Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

jak zrobić by gg kazało za każdym razem podać hasło

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Ok, więc.....

    (muszę zajrzeć do ściągi )
    Treść... zredagowana:

    ...czyli kolejny wątek, gdzie GG zdaje się być leniwe i iść na łatwiznę (mówię tu ogólnie o koncepcji komunikatora "tworzonej razem"), niby mamy je tworzyć, a takie podstawowe sugestie jak bezpieczeństwo i prywatność są ignorowane. Nie jest to dobrze, wydaje mi się...
    Zwłaszcza, że wiele osób opowiadało się za tą sugestią - jest to jeden z aktywniejszych wątków! Jak na razie GG to w większości marketing, miało być super minimalistyczne, funkcjonalne, robione pod nas, w porządku... A tymczasem czuję się oszukany (i nie ja jeden zresztą). Jest znane, bo jest znane... Zamiast być znane z jakości i faktycznych pozytywnych zmian.

    Wasky - przecież gdy logujesz się do beta.gg.pl, też wpisujesz hasło, prawda? Jest też tam opcja tzw. zapamiętania sesji, czemu nie można tego zrobić na telefonach? Nie ma takiego, który nie obsłuży cookie, no chyba, że N3310
    A komputer tym łatwiej można zablokować... I ciężej go okraść. Czemu więc, w urządzeniach krytycznie czasem narażonych na wyłudzenie informacji nie ma zabezpieczenia, podczas gdy na komputerze są? Jaki tu jest sens, logika?

    Nadam chyba do kilku portali aby to przetestowali, żeby się upewnić. Zwyczajnie boję się, że to GG nie jest bezpieczne, a tak rażące zaniedbanie prywatności rzuca się w oczy już od początku, po pierwszym uruchomieniu aplikacji... Myślę, że GG jest samodzielną aplikacją i nie potrzebuje dodatkowych zabezpieczeń. To, co podajecie, te applockery czy opcje telefonu... To jest po prostu zabawne (przynajmniej dla mnie), czy zrobić coś porządnie to coś trudnego, zwłaszcza w kwestiach bezpieczeństwa?
    Zaprzeczacie samym sobie, robiąc hasło na desktopie z możliwością nie zapamiętywania hasła, a na telefonie (gdzie ta opcja ma dużo większy sens bytu) tej podstawowej opcji nie ma. Większość myśli że to niedopatrzenie, bo wręcz głupie wydawałoby się, gdyby było to działanie celowe. To musi być jakaś pomyłka... Jestem zdziwiony, że to pomyłką jednak nie jest...

    Jestem na tym forum z dość sporym stażem i widzę jak te sugestie są wdrażane w życie.. Wyraziłbym się ostro, ale muszę się zadowolić stwierdzeniem, że jestem zaniepokojony (nie tylko ja, jak podejrzewam)...

    Ludzie nie są głupi, pamiętają, co było obiecywane... I mają do Was żal (w tym ja), że nic nie robicie, by to poprawić. Coraz więcej jest o was złych opinii. Nie martwi Was to, naprawdę? Macie to gdzieś, aż tak dobrze rokujecie, że nie musicie się przejmować potrzebami klientów?

    Uważam, że w tym wypadku po prostu nie macie racji mówiąc, że ta opcja jest niepotrzebna. Co pewnie przyzna każdy portal zajmujący się bezpieczeństwem...

    Mam nadzieję, że choć trochę przypominało to konstruktywną krytykę.

