Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z kasowaniem archiwum

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Problem z kasowaniem archiwum

    Proszę o pomoc w sprawie kasowaniem archiwum w wersji stacjonarnej. Kiedy chcę skasować rozmowy przechodzę do strony online (to normalne), tam jednak wyskakuje komunikat, że archiwum jest puste (a to już nie normalne). A na komputerze dalej nie da się wykasować. I już nie wiem czy to wina komputera czy programu.

    #2
    Obecnie pracujemy nad tym, by w ogóle poprawić działanie usuwania rozmów z archiwum. Teraz wygląda to tak, jak zostało to opisane wyżej (kasuje się tylko online, a lokalnie zostaje). Będzie tak dopóki nie rozwiążemy tego problemu kompleksowo, więc proszę o cierpliwość.

    Komentarz


      #3
      Moja cierpliwość również jest testowana z tego powodu. Nie mam ochoty trzymać w archiwum starych rozmów, chcę, by przestały widzieć światło dzienne. Zajmijcie się tym jak najszybciej, bardzo proszę...

      Komentarz


        #4
        to wyłącz sobie archiwum

        Komentarz


          #5
          Na chwilę obecną usuwanie archiwum może nie działać prawidłowo, aczkolwiek proszę o próbę wykonania poniższej czynności:
          - zamykamy komunikator GG (czynność konieczna);
          - wchodzimy na stronę beta.gg.pl, logujemy się;
          - wybieramy: GG >> Ustawienia >> Moje konto >> Ustawienia prywatności >> Wyczyść archiwum;
          - wchodzimy na dysk C, w zależności od wersji systemu operacyjnego:
          Windows XP C:\Documents and Settings\Nazwa profilu w Windows\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\GG\Profiles
          Windows Vista C:\Users\Nazwa profilu w Windows\AppData\Local\GG\Application
          Windows 7 C:\Users\Nazwa profilu win7\AppData\Local\GG
          - następnie wybieramy katalog odpowiadający numerowi GG (numer GG podany jest na końcu nazwy danego katalogu);
          - usuwamy plik Archive.encsqlite
          - dopiero wówczas uruchamiamy komunikator.

          Komentarz


            #6
            Witam no ok Paula posiadam Windows 7 Ultimate x64 i według twojej instrukcji szukałem
            Windows 7 C:\Users\Nazwa profilu win7\AppData\Local\GG
            jednakże u mnie niema takiego katalogu.
            Raz usuwałem taki folder cały i już go nie mam bo wydawał mi się zbędny i jak mam teraz usunąć całe to archiwum gg lub może jest taka opcja aby usunąć za pomocą strony gg gdzie jestem zalogowany ???
            Wersję gg posiadam 11.0.0.7316 jak wiadomo testowa.
            Będę wdzięczny za podanie instrukcji , pozdrawiam.
            Ostatnio edytowany przez SHINGO; [ARG:4 UNDEFINED].

            Komentarz


              #7
              Folder AppData jest standardowo ukryty, w opcjach folderów musisz sobie zaznaczyć żeby wyświetlało foldery ukryte.

              Komentarz


                #8
                OK dzięki znalazłem jest teraz widoczny , wszystko ok tylko po wejściu w niego i zastosowaniu się do instrukcji od Pauliny niestety w tym folderze niema wyżej opisanego pliku ( Archive.encsqlite ) mam tylko tak:
                Dysk (C , Użytkownicy , Nazwa użytkownika podana , AppData , Local , GG
                dwie opcje wówczas są: Application i Profiles
                gdy wejdę w pierwszą nie widzę wyżej opisanego pliku a w drugiej są 2 foldery:
                dmpotkoq. wraz z numer gg gdy kliknę w niego ukazuje mi się po otworzeniu wówczas plik o nazwie uin i ma on rozmiar 1KB
                drugi to nazwa r8o1u2vd.default i po otworzeniu foldery Cache oraz startupCache
                w Cache i pierwszych folderach od nr.1 do 9 nic się nie znajduje a pod nimi czyli foldery od A do F też nic niema pozostały tylko też pod tym pliki o nazwach i rozmiarze:
                _CACHE_01 do 03 ( 1 to rozmiar 16KB , 2 to 4KB , 3 to 1KB a
                _CACHE_MAP_ ma rozmiar pliku 9KB
                a w startupCache jest tylko plik typu Plik LITTLE o rozmiarze 9KB i nazwie startupCache.4.little
                nic poza tym niestety.
                Ostatnio edytowany przez SHINGO; [ARG:4 UNDEFINED].

                Komentarz


                  #9
                  Znalazłem ten plik u siebie. Jest w drugiej lokalizacji z plikami roboczymi. Bo pliki robocze są nie tylko C:\Users\Nazwa profilu win7\AppData\Local ale też C:\Users\Nazwa profilu win7\AppData\Roaming Oto dokładna ścieżka u mnie: C:\Users\MojaNazwaProfiluWindows\AppData\Roaming\G G\Profiles\he9a7l5x.MójNumerGG

                  Komentarz


                    #10
                    OK dzięki znalazłem i usunąłem ale gdy po jakimś czasie będę chciał skorzystać z archiwum to po usunięciu tego pliku tworzy się nowy od momentu usunięcia starego i od tego czasu prowadzone jest automatycznie archiwum jak było dotychczas z tym plikiem czy usuwa się tą opcję na stałe hmmm.....???

                    Komentarz


                      #11
                      moim zdaniem GG nie powinno mieć tak porozmieszczanych danych tzn w jednym miejscu a nie w C:\Users\Sebastian\AppData\Roaming\GG i C:\Users\Sebastian\AppData\Local\GG

                      Komentarz


                        #12
                        SHINGO: Jeśli w komunikatorze nie wyłączyłeś opcji zapisywania archiwum, to plik powinien utworzyć się automatycznie po włączeniu gg i wysłaniu lub otrzymaniu wiadomości.

                        SEBEKZOSW: Moim zdaniem tak byłoby rzeczywiście lepiej, ale chyba dwie lokalizacje są po to żeby była kopia zapasowa??? W folderze Local jest też instalowane gg (tak dziwnie) i nie można zmienić lokalizacji.

                        PAULINA: W instrukcji reinstalacji: http://forum.gg.pl/showthread.php?41...a-reinstalacji podawana jest tylko lokalizacja ta w folderze Local, a przecież to w folderze Roaming są dane użytkownika np właśnie plik archiwum. Sugerowałbym dodanie też tej drugiej ścieżki do folderu Roaming. To nie jest oczywiste że tam coś jest.

                        Komentarz


                          #13
                          Dzięki, dodałam też tę ścieżkę.

                          Komentarz


                            #14
                            Możecie sprawdzić działanie archiwum i jego synchronizacji na GG11 oraz beta.gg.pl i aplikacjach mobilnych?

                            Ostatnio poprawiliśmy tą funkcjonalność i obecnie wszelkie czynności usuwania wiadomości z archiwum powinny wykonać się poprawnie i jednocześnie odnieść skutek w stosunku do wszystkich końcówek, na których używacie komunikatora GG.

                            Komentarz


                              #15
                              Ja mam problemy z usunięciem poszczególnych rozmów z archiwum online. Klikam na ta ikonke kosza na smieci, odświeżam i na nowo pojawia sie ta rozmowa. W jaki sposob mozna trwale usunać dana rozmowe??

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X