Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moja krótka recenzja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Moja krótka recenzja

    GG od zawsze kojarzyło mi się z porządnym komunikatorem, niestety wersja 10 nieco tą opinią zachwiała - na tyle, by przesiąść się na program konkurencji. Gdy pojawiły się pierwsze informacje dotyczące nowego GG, przyznam, że wyczekiwałem go z zainteresowaniem. Nadejściu pierwszej bety towarzyszyło niestety zawiedzenie, aplikacja była bardzo niestabilna, nienadająca się do użytku, pokazywała jednak zamysł twórców - stworzyć komunikator nowoczesny, prosty i ładny. Kolejne wersje testowe naprawiały błędy, jednak nie poprawiły pierwszego grzechu GG, aplikacja pożera za dużo zasobów systemowych. To, że większość komputerów ma ponad 2GB RAM-u tego nie usprawiedliwia. W ocenie programu nie pomogło też niedawne dodanie dodatków, dodajmy, że nieinteresujących. Szalę goryczy przelewa ostatnia aktualizacja, która dodaje znienawidzone przeze mnie okno z reklamą, pojawiające się zaraz po starcie komunikatora.

    Podsumowując, GG mnie zawiodło. Po hucznych zapowiedziach twórców, spodziewałem się komunikatora lekkiego, ładnego i nowoczesnego, pierwsza beta szła w tę stronę, jednak kolejne wersje utwierdziły mnie w przekonaniu, że nowy komunikator to to samo, co poprzednio, jednak w ładniejszym opakowaniu. Szkoda.

    #2
    GG to wkońcu chyba naprawdę padnie.
    Pierwszy grzech to jest opłata za korzystanie z mobilnego gg.
    Drugi to jest właśnie fakt, że pożera duże zasoby systemowe.
    Trzeci grzech to jest całkowity brak obsługi facebook chata i google talk.
    Co do trzeciego to w większości nowszych wersji komunikatorów to jest standard.

    Ten GG Dysk jest przydatny w GG.
    Ułatwia to przesyłanie małych plików między komputerami gdyż nie trzeba wchodzić na żadną stronę, ani uruchamiać jeszcze jednej aplikacji.
    Trochę to zastępuje też otoczenie sieciowe, którym nie każdy umie się posługiwać.

    Komentarz


      #3
      Szymczak121, utrzymujemy się z reklam tak więc pojawienie się wspomnianego okna było kwestią czasu. Oczywiście nasz zamysł dalej pozostaje komunikator prosty, ładny i nowoczesny. Wszystkie dodatki są opcjonalne, komunikator nie narzuca się z ich użytkowaniem. Co się zaś tyczy pamięciożerności, to owszem kwestia ta wymaga jeszcze optymalizacji. Twierdzisz, że dzisiejszy standard RAM'u nie usprawiedliwia tego, myślę, że jednak tak jest. Aktualnym standardem, nawet wśród laptopów z niskiej półki jest ok. 3 GB Ram'ów, gdzie średnie zużycie 300-400 MB dla GG11 nie jest czymś szczególnie ciężkim.
      Szkoda, że czujesz się zawiedziony. Mamy w każdym bądź razie nadzieję, że wersja finalna pozytywnie Cię zaskoczy.

      Komentarz


        #4
        @Tomek, argument to nie jest (z ramem), bo jeśli tworzycie program dla osób ze sporą ilością ramu, to niestety, ale błędne założenie, bo sporo osób ma jeszcze PCety z 1 GB. Mniej ludzi z dużą ilością ramu -> mniej użytkowników -> mniej kasy z reklam

        Komentarz


          #5
          Ciekawe jaka będzie wersja dla linuksa.
          Moi rodzice mają 512MB, ja mam 1GB ramu i jakoś nie mamy za specjalnie problemów z uruchomieniem GG 11.
          GG 10,5 już nieco gorzej działało.
          Mogłoby co prawda być trochę lżejsze to GG, bo może przez to jest coraz mniej użytkowników.
          Jedna teoria jest taka, że to przez konkurencję taką jak google talk i facebook, druga jest taka, że jednak te reklamy i duże zużycie zasobów systemowych.
          Ostatnio edytowany przez europolitan; [ARG:4 UNDEFINED].

