Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowe GG 11

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Nowe GG 11

    Zainstalowałem najnowsza wersję, która, wg Twórców ma być przełomowa, ale na razie zasługuje z całą pewnością na dopisek "beta", bo jeszcze sporo jej brakuje do używalności.
    Na wstępie zaznaczam, że od tego typu programów wymagam podstawowych funkcji, czyli komunikacja . Nie używam żadnych dodatkowych aplikacji zawartych w GG. Bardzo dobrze wspominam wersję Gadu-Gadu 6.1, którą uważam za wzór funkcjonalności
    1. Z już istniejącego wpisu na forum dowiedziałem się, że zrezygnowano z haseł do profili, co moim zdaniem nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż jako osoba ceniąca prywatność i bezpieczeństwo (w ramach rozsądku) chciałbym mieć podwójne zabezpieczenie - do profilu i do konta. Czy będzie przywrócone hasło do profilu w finalnej (czyt. używalnej) wersji GG 11?
    2. gdzie można zmienić dźwięki przychodzących wiadomości na własne, np. z pliku wav? Rozumiem, że są jakieś schematy dźwiękowe, ale myślę, że osoby nie potrzebujące kolorowych, upiększonych komunikatorów, będą wyłączały całkowicie dźwięki, albo przypiszę jeden własny dźwięk, do którego są już przyzwyczajone.
    3. W jaki sposób można zaimportować kontakty do listy w programie. Sądzę, że funkcja jest strasznie zakamuflowana lub twórcy nie życzą sobie migracji z innych komunikatorów i żądają wręcz trzymania wszystkiego na serwerze, bo jest ograniczeniem wyboru i całkowitym narzuceniem woli.
    4. Czy jest możliwość całkowitego wyłączenia (nie mogę znaleźć opcji) skórek? Chodzi o klasyczny wygląd - szary.
    5. Podczas usuwania kontaktów z listy przy pomocy klawiatury, czyli poruszam się po liście kursorami, na danym kontakcie naciskam delete i nie mogę potwierdzić wyboru klawiaturą - naciskanie Enteru nic nie daje. Czy Twórcy chcą wyeliminować poruszanie się po programie przy pomocy klawiatury i umożliwić tylko wykonywanie jakichkolwiek działań przy pomocy myszy? Dodatkowo po usunięciu kontaktu (myszką, bo inaczej nie da się), nie mogę poruszać się po liście kontaktów w celu przeskakiwania pomiędzy kolejnymi pozycjami na liście aż do momentu kliknięcie myszą na listę kontaktów.
    Bardzo utrudnia to poruszanie się po programie. Czy będzie to naprawione?
    6. Czy da się odinstalować lub w jakiś inny sposób trwale pozbyć się wszystkich zbędnych do komunikacji dodatków, typu horoskopy, gry, słowniki, rysowniki i inne "cuda" - nie znalazłem takiej opcji w ustawieniach.
    7. Przydałoby się także dopracować wersję, gdyż po odpaleniu, bez otwartych okienek rozmów zajmuje w pamięci 117 MB na Win 7 64-bit, cco jest niedopuszczalne dla komunikatora.

    Moim zdaniem Firma zrobiła krok w dobrą stronę i liczę na dalsze postępy, gdyż mam nadzieję korzystać z oprogramowania. Zatem powodzenia i nie popełniajcie błędów z przeszłości (ewolucja wer. 6.1 do późniejszych obładowany zbędnym balastem wodotrysków i nikomu nie potrzebnych aplikacji).

    Z góry dziękuję za konkretną odpowiedź na moje pytania i wątpliwości.
    Pozdrawiam

    #2
    Zamieszczone przez lordstudio Zobacz posta
    2. gdzie można zmienić dźwięki przychodzących wiadomości na własne, np. z pliku wav? Rozumiem, że są jakieś schematy dźwiękowe, ale myślę, że osoby nie potrzebujące kolorowych, upiększonych komunikatorów, będą wyłączały całkowicie dźwięki, albo przypiszę jeden własny dźwięk, do którego są już przyzwyczajone.
    Nie ma takiej możliwości, niestety.

    Zamieszczone przez lordstudio Zobacz posta
    3. W jaki sposób można zaimportować kontakty do listy w programie. Sądzę, że funkcja jest strasznie zakamuflowana lub twórcy nie życzą sobie migracji z innych komunikatorów i żądają wręcz trzymania wszystkiego na serwerze, bo jest ograniczeniem wyboru i całkowitym narzuceniem woli.
    Importujesz kontakty na serwer GG i pyk, pojawiają się w programie! Dodatkowo cały czas są synchronizowane z serwerem, więc nie musisz martwić się wysyłaniem listy, a następnie pobieraniem na inne urządzenia np. telefon (no, chyba, że używasz 'nieoryginalnego' klienta).

    Zamieszczone przez lordstudio Zobacz posta
    4. Czy jest możliwość całkowitego wyłączenia (nie mogę znaleźć opcji) skórek? Chodzi o klasyczny wygląd - szary.
    Dobrze zrozumiałem, że chciałbyś uzyskać natywny styl Windowsa, tak? Nie ma takiej opcji.

    Zamieszczone przez lordstudio Zobacz posta
    5. Podczas usuwania kontaktów z listy przy pomocy klawiatury, czyli poruszam się po liście kursorami, na danym kontakcie naciskam delete i nie mogę potwierdzić wyboru klawiaturą - naciskanie Enteru nic nie daje. Czy Twórcy chcą wyeliminować poruszanie się po programie przy pomocy klawiatury i umożliwić tylko wykonywanie jakichkolwiek działań przy pomocy myszy? Dodatkowo po usunięciu kontaktu (myszką, bo inaczej nie da się), nie mogę poruszać się po liście kontaktów w celu przeskakiwania pomiędzy kolejnymi pozycjami na liście aż do momentu kliknięcie myszą na listę kontaktów. Bardzo utrudnia to poruszanie się po programie. Czy będzie to naprawione?
    Zgłoś to w odpowiednim miejscu, a na pewno będzie poprawione, jak nie w następnej becie, to w późniejszej.

    Zamieszczone przez lordstudio Zobacz posta
    6. Czy da się odinstalować lub w jakiś inny sposób trwale pozbyć się wszystkich zbędnych do komunikacji dodatków, typu horoskopy, gry, słowniki, rysowniki i inne "cuda" - nie znalazłem takiej opcji w ustawieniach.
    Jest taka opcja, poszukaj na pasku z aplikacjami, naciskasz na ikonke dwóch kółek zębatych i nad aplikacją klikasz 'usuń', gdy usuniesz już wszystko co trzeba - naciskasz "zakończ"

    Pzdr.

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez grzesiiek Zobacz posta

      Zgłoś to w odpowiednim miejscu, a na pewno będzie poprawione, jak nie w następnej becie, to w późniejszej.

      Pzdr.
      To zostało już zgłoszone.

      Komentarz


        #4
        Za kazdym razem, kiedy chce wlaczyc gg, nie moge sie zalogowac i musze na nowo je zainstalowac.
        Jakies sugestie?
        Ostatnio edytowany przez saksonka; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz

        Pracuję...
        X