    Pozdrawiam
    I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

    Komentarz


      #32
      Podobnie jak inni użytkownicy GG w wersji mobilnej - Przyłączam się do wniosku o wprowadzenie możliwości każdorazowego wpisywania hasła przy logowaniu się do wybranego profilu.
      Uzasadnienie:
      GG służy mi jako narzędzie pracy, zarówno w tablecie i smartfonie, - jestem handlowcem i często kontaktuję się tą drogą ze swoimi dostawcami oraz klientami - wszystkie rozmowy archiwizuję - i problem z zamamiętanym hasłem jest dla mnie zasadniczym brakiem zabezpieczenia poufnych danych.
      GG w wersji na PC, czzy w wersji przeglądarkoweej posiada możliwość każdorazowego wpisywania hasła/ bądź jego zapamiętania i automatycznego logowania na wybrany profil - GG mobline jesty okrojone z tej funkcji. W mojej opini powinna taka możliwość zostać zachowana analogicznie do ustawień komunikatora w wersji na PC czy web.
      Dlaczego to takie ważne? Po zalogowaniu się do urządzenia (czy to tablet czy smartfon) każdy kto kliknie na aplikację GG i dowolny profil [już nie wnikajmy czy to klient, ktoś kto w niepowołany sposób dostał się do urządzenia, czy też inny członek rodziny], bez najmniejszego oporu ma dostęp do całego archiwum i danych jakie w nim zabezpieczam. A są to dane którymi nie chcę się dzielić tak otwarcie. Po to właśnie każdorazowo korzystam z opcji wpisywania hasła na kompie czy w przeglądarce.
      Jest to olbrzymia luka, która zniechęca i zraża mnie do korzystania z gg mobilnego. Nie czuję się przez to bezpieczna o swoje dane.

      Przytaczane wyżej, w tej dyskusji, argumenty i opory adminów i obsługi gg wyglądają na to, że ekipa gg ma 'w nosie' swoich użytkowników i to aby czuli się oni pewnie korzystając z mobilnej wersji komunikatora.

      Komentarz


        #33
        Witam, odkąd stałem się posiadaczem "rodzinnego" tableta, na którym jest zainstalowane gg i kilka profili. Uzmysłowiłem sobie że brak opcji logowania przez wpisanie hasła, to poważna wada tego komunikatora. Po zapoznaniu się z powyższymi postami chciałbym zapytać, czy są podejmowane jakiekolwiek akcje GG-Teamu w celu rozwiązania w/w problemu ?

        Komentarz


          #34
          Przecież na tabletach teraz są profile?

          Komentarz


            #35
            Jakie profile :eek:

            Wytaptane z mojego Ace'a (JellyBean
            Ostatnio edytowany przez krzos; [ARG:4 UNDEFINED].

            Komentarz


              #36
              Zamieszczone przez HornMtn Zobacz posta
              Uzmysłowiłem sobie że brak opcji logowania przez wpisanie hasła, to poważna wada tego komunikatora.
              Podchodząc pragmatycznie do sprawy chciałbym dodać, że formalnie takiej opcji nie ma, ale funkcjonalnie aplikacja umożliwia każdorazowe logowanie się do profilu. Wystarczy tylko za każdym razem usuwać profil i dodawać go na nowo po uruchomieniu GG.

              Komentarz


                #37
                @up: parafrazując, komputer też ma opcję wylogowania "na około". Można go wyłączyć, po włączeniu poprosi o zalogowanie ponownie.

                To, co podałeś ma wyjątkowo mały sens. To droga na skróty, zamiast parunastu linijek kodu... A użytkownik za kazdym razem poświęci minuty na użeranie się z tym. Nie dziwię się, że odchodzicie do lamusa, mając takie "rozwiązania" problemów... Facebook chat zdobywa monopol, AQQ rośnie w siłę, wtw też, bo... Nie mają już konkurencji.
                I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

                Komentarz


                  #38
                  Masz rację, że to jest obejście, bo na chwilę obecną nie ma takiej opcji w aplikacji. Z drugiej strony wspólny telefon to też jest droga na skróty. Samo wykonanie czynności jest proste.

                  Jeśli mowa o tym co powoduje trudności, to odpowiedź też jest prosta. Najczęściej poruszanym zagadnieniem jest zapomniane hasło. Mogę powiedzieć, że opcja automatycznego logowania praktycznie wyeliminowała ten problem pośród użytkowników mobilnych.

                  Oczywiście jest druga strona medalu, ponieważ niektórzy w tym temacie zwracają uwagę, że bardziej odpowiada im opcja z wpisywaniem hasła. Jakkolwiek wskazujemy niewątpliwe zalety obecnego rozwiązania, to próbujemy zrozumieć również Was.

