Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[SUGESTIA] przywrócenie ORYGINALNEGO KULTOWEGO dzwięku nadejścia wiadomości (gg win.)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [SUGESTIA] przywrócenie ORYGINALNEGO KULTOWEGO dzwięku nadejścia wiadomości (gg win.)

    Bardzo prosze osobeo dpowiedzialną za dzwieki w nowym gg, o odpowiedz na pytanie:

    CZYM kierowała się ta osoba i dlaczego przekolorowala tak [b]kultowe standardowe/oryginalne dzwięki gg[b] Skazując nas na nie, lub na zupełnie inne do wyboru, pozbawiając nas orginalnie brzmiących dzwięków.
    LITOŚCI! jak mam założone słuchawki i przychodzi wiadomość na gg, to mam ochote rzucić nimi o ściane.

    Na ten kultowy dzwięk został nałożony JAKIŚ POGŁOS/FLANGER i dodany równolegle odłos "eeeeee" czy jakies muczenie/wycie - nie wiem jak to nazwać, ale to jest okropne!
    Jak można tak zepsuć kultowy dzwięk i W OGÓLE PO CO?! na co taki zabieg? ŻE NIBY TERAZ JEST LEPIEJ?
    LUDZIE to brzmi jak ryk jakiegoś mutanta

    i też nie rozumiem efektu środowiskowego (reverb) na "dzwięk dostępności"


    PROSZE o przywrócenie oryginalnych dzwięków, które pamiętamy i znamy od lat.



    moja platforma:
    gg 11.0.0.7316 win
    win 7 32bit (wszystkie akutalizacje)
    flash 11.2.202.235
    java 7 update 4
    firefox 12
    norton internet security 2012

    #2
    Próbujemy przysłuchiwać się klasycznemu dźwiękowi, aczkolwiek nie słyszę żadnego "eeee", czy "muczenia/wycia". Oczywiście skierujemy Twoją opinię do osób zajmujących się dźwiękami w GG, one bliżej przyjrzą się sprawie.

    Edit: Podążyłem temat, dźwięki zostały stworzone od nowa celowo. Choć są bardzo podobne, zostały złagodzone i nie atakują nas takim "ofensywnym" dźwiękiem, co też przyświecało ich twórcą.
    Ostatnio edytowany przez Andrzej-master; [ARG:4 UNDEFINED].

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez Tomek Gadu-Gadu Zobacz posta
      Próbujemy przysługiwać się klasycznemu dźwiękowi, aczkolwiek nie słyszę żadnego "eeee", czy "muczenia/wycia".
      PANOWIE! Błagam! czy to jest aż tak trudne? nie szukajcie wycia, buczenia, czy "eeee", bo jak powiedziałem nie wiem jak nazwać tą róźnice, ten nałożony efekt.
      po prostu wystarczy włączyć gg 10.5, odtworzyć dzwięk przychodzenia wiadomości w ustawieniach, i zaraz po tym włączyć gg 11 i zrobić to samo.
      RÓŻNICA jest masakryczna na niekorzyść gg 11. Jak można tego nie słyszeć? Ktoś grzebał przy tym dzwięku nakładając efekty + dodatkowy odłos dokładając go do oryginału.
      mówiąc inaczej - słychać oryginalny dzwięk + dokłożone jakieś efekty, szczególnie pod koniec.

      Prosze zrobić głośniej głośniki lub założyć słuchawki. Wszyscy moi znajomi tą różnice na niekorzyść gg 11 słyszą.

      Tak czy inaczej, chciałbym poznać powód dla którego panowie dzwiękowcy, postanowili po latach pogrzebać przy tak kultowym niezmiennym od lat dzwięku. Masakra!

      Komentarz


        #4
        gdyby zrealizowano to: http://forum.gg.pl/showthread.php?11...i%C4%99ki-w-GG to każdy by był zadowolony.

        Komentarz


          #5
          Ja tam słyszę taki sam dźwięk jak w przypadku gg 10.5 i też żadnych eeeee nie słyszę. Może spróbuj reinstalować komunikator? Może coś nie tak ze sterownikiem dźwięku lub z głośnikami?

