Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[SUGESTIA] Informacja po instalacji o tym ze domyślnie ARCHIWUM jest WYŁĄCZONE!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [SUGESTIA] Informacja po instalacji o tym ze domyślnie ARCHIWUM jest WYŁĄCZONE!

    Jeśli zdecydowaliscie sie aby Archiwizowanie wiadomosci bylo zaraz po instalacji gg, domyslnie WYŁĄCZONE, to nalezałoby wyświetlić monit/komunikat w czasie lub po instalacji,
    informujący o tym że od tej wersji domyślnie archiwum jest wyłączone.

    Śmiem twierdzic że ogromna wiekszosc osob przyzwyczaiła się do tego, że archiwum w gg zawsze było włączone i pewnie nikomu nie przyjdzie do głowy, aby po zainstalowaniu nowego gg UPEWNIC sie ze archiwizowanie wiadomosci jest włączone. WSZYSCY dowiedzą się o tym, DOPIERO wtedy kiedy będą potrzebowali przypomnieć sobie jakąś ważną rozmowe. Wejdą w archiwum i zobaczą pustke. Tak jak ja - co mnie bardzo wkurzyło, bo zrozumialem ze juz tej wiadomosci nie odzyskam, TYLKO DLATEGO, że NIKT MNIE NIE UPRZEDZIŁ przy instalacji ze od teraz archiwum trzeba NAJPIERW WŁĄCZYĆ.

    Pomysl jest ogolnie świetny, bo poprawia bezpieczeństwo, ale ludzie! o takich zmianach zadad, które były niezmienne tyle lat, TRZEBA informowac ludzi przed uruchomieniem gg. Myślicie ze jest duzo osob, ktore są podniecone nowym gg i od razu grzebią we wszystkich ustawieniach? NIe - ludzie głownie instalują nowe gg i od razu z niego korzystają, na ustawieniach jakie są domyślnie przez was zasugerowane, tym bardziej wtedy kiedy ktoś przesiadł sie z gg 10.5 - to myśli że jego ustawienia z gg 10.5 zostaną zimportowane.

    pomyślcie o tym!

    moja platforma:
    gg 11.0.0.7316 windows
    win 7 32bit (wszystkie akutalizacje)
    flash 11.2.202.235
    java 7 update 4
    firefox 12
    norton internet security 2012

    #2
    Owszem, opcja archiwizacji wyłączona jest celowo. Nie każdy życzy sobie korzystać z tej funkcji. Oczywiście mógłby pojawiać się stosowny monit, aczkolwiek kwestia ta dotyczy większości opcji, gdyż muszą one być ustawione w jeden, bądź drugi sposób przy pierwszym starcie programu. Sugestię dotycząca monitu, mimo to przesyłam do odpowiedniego działu.

    Komentarz


      #3
      Moim zdaniem wprowadzenie lokalnego archiwum, które opcjonalnie działa przy wyłączonym archiwum on-line byłoby tu rozwiązaniem. Po instalacji gg mogłoby być włączone archiwum lokalne a później w ustawieniach można byłoby albo włączyć archiwum on-line, albo wyłączyć całkowicie archiwum, albo dalej korzystać tylko z lokalnego. Jak kolega wspomniał powyżej, w poprzednich wersjach komunikatora było odrazu włączone archiwum, więc wszyscy dotychczasowi użytkownicy są przyzwyczajeni do włączonego archiwum lokalnego od początku działania programu.

      Komentarz


        #4
        @ktocus12: dokładnie! do glowy mi nie przyszlo ze od teraz archiwum jest wyłączone. wyobraz sobie moja frustracje, jak chciałem przypomniec sobie wiadmosc a tam archiwum puste. MASAKRA

        Komentarz


          #5
          Jeśli faktycznie zaraz po instalacji archiwum jest wyłączone, to niezły fail popełniliście

          Komentarz


            #6
            Mała poprawka, przy aktualnym wydaniu, nowo utworzone profile mają standardowo włączone archiwum. W moim wypadku sytuacji braku archiwum przy wcześniejszym wydaniu pojawiała się, gdy na serwerze ustawione miałem nie archiwizowanie wiadomości. Do wszystkich czytających prośba, by zwrócili uwagę jak zachowa się ich profil przy ponownym dodaniu.

            Komentarz

            Pracuję...
            X