          Komentarz


            #6
            Ja tam zapytam z innej beczki. Tak reklamujecie to nowe GG, mimo, że jest niedoskonałe i dziw, że ludzie potem narzekają, mimo, że to wersja beta. Więc pytanie brzmi, kiedy możemy się spodziewać, że wyjdzie wersja finalna?

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez Tomek Gadu-Gadu Zobacz posta
              Szymczak121, utrzymujemy się z reklam tak więc pojawienie się wspomnianego okna było kwestią czasu. Oczywiście nasz zamysł dalej pozostaje komunikator prosty, ładny i nowoczesny. Wszystkie dodatki są opcjonalne, komunikator nie narzuca się z ich użytkowaniem. Co się zaś tyczy pamięciożerności, to owszem kwestia ta wymaga jeszcze optymalizacji. Twierdzisz, że dzisiejszy standard RAM'u nie usprawiedliwia tego, myślę, że jednak tak jest. Aktualnym standardem, nawet wśród laptopów z niskiej półki jest ok. 3 GB Ram'ów, gdzie średnie zużycie 300-400 MB dla GG11 nie jest czymś szczególnie ciężkim.
              Szkoda, że czujesz się zawiedziony. Mamy w każdym bądź razie nadzieję, że wersja finalna pozytywnie Cię zaskoczy.
              Szczerze to wytłumaczenie nt funkcjonalności i "zasobożerności" komunikatora równie udane jak wasz komunikator, zwyczajnie jednym słowem... żenujące. To coś zwane gg ma głównie służyć do kontaktu za pomocą tekstu a więc ma być równie proste i lekkie dla komputera, a co stworzyliście? Ciężką krowę !!! Mam XP z 2GB ramu a to coś muli jak cholera, samo uruchomienie to długie czekanie i wysłuchiwanie jak dysk mieli żeby odpalić gg. Co to gra komputerowa czy aplikacja?... która ma działać w tle oraz nie obciążać za bardzo pcta by ten służył do bardziej ambitnych aplikacji niż wykorzystywanie dużej części swoich zasobów na jeden komunikator!! Żaden inny komercyjny komunikator jak spik czy tlen nie jest tak mulastym dziadostwem jak wasz produkt, o takim gg lite to już nie wspomnę bo uruchamiam go w ułamku sekundy... i mam to co głównie potrzebuję KOMUNIKATOR, a nie kombajn z jakimś niepotrzebnym dyskiem gg, jakimiś grami, wnerwiającym oknem reklamy, radiem, pocztą, itp badziewiem które każdy jeśli zechce to ma osobno, lub sobie doinstaluje aplikację bardziej rozbudowaną niż te marne dodatki w gg.
              Jakiś czas korzystałem z gg11 beta, ale po ostatnich aktualizacjach odpuściłem na dobre, wywaliłem w diabły i skorzystałem z na prawdę lekkiego i przyjemnego komunikatora konkurencji.
              Ostatnio edytowany przez Galaktikos; [ARG:4 UNDEFINED].

              Komentarz


                #8
                Mam nadzieję że w GG 11 nie będzie tego że przeciągając obrazek do rozmowy, muszę go wstawiać choi wie ile razy bo osoba której wysyłam obrazek widzi sam "?" a obrazek wyświetli się dopiero po 2-4 ponownym jego wstawieniu w okno rozmowy...

                Komentarz


                  #9
                  Taka mała ciekawostka, polecam odinstalowanie gg i używanie tylko i wyłącznie wersji webowej do czasu rozwiązania problemu z pożeraniem pamięci, dlaczego?
                  zauważyłem że podczas grania tu przykład gta 4 z włączonym gg gra po jakimś czasie zaczyna się ciąć, z poprzednimi betami tak nie było.. "ale do choinki zaczynają dochodzić bombki.."
                  jeśli używa się webowego nie ma mowy o jakichkolwiek zawiechach itp. wszystko ładnie leciutko chodzi, + adblock i reklam nie ma
                  edit:
                  + za to że nie ma nachalnego paseczka aplikacji, mam nadzieję że nie stanie się i w tej wersji nachalny.
                  I proszę nie leźcie już do wersji webowej, bombki są zbędne.
                  Pozdr
                  Ostatnio edytowany przez MrAFK; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: kochany paseczek aplikacji

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X