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez ktocus12 Zobacz posta
            Ja tam słyszę taki sam dźwięk jak w przypadku gg 10.5 i też żadnych eeeee nie słyszę. Może spróbuj reinstalować komunikator? Może coś nie tak ze sterownikiem dźwięku lub z głośnikami?

            O BOZE! nie wierze. po prostu nie wierze, zle ludzie tego nie slyszą. Musze zrobic porównanie analizy widma na zdjeciach i puszcze jeden dzwiek po drugim - zrobie filmiik i wrzuce na youtube, bo mi rece opadają że nikt tego nie slyszy. Będzie wtedy czarno na białym że w gg11 dzwięk jest zmodyfikowany.

            A ty kolego Ktocus12 - może zmien sluchawki lub glosniki, bo widocznie Cie oszukują, albo wyłącz tą wiertarke kiedy porównujesz te oba dzwięki. Jeśli dla Ciebie dzwięk wiadomości w gg11 i w gg 10.5 jest ten sam, identyczny, to współczuje Ci. Bo wypisujesz bzdury które psują tutaj moją sugestie, bo zaraz team gg stwierdzi ze mam urojenia, bo taki ktocus12 potwierdza ze różnic nie ma.

            Niech ktoś się odezwie, kogo te zmiany w tym kultowym dzwięku też wkurząją.



            Kolego o pół tonu grzeczniej. Kolejne wpisy w tym tonie, zostaną odpowiednio nagrodzone. Można pisać grzeczniej
            Ostatnio edytowany przez Andrzej-master; [ARG:4 UNDEFINED].

            Komentarz


              #7
              Zamknąłem okno, wyłączyłem cyrkularkę, wiertarkę utopiłem w wannie. Przetestowałem dźwięki za głośnikach i dwóch parach słuchawek. No i nie słyszę eeee. No przecież nie napiszę że słyszę, skoro nie słyszę. A co do tego warna, to niedawno na starym forum też dostałem Nie dziwię Ci się że z Twojej perspektywy jestem idiotą lub kimś w tym stylu.

              Komentarz


                #8
                ktocus12 - sorry ze sie uniosłem wczesniej. Ale uwierz mi, dzwięki się róźnią. Z resztą przyznał mi to nawet koordynator dzialu obslugi klientow Pan Tomasz Krasnodębski. Oczywiście zaznaczył że również nie słyszy tego eee, ale dzwięk faktycznie został zmotyfikowany i według niego brzmi teraz bardziej cyfrowo.

                tak czy inaczej, nie potrzebnie próbowałem opisać ten dzwięk tymi "eee" czy jako buczenie itp. Bo widze, że wszyscy próbują doszukać się właśnie jakiegoś eeee. A powtarzam, nie wiem jak opisać ten efekt słownie. Dzwięk róźni się, ma jakiś pogłos czy efekt i jest on okropny, szczególnie dla osób zwracających uwage na dzwięk, czy pracujących na słuchawkach.

                zrobiłem mp3 porównujące oba dzwięki pomiędzy gg 10 i gg 11. Poniżej zamieszczam link.

                Pierwszy dzwięk to gg 10, drugi to gg 11 i tak w kółko 3 razy.

                Prosze odtworzyć to mp3 głośno, najlepiej na słuchawkach i zwrócić uwage że drugi dzwięk czyli z gg 11 jest potraktowany jakiś efektem który dodaje wiecej buczenia na początku, a na końcówce powoduje wystąpienie jakiegoś nowego irytującego dzwięku, który nazwałem odłosem eee czy tam uueeee. nie wiem jak to wszystko nazwać, ale nie chodzi o nazewnictwo, a o to ale oryginał jest lepszy i po prostu kultowy - wręcz nie powinen być tykany, a ten nowy dzwięk mnie doprowadza do szału kiedy pracuje na słuchawkach.

                http://www.mm.pl/~psycode/gg10_vs_gg11.mp3

                p.s.
                ktoś jeszcze z tego forum narzekał na tą modyfikacje, mówiąc że ma wrażenie jakby dzwięk odtworzony był 2 razy i nakładał się na siebie. (wiec to nie tylko moje widzi mi się)

                rozumiem ze wraz z nowym gg, wprowadzono zmiane kosmetyczną słoneczka i pewnie też odświeżono dzwięk, ok zgoda ale to odświeżenie dzwięku jest orkopne.
                dlatego prosze o oryginal a jeśli dzwięk musi być zmodyfikowany to prosze aby dzwiękowiec zmodyfikował go inaczej, innym efektem.
                Ostatnio edytowany przez psycode; [ARG:4 UNDEFINED].

