Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymuszanie instalacji GG Dysk

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Wymuszanie instalacji GG Dysk

    Mam prośbę do GG Team.
    Czy moglibyście tak to zrobić, żeby przy każdorazowej aktualizacji nie WYMUSZAĆ za każdym razem instalacji GG Dysku ? Nie mam ochoty i nie zamierzam w jakiejkolwiek przyszłości korzystać z tego ( a już na pewno nie w GG ). Skoro instalator potrafi odczytać moje ustawienia GG przed aktualizacją, to powinien również widzieć, że NIE mam zainstalowanego dysku i nie powinien proponować jego instalacji. W razie czego jest to możliwe w ustawieniach - natomiast powinno się to pokazywać tylko w przypadku " świeżej " instalacji GG na komputerze.

    #2
    popieram. Podobno GG miało być przyjazne?

    Komentarz


      #3
      Dzięki, zweryfikujemy tę sytuację i zgłosimy jako ewentualną sugestię.
      http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Ąą Ćć Ęę Óó Żż Źź

      Komentarz


        #4
        Rozumiem, że w tym przypadku chodzi o tworzenie katalogu GG Dysku na komputerze? W sytuacji, gdy nie utworzyliśmy takiego katalogu, każda aktualizacja GG powoduje, wyświetlenie zapytania o wykonanie tej czynności, co uznajesz za zbędne, ponieważ Twoja decyzja została już podjęta. Sugerujesz, że bardziej funkcjonalne byłoby zrezygnowanie z tego zapytania i zamieszczenie opcji tworzenia folderu GG Dysku na komputerze w ustawieniach GG, ponieważ wtedy, gdybyś zdecydował się na rozpoczęcie korzystania z tej opcji mógłbyś z niej skorzystać w każdej chwili?
        Możesz doprecyzować tą kwestię?

        Komentarz


          #5
          Dokładnie - skoro nie chcę używać dysku, tworzenie jego folderu jest zbędne. Natomiast instalator rozróżnia czy jest to pierwsza instalacja GG w systemie i wtedy proponuje utworzenie dysku, czy jest to aktualizacja i powinien zachować wszystkie ustawienia użytkownika łącznie z brakiem folderu dysku w systemie. Inaczej jak to jest obecnie po każdej aktualizacji uruchamia się windowsowe zapytanie o pozwolenie itp. co trochę wkurza - nie wspominając, że nawet pomimo odmowy na takie zapytanie sam folder dysku pojawia się i muszę go ręcznie usuwać.

          Komentarz


            #6
            W zakresie zapytania raczej będziemy chcieli to zmodyfikować.
            Wskaż, gdzie dokładnie pojawia się folder, rozumiem, że na komputerze ale na pulpicie, czy w jakiejkolwiek innej lokalizacji?

            Komentarz


              #7
              Folder normalnie pojawia się tam, gdzie jest to sugerowane w instalatorze ( C:\Users\....\GG dysk ). Pojawia się po każdej aktualizacji i muszę go usuwać ręcznie. I jest utworzony ten folder nawet wtedy, jeżeli w pokazującym się zapytaniu o utworzenie dysku kliknę na " Anuluj ". Folder powinien być tworzony dopiero po kliknięciu na " Utwórz " ( lub jak to tam się nazywa - nie pamiętam teraz ), a skoro daję" Anuluj " to znaczy że go nie chcę - prawda ?

              Komentarz


                #8
                Dziś znowu po aktualizacji poprosiło mnie o pozwolenie na utworzenie dysku ( choć nie powinno skoro go już nie miałem ) , natomiast nie utworzył się folder dysku jak poprzednio. Więc jakiś postęp jest

                Komentarz


                  #9
                  Przekazaliśmy tę kwestię do szerszej weryfikacji, rozważamy również istotę zapytania o pozwolenie na utworzenie dysku.

                  Komentarz


                    #10
                    i znów po dzisiejszej aktualizacji sprawa pytania o utworzenie dysku jest niezmieniona. Dodajecie jakieś zbędne pierdoły, a to co ważne leży i czeka na zatwierdzenie czy można czy nie. ŻAL. To samo dotyczy usuwania ostatnich rozmów z listy. Szkoda nerwów na pisanie tu do Was - poczekam może ze dwa lata to może wreszcie coś ruszy w tym temacie.

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X