komentarz


            #6
            Dalej nie działa poprawnie migracja archiwum ze starszej wersji GG 10.5. Testowane na kompilacji GG 11.0.31.10120. Zaimportowało mi rozmowy z ostatnich 2 miesięcy ale były widoczne dopiero po ponownym uruchomieniu programu. Tym razem wyglądało to tak, że importowanie archiwum doszło do 9% i pojawił się komunikat o pomyślnym zakończeniu operacji.

            Komentarz


              #7
              olofek, czy wersja GG10.5, z której dokonywałeś ostatnio migracji to ta sama, którą podawałeś wcześniej tj. 10.5.2.13164?
              Czy te dwa miesiące w jakikolwiek sposób wiążą się z sierpniem kiedy wskazałeś, że próba przeniesienia archiwum okazała się zupełnie bezskuteczna?
              Rozumiem, że w GG10.5 posługujesz się hasłem do profilu, czy próbowałeś wyłączyć tę opcję i wówczas spróbować przenieść archiwum do nowej wersji?
              W zakresie korzystania z programu GG, czy zawsze ostatnio, a właściwie na styku ostatnich dwóch miesięcy korzystałeś wyłącznie z wersji 10.5.2.13164, czy też może zdarzyło się, że używałeś innej wersji (w pracy, u znajomych, masz zainstalowanych kilka wersji GG)? Jeśli korzystałeś z różnych wersji, chciałbym Cię prosić o wskazanie ich dokładnego oznaczenia.

              Komentarz


                #8
                Z góry przepraszam za opóźnienie.
                Zrobiłem testy dzisiaj (tj. 10.01.2013), najnowsza wersja GG na ten dzień a wersja GG10.5 ta sama jaką podawałem wcześniej.
                Odpowiem na pytania bo nic się w tej kwestii nie zmieniło po dzisiejszych testach:
                - Z tego co pamiętam to wtedy jak testowałem po prostu nie uruchamiałem ponownie komunikator.
                - Z hasłem jak i bez, archiwum jest tak samo synchronizowane. Pasek stanu operacji przeleciał dość szybko - może z sekundę (może dlatego, że tym razem nie było hasła).
                - Korzystałem i korzystam tylko z wersji 10.5.2.13164.

                Pokaże jeszcze screeny jakie zrobiłem:
                - Pierwsze uruchomienie komunikatora
                pierwszy_start.jpg
                Tutaj mam uwagę bo przy włączeniu archiwum powinno zacząć się aktualizować, natomiast po najechaniu na kontakt w komunikatorze i wyświetleniu się informacji pokazuje się "synchronizuję" ale nic z tego nie wynika bo proces "wisi", chodzi pewnie o archiwum.

                - Ponowne uruchomienie komunikatora
                ponowne_uruchomienie.jpg
                Ostatnią rozmowę jaką znalazłem z dostępnych rozmów datuje na 1 września jak widać na obrazku a po najechaniu na kontakt nie pojawia się ten napis (wybierałem ten, którego nie ma w archiwum).

                Nie wiem jaki jest limit czasowy na import archiwum do nowej wersji ale wydaje mi się, że jest zdecydowanie z krótki, zważywszy, że moje archiwum ma 62 MB i mało prawdopodobne żeby w tak krótkim czasie zostało całe zaimportowane.

                Komentarz


                  #9
                  Dzięki za szczegółowe wyjaśnienia.
                  Jeśli chodzi o drugiego screena rozumiem, że sprawdziłeś innych użytkowników. Ogólny widok archiwum prezentuje wszystkich Twoich rozmówców wskazując datę waszej ostatniej rozmowy. Dopiero podświetlenie wybranej osoby wyświetli szczegółowe zestawienie rozmów i możliwe jest, że przy innych rozmówcach znajdziesz rozmowy prowadzone rónież przed 1 września.

                  Ze swojej strony przygotowujemy jeszcze poprawki i optymalizacje w zakresie archiwum

                  Komentarz


                    #10
                    Sprawdziłem nową wersje GG 11.2.35.10307 i jest dalej to samo jak nie gorzej. Przy migracji archiwum dostrzegłem, że wyskoczył jakiś błąd krytyczny ale nie zdążyłem przeczytać do końca bo szybko zmieniło się na "Migracja archiwum została zakończona" jak na pierwszym zdjęciu mojego postu "pierwszy_start.jpg". Tak jak opisywałem wcześniej przy pierwszym uruchomieniu brak archiwum a dopiero po ponownym uruchomieniu "coś było". Na początku długo się ładowała aplikacja, więc myślałem, że archiwum się importuje ale jak się już załadowało to efekt ten sam co w poprzedniej wersji a nawet gorszy (rozmowy od września do dnia dzisiejszego z tym, że już bez kilku rozmówców). W poprzedniej jak i tej wersji sprawdzałem innych rozmówców i nie ma żadnej rozmowy przed 1 września jak i nie jest to pełna lista osób z którymi rozmawiałem gdyż jak wcześniej wspominałem pobrało konwersacje rozmów od września w górę choć nie do końca.

                    Jak dla mnie problem tkwi w pobieraniu informacji ze starego archiwum i umieszczaniu ich na serwerze z bardzo krótki czasem oczekiwania. Jak już wspominałem moja baza trochę "waży". Zdecydowanie wszystko dzieje się za szybko.

                    Komentarz


                      #11
                      @olofek chciałbym Cię prosić o jeszcze jedną próbę utworzenia profilu na nowo z wykorzystaniem najnowszej aktualizacji GG11. Była ona poświęcona poprawkom związanym z eksportem archiwum. Oczywiście gdyby efekt nadal był negatywny, będziemy wdzięczni za opis sytuacji.

                      Komentarz


                        #12
                        @GGAdmin - moja notka dotyczyła właśnie najnowszej aktualizacji która wyszła 22 stycznia a testy zostały przeprowadzone na drugi dzień .

                        Komentarz


                          #13
                          GGAdmin -

                          po update wersji gg i utworzeniu nowego profilu na 'starych' danych logowania archiwum powinno zostać downloadowane z serwera.

                          Komentarz


                            #14
                            @olofek sorry, miałem na myśli wersję 10334 ale dopytałem jeszcze o tę kwestię i tak faktycznie, mimo że ona miała na celu dalsze usprawnienie pracy archiwum to jednak w Twoim przypadku najprawdopodobniej nic to nie zmieni. Sprawy nie odpuszczam, zastanawiam się nad innymi rozwiązaniami odezwę się w najbliższym czasie.

                            @wkurzony dokładnie tak się stanie. Jeśli masz już archiwum online i utworzysz na nowo profil GG na komputerze wówczas profil ten powinien pobrać archiwum z serwera. Stać się powinno jednak jeszcze coś. Jeżeli na tym komputerze, na którym tworzysz na nowo profil GG, masz starą wersję GG z archiwum dla tego numeru, które nie przeniosło się jeszcze do archiwum online wtedy taki eksport powinien nastąpić, jeśli oczywiście zgodzisz się na to przy tworzeniu profilu.

                            Komentarz


                              #15
                              @olofek mam pytanie czy archiwum do GG10 importowałeś może z wcześniejszej wersji komunikatora?

                              Dodatkowo zastanawiam się, czy skoro masz archiwum w GG10 nie trzeba spróbować usunąć profilu dla tego numeru w GG11, następnie usunąć całe archiwum z archiwum online na stronie www.gg.pl (a przynajmniej te rozmowy, które masz zarchiwizowane na GG10, bo te które zarchiwizowałeś tylko na GG11 usuwając z archiwum stracisz) i przeprowadzić procesu od nowa.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X