Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Push

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Push

    Jak to jest z działaniem tego pusha w tym GG 3?

    W poprzedniej wersji 2 jak aplikacja nie była w tle tylko całkowicie wyłączona to dostawałem powiadomienia a teraz w nowej w ogóle mimo, że mam włączone to na iOS.
    Co więcej aby po włączeniu wejść na statusie jaki wcześniej zdefiniowałem muszę się wpierw wylogować z konta bo w przeciwnym razie aplikacja wystartuje na statusie dostępny.

    Acha, żeby nie było push testuje nie wylogowując się z profilu przed zamknięciem aplikacji.

    Nie czaje o co kaman

    #2
    to jak to jest? Jest ten push czy go jeszcze nie ma?

    Komentarz


      #3
      Darek,
      Mamy możliwość ustawienia powiadomień z poziomu:
      1) aplikacji mobilnej
      2) ustawień ogólnych telefonu
      W tym ostatnim przypadku opcja ustawienia/powiadomienia/w centrum powiadomień (lub nie w centrum powiadomień) - wybieramy odpowiednią aplikację i zaznaczamy wszystkie opcje jako aktywne (powoduje to uruchomienie powiadomień) lub jako nieaktywne (powoduje to wyłączenie powiadomień).
      Tylko uwaga - nie wystarczy zaznaczyć lub odznaczyć opcji głównej centrum powiadomień, muszą być zaznaczone lub odznaczone również jej elementy składowe (plakietka na ikonie, dźwięki itp).

      W każdym modelu telefonu w przypadku wyboru opcji wyloguj i wylogowania programu powiadomienia nie powinny być przesyłane.
      W sytuacji wyjścia z programu bez użycia opcji wyloguj, a z zastosowaniem klawisza funkcyjnego powiadomienia o nowych wiadomościach będą przesyłane i wyświetlane w telefonie, oczywiście pod warunkiem, że ustawienia powiadomień są aktywne.

      W telefonach od 3GS do 4S wyłączenie powiadomień z poziomu aplikacji nie powoduje automatycznie zaprzestania wysyłania powiadomień. Chodzi o to, że w ciągu pierwszych ok. 10 minut od przełączenia aplikacji w stan działania w tle, powiadomienia zawsze są wysyłane. Dopiero po tym czasie w przypadku braku otwierania aplikacji GG nie dostaniemy powiadomień push o przychodzących wiadomościach. Jeżeli tylko jednak pamiętając o aplikacji działającej w tle otworzymy ją ponownie i znów przełączymy w tło, okres 10 minut zaczyna się liczyć od nowa i znów powiadomienia będą do nas przychodzić.

      Reasumując: tylko wyłączenie powiadomień z poziomu ustawień ogólnych telefonu skutkuje ich całkowitym wyłączeniem. Wyłączenie opcji z poziomu ustawień programu ma skutek tylko częściowy, czyli związany z tymi 10 minutami działania powiadomień od przejścia aplikacji do działania w tle.

      Komentarz


        #4
        Paulina,

        Dzięki za odpowiedź.

        Jeśli chodzi o:

        W tym ostatnim przypadku opcja ustawienia/powiadomienia/w centrum powiadomień (lub nie w centrum powiadomień) - wybieramy odpowiednią aplikację i zaznaczamy wszystkie opcje jako aktywne (powoduje to uruchomienie powiadomień) lub jako nieaktywne (powoduje to wyłączenie powiadomień).
        Tylko uwaga - nie wystarczy zaznaczyć lub odznaczyć opcji głównej centrum powiadomień, muszą być zaznaczone lub odznaczone również jej elementy składowe (plakietka na ikonie, dźwięki itp).
        Znam zasady ustawień push w iOS 5 bo o tym akurat piszesz. Mam włączone dla GG i centrum powiadomień i baner oraz plakietki, dźwięki i powiadomienia na zablokowanym ekranie.