                  Komentarz


                    #39
                    @HornMtn, jaki masz tablet i wersję Androida na nim? Jeśli posiada on opcję tworzenia profili/kont użytkownika to powinieneś z niej skorzystać by rozwiązać swój problem

                    Przypominam zarazem, że GG aktualnie w ogóle nie jest dostosowane do tabletów, a co dopiero do obsługi takiej właśnie funkcji, która ma sens właśnie na "tabletach rodzinnych".

                    Zamieszczone przez coopra Zobacz posta
                    To, co podałeś ma wyjątkowo mały sens. To droga na skróty, zamiast parunastu linijek kodu... A użytkownik za kazdym razem poświęci minuty na użeranie się z tym.
                    Ten sam użytkownik tak czy tak poświęcić by musiał za każdym razem czas by wpisywać hasło co trwa dłużej niż 3 tapnięcia wymagane do usunięcia konta (hasło wymaga przynajmniej ośmiu tapnięć w klawiaturę).

                    Komentarz


                      #40
                      Zamieszczone przez coopra Zobacz posta
                      Nie dziwię się, że odchodzicie do lamusa, mając takie "rozwiązania" problemów... Facebook chat zdobywa monopol, AQQ rośnie w siłę, wtw też, bo... Nie mają już konkurencji.
                      A jak Facebook chat, AQQ oraz WTW rozwiązało problem zabezpieczania profilu hasłem w Androidowych wersjach swoich aplikacji?

                      Komentarz


                        #41
                        A jeżeli na jednym urządzeniu kilka osób korzysta z GG i każdy ma swój profil ? Co wtedy ? Przecież każdy kto uruchomi aplikację będzie mógł włączyć KAŻDE konto, bo nie ma innej opcji niż jedna aplikacja + kilka kont. Nie ma osobnej aplikacji dla różnych kont. I choćby z tego względu powinna być opcja każdorazowego wpisywania hasła do logowania ( oczywiście dla chcących - zapamiętywanie hasła jako opcja w ustawieniach )

                        Komentarz


                          #42
                          Poraz kolejny zapytam: Jak powyższy problem rozwiązał Facebook ze swoim Messengerem, Google z GMailem itd?

                          Komentarz


                            #43
                            Zamieszczone przez Wasky Zobacz posta
                            A jak Facebook chat, AQQ oraz WTW rozwiązało problem zabezpieczania profilu hasłem w Androidowych wersjach swoich aplikacji?
                            FB Messenger na Androida jeżeli ktoś chce używać innego konta to z poprzedniego zostaje wylogowany całkowicie i ponowne logowanie wymaga wpisania hasła. Nie da się ustawić jak w GG kilku profili dostępnych w jednej aplikacji co pomaga zabezpieczyć dostęp do konta. Poza tym jest opcja wyloguj, która właśnie wymazuje hasło i trzeba go wpisywać ponownie.

                            Komentarz


                              #44
                              To może po prostu usuniemy w GG możliwość zakładania kilku profili?

                              Komentarz


                                #45
                                W GG też jest opcja wymazująca hasło - nazywa się "usuń profil".

                                Nie zrozumcie mnie źle, ale jeśli korzystacie z jednego telefonu na całą rodzinę, to trudno aby cały świat się przystosowywał do tego nietypowego sposobu używania urządzenia typowo osobistego. Co innego na tabletach - i tu się zgodzę, że jest potrzeba zabezpieczenia przed innymi użytkownikami. Na szczęście Google dostrzegło problem i na tabletach pozwala na tworzenie kont użytkowników.

                                W pewnym sensie sami tworzycie sobie problem przez nieodpowiednie użytkowanie urządzenia. Czemu GG ma być jedyną aplikacją dostosowaną do tego problemu kiedy trend jest zupełnie inny?
                                Ostatnio edytowany przez Qrix; [ARG:4 UNDEFINED].

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X