Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dostęp do przeszłości w archwium online

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Dostęp do przeszłości w archwium online

    Niestety utraciłem wszelkie kopie archiwum; dowiedziałem się, że jest możliwość dostępu do starych wiadomości poprzez archiwum online. Uruchomiłem beta.gg.pl/ jednak nie mam tam starych wiadomości. Być może korzystam z nie tej usługi co trzeba. Sugeruję się tym artykułem:
    http://blog.gadu-gadu.pl/macie-doste...ne-w-nowym-gg/

    Z czego mam skorzystać i w jaki sposób, aby uzyskać dostęp do swoich starych danych? To dla mnie bardzo ważne.

    #2
    Jeżeli utraciłeś archiwum lokalne, nie ma możliwości jego eksportu do archiwum on-line, zatem rozmowy te nie będą tam widoczne.

    Komentarz


      #3
      Pytanie na przyszłość:
      Jak eksportować lokalne archiwum do tego online?
      Czy da się zrobić tak aby rozmowy z gg10 były zapisywane w archiwum online? Jak?

      Komentarz


        #4
        Przy uruchomieniu GG 11 jesteś pytany czy chcesz archiwizować wiadomości on-line i czy zmigrować Twoje archiwum. Jeśli masz archiwum zapisane lokalnie, przy wyrażeniu zgody, będzie ono widoczne w chmurze. Jeżeli wyrazisz zgodę na zapisywanie rozmów on-line, wówczas jeżeli rozmawiasz z GG 10, archiwum będzie widoczne w chmurze.

        Komentarz


          #5
          nie polecam importowania archiwum zgg10 do gg11 gdyż jest to nie dopracowane ;/

          Komentarz


            #6
            niedopracowane to mało powiedziane... U siebie doszłem do wniosku, że wyrzucę część rozmów, bo import nie działał w ogóle, to nagle się okazało, że zaimportowało, ale każdą wiadomość traktuje jako inną. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że co jak co - ale GG powinno wiedzieć najlepiej jak zbudowane jest archiwum oraz jakie problemy mogą istnieć - w końcu to ich produkt. Ale jak się okazuje to tylko producenci nie związani z kominikatorem GG - chociażby AQQ albo nie komercyjny projekt WTW z importem wiadomości radzą sobie bezproblemowo w przeciwieństwie do nowego GG11. Tak niedopracowana aplikacja to w ogóle nie powinna być dostępna do pobrania ze strony głównej gg - albo przynajmniej, nie powinna być promowana w ten sposób jak to teraz jest zrobione - by pobrać i wypróbować (a nuż zadziała!).

            Komentarz


              #7
              No to wlasnie umnie tez jest to samo :/ niechce mi sie tego usuwac z archiwum bo sie zrobilo pare tys tego :/ zwlaszcza ze pojedynczo rozmowe trzeba kasowac i tylko przez mgg lub web gg bo o gg11 niespomne tyke tego ma ze sie buguje i zawiesza gdy wchodze w archiwum. Ostatnio napisalem im co o tym uwazam pokecialy pewnie nie za mile slowa i sentencja moze wkoncu wezma to do siebie i niebeda wmawiac ze u nich to dziala wszystko tak jak powinno.

              Komentarz


                #8
                Uzywam gadu 11 od okolo roku i dzisiaj przegladajac archiwum on-line zauwazylem, ze ostatnia rozmowe zapisana mam 2 grudnia, wczesniejsze wyparowaly. Zawsze jak reinstaluje gadu to kopiuje cala zawartosc folderu GG z Users/AppData/Roaming/GG na wszelki wypadek. Czemu starsza czesc archiwum mi zniknela? Czy archiwum on-line usuwa starsze rozmowy co jakis czas? Czy wroci mozliwosc zapisywania archiwum na dysku lokalnym?

                Komentarz


                  #9
                  @up
                  dobre pytania. Czekamy na odpowiedź członków GG Team.....

                  Komentarz


                    #10
                    @cornelia9318 sprawdź jak wygląda archiwum na stronie www.gg.pl

                    Nie ma opcji samoczynnego zniknięcia archiwum czy usuwania archiwum co jakiś czas. Tylko sam użytkownik może skasować poszczególne rozmowy lub nawet całe archiwum.
                    Jest opcja wyłączenia archiwizacji w stosunku do poszczególnych rozmówców. Oczywiście jesteśmy zainteresowani przeanalizowaniem całej sytuacji stąd warto podać w prywatnej wiadomości do mnie swój numer GG i dokładnie wskazać o jakie rozmowy chodzi.

                    Czy uważasz, że zapisywanie archiwum wyłącznie lokalnie, być może na różnych komputerach (np. w pracy i w domu) jest lepszą funkcjonalnością?

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X