        Odnośnie:

        W każdym modelu telefonu w przypadku wyboru opcji wyloguj i wylogowania programu powiadomienia nie powinny być przesyłane.
        Prawda

        Odnośnie całej reszty Twojej wypowiedzi to nie ma nic wspólnego wg mnie z push. Wg mnie piszesz o pracy aplikacji w tle zgodnie z multitaskingiem.

        Powiadomienia push działają wówczas kiedy aplikacja zostanie całkowicie zamknięta (bez wylogowywania) znakiem (-) w pasku multitaskingu iOS.
        Tak działało to w starej wersji GG na iOS i myślę, że tak winno działać w tej wersji GG.

        Byłoby fajnie gdyby ktoś z forumowiczów znających temat wypowiedział się w tej kwestii.

        Komentarz


          #5
          Jak rozumiem, korzystasz z osobnej aplikacji pokazującej aplikacje działające w tle. Jeżeli zamkniesz daną aplikację z aplikacji obsługującej, to nie wylogujesz jej? Jeśli ją wylogujesz, nie dostaniesz powiadomień.

          Komentarz


            #6
            to nie jest osobna aplikacja.
            Po dwukrotnym wciśnięciu klawisza wielofunkcyjnego (jedyny jaki jest poza on/off) w iPhone 4 np. pojawia się menu aplikacji działających w tle i ostatnio używanych.
            Można je zamknąć przytrzymując dłużej ikonę aplikacji i zamknąć ją pojawiającym się w górnym lewym roku znaku -
            Jak tak zrobię, nie działa push.

            Działał tak push dla wersji 2 GG i działa dla wszystkich innych aplikacji wspierających push, choćby najbardziej znany Facebook.

            Koniecznie musisz rozdzielić wylogowanie z profilu w aplikacji z jej całkowitym zamknięciem.

            Jeśli nie wyloguję się w GG a zamknę go to po ponownym uruchomieniu zaloguje się on automatycznie na profil (dodatkowo o czym już było na forum zaloguje się z ostatnim statusem używanym przed wyłączeniem a nie z tym co ustawiłem w opcjach aplikacji aby zawsze włączał podczas uruchamiania).

            Gdybym jednak wylogował się wpierw z profilu GG i zamkną je potem tak jak opisałem powyżej to tuż po uruchomieniu, GG poprosi o wybranie profilu do zalogowania się.

            Komentarz


              #7
              Okej, dzięki za szczegółowe opisanie sprawy. Sprawdziliśmy tę kwestię u siebie i rzeczywiście działa to tak, jak opisałeś. Dziwną sprawą jest to, że po zamknięciu aplikacji, status pozostaje dostępny, notyfikacje nie przychodzą, natomiast po uruchomieniu aplikacji, zachowuje się ona tak, jakby się logowała, mimo dostępnego słonka.
              Zgłaszam to jako błąd.

              Komentarz


                #8
                ufff, super że udało się to wytłumaczyć
                Dzięki

                Komentarz


                  #9
                  Darek,
                  otrzymałam info od działu mobilnego: jeżeli zamkniesz aplikację opisywaną metodą po upływie 10 min, to pushe będą działały. Status pozostaje dostępny, bo jest to specjalnie podtrzymanie statusu dla klientow gg na iPhone. Po uruchomieniu aplikacja się loguje. To jest poprawne zachowanie. W najbliższym czasie wprowadzone zostaną duże zmiany w obsłudze notyfikacji.

                  Komentarz


                    #10
                    ok sprawdziłem, jest jak piszesz.
                    Ale te 10 min. nie przeboleje

                    Wg mnie to powinno być aktywne non stop jeśli tak ustawiłem w aplikacji. A nie muszę wejść odczekać 10 min. i mogę zamknąć aplikację by dopiero zaczął działać push :/

                    Komentarz


                      #11
                      Stąd te zmiany, o których pisałam we wcześniejszym poście.

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X