                Komentarz


                  #9
                  No i się jednak dosłuchałem, ale... nie na słuchawkach. Na słuchawkach dwóch różnych firm jest wszystko w porządku i powiedziałbym że dźwięk z gg11 jest nawet lepszy. Ale na głośnikach wbudowanych w laptopa (hp), przy dźwięku z gg11 rzeczywiście słychać jakiś głos w tle. Na komunikatorze "w oryginale" też na głośnikach się dziś tego dosłuchałem i sam się dziwię że wczoraj nie słyszałem tego. Mnie ten dźwięk kojarzy się z nieudolnym śmianiem typu hahaha przez osobę która ma astmę i na dodatek próbuje naśladować rżenie konia.

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez ktocus12 Zobacz posta
                    No i się jednak dosłuchałem....
                    ...Mnie ten dźwięk kojarzy się z nieudolnym śmianiem typu hahaha przez osobę która ma astmę i na dodatek próbuje naśladować rżenie konia.
                    w końcu widocznie szukałeś jakiś kolosalnych różnic. A jak mówiłem ja pracuje na słuchawkach - zawsze lubiłem ten dzwięk wiadomości wiec go nigdy nie wyłączam. Od lat znam go na pamięć, a tu nagle w gg11 jakis głos, jak to nazwałeś osoby chorej na astme naśladującej rżenie konia hehehe.

                    GDYBY była możliwość TO SAM bym sobie podmienił ten dzwięk na oryginalny taki jaki zawsze był. ALE NIE MA TAKEIJ MOŻLIWOŚCI dlatego, TYLKO dlatego robie szum w tej sprawie.

                    jeszcze zaakceptowałbym ten początek dzwięku. Ok niech jest ten efekt/flanger ale TA KOŃCÓWKA ten odgłos pod sam koniec. TO MNIE doprowadza do szału.

                    dzwiek podobno musialbyc odswiezony, bo odswiezano sloneczko gg wiec i dzwieki i ze teraz brzmi lepiej, bardziej cyfrowo.
                    NO TO jak to jest lepiej, to moze lepiej bedzie nałożyć na to jeszcze dzwięk drukującej drukarki igłowej - to dopiero będzie cyfrowe brzmienie, co nie?
                    Ostatnio edytowany przez psycode; [ARG:4 UNDEFINED].

                    Komentarz


                      #11
                      @psycode poprzyj tę sugestię http://forum.gg.pl/showthread.php?11...i%C4%99ki-w-GG

                      Komentarz


                        #12
                        Podsumowując:
                        - Dźwięki zostały zmienione względem starszych wersji.
                        - W 11 najpewniej pozostaną te które już w niej są.
                        - Rozpatrzymy kwestię implementacji swoich dźwięków, co niewątpliwie
                        pomogłoby osobą którym nowe się nie podobają.
                        - Sugestię co do samego brzmienia dźwięków już przekazaliśmy do odpowiednich osób.
                        Ostatnio edytowany przez Tomek Gadu-Gadu; [ARG:4 UNDEFINED].

                        Komentarz


                          #13
                          super, dziękuje

                          czekam również na jakiś późniejszy komentarz samych dzwiękowców (osób które dokonały osobiście tych zmian w dzwiękach)
                          dlaczego zamiast odświeżyć dzwięk, czyli oczyścić go, poprawić korekcje, spowodowali jego zniekształcenie.

                          Komentarz


                            #14
                            Ten kto nie słyszy tego buczenia w tle, naprawdę musi mieć problem ze słuchem. Wystarczy włączyć dźwięk wiadomości z GG 10, by stwierdzić różnicę, w GG 10 dźwięk jest dobry taki jaki powinien być, a w GG 11 to masakra, też trochę różni się dźwięk dostępności, naprawdę zmieńcie te dźwięki!

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X