Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Błąd uniemożliwiający uruchomienie GG:(javax.microedition.pki.CertificateException...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Błąd uniemożliwiający uruchomienie GG:(javax.microedition.pki.CertificateException...

    Witam.
    Postanowiłem założyć dla tego błędu oddzielny wątek, gdyż moim zdaniem jest to błąd krytyczny występujący na dość popularnych telefonach=uniemożliwiający pewnej grupie użytkowników korzystanie=powiększeniu grona użytkowników wersji mobilnej GG. Przypomnę o co chodzi:
    W dniu 02.05.2012, 20:22 zgłosiłem błąd:
    Telefon: Samsung S 5230G (Avila GPS)
    Aplikacja pobrana z komórki, zainstalowana, przy uruchamianiu jest napis "łączenie 0%" i nagle komunikat "Błąd połączenie z internetem. GG zostanie zamknięte. (javax.microedition.pki.CertificateException: Certificate was issued by an unrecognized entity)".

    Połączenie z internetem na pewno jest, z treści błędu można wywnioskować, że certyfikat jest nierozpoznawalny przez mój telefon.
    Błąd potwierdzili użytkownicy MINI97 (Samsung Monte) oraz marcinek243 (lg kp 500)

    Odpowiedź od GG Network:
    Ten błąd polega na tym, że telefon nie rozpoznaje certyfikatu, którym podpisany jest serwer. Nowe wersje tego nie rozwiążą. Trzeba serwery podpisać innymi certyfikatami. Myślimy jak rozwiązać ten problem.
    to nie zależy od wersji tylko od serwerów. Jak podpiszemy serwery czymś innym to i ta wersja zacznie działać. A kiedy to nastąpi - nie mam pojęcia.
    Panowie, minął ponad miesiąc, a my nadal nie mamy możliwości korzystania z GG. Rozumiem, BETA-Testy itp, no ale żeby miesiąc czekać i nic? My nawet nie mamy uczestniczenia w BETA-Testach, bo się nawet Nam nie uruchamia .
    Czy są jakieś nowe informacje dotyczące tego błędu? Tyle chyba możemy wiedzieć

    #2
    Jest szansa, że uda się rozwiązać problem przepisując w telefonach implementację połączeń szyfrowanych. Prace są w toku. Terminu podać nie potrafię.

    Komentarz


      #3
      Ja mam samsunga monte i gg normalnie dziala
      c0d3r.eu Zapraszam

      Komentarz


        #4
        minął kolejny tydzień a ja tu cierpię na małym wyświetlaczu nokii bo na mojej avilce dalej nie rusza

        Komentarz


          #5
          Mechanizm został już stworzony. Teraz jest w fazie wewnętrznych testów. W tym tygodniu prawdopodobnie zostanie wydana wersja beta z poprawionymi połączeniami.

          Komentarz


            #6
            oj tam wewnętrzne testy
            Ja chętnie odpalilbym na swojej Avilce już to gadu.


            Może jakiś link do pobrania czy coś
            Ostatnio edytowany przez CipiS; [ARG:4 UNDEFINED].

            Komentarz


              #7
              I potem będę miał 30 osób narzekających, że GG to g***no, że się nie łączy, itp. Nie wydajemy czegoś, co wiemy, że zupełnie się nie nadaje.

              Komentarz


                #8
                Coś jest w tym co mówisz.

                Ale jeśli jasno byłoby podkreślone, że to wersja testowa dla tych modeli i nie jest powiedziane, że komunikator musi się połączyć i ciągle silnik jest aktualizowany i zostanie wydana u 100% działająca wersja, użytkownicy którym gadu gadu się uruchomi będą zadowoleni ze w końcu działa na ich telefonach a Ci którym nie zadziała, cóż muszę cierpliwie poczekać na ulepszenie

                Ale to tylko moje zdanie, rozumiem znaczenie słowa beta i nie oczekuje cudów

                Komentarz


                  #9
                  Czekaliście już tyle, że jeszcze dwa dni możecie poczekać Nie wydamy czegoś, co wiemy że nie działa.

                  Komentarz


                    #10
                    Ja czekałem na DZIAŁAJĄCĄ wersję na k800i / k810i oraz k850i bo wysłane wiadomości nie dochodzą, czasami takie lagi że nawet odczytać nie można... a o używaniu już nie wspomnę bo nadaje się tylko żeby sprawdzić czas i pooglądać statusy ale spoko już nie musicie się trudzić, kupiłem sobie nowy smartfon z andkiem więc ''problem rozwiązany''

                    Komentarz


                      #11
                      Kolego bo Ciebie stać na smartfon xD
                      Ja co prawda mam nokie e51 ale ten mały wyświetlacz niszczy moje oczy

                      Trzeba czekać aż chłopaki rozwiążą problem a jak nie rozwiążą to nas użytkowników Avilek jest duzo haha

                      Komentarz


                        #12
                        ''Kolego'' to że czasy gimbusów przeżyłem kilka tysięcy lat temu znaczy że jednak już niestety studiuję/pracuję i na szczęście jeszcze mi trochę zostaje . W sumie Sony WT19I to bardziej walkman niż smartfon, mam jednak nadzieję że tym razem uda się odpalić któreś dzieło gg network. Ten błąd w javie może być spowodowany wolnym połączeniem? Chociaż wciąż nie wiem po co taka 'automatyzacja' javy skoro ma działać także na starszych tele. Po instalacji zajmuje i wymaga tyle co lepsza gierka 3D w javie.. Nie jestem programistą javy, chaotycznie się tym bawię, ale uważam że w tej wersji powinna służyć wyłącznie do pisania i nie potrzebuje wodotryskow z wersji desktopowej. Ale to jest wyłącznie moje zdanie, może się mylę.

                        Komentarz


                          #13
                          Ja to w sumie mam pytanie.
                          Czy bląd który jest wywalalny nie dotyczy czasem Bezp. Poł. SSL?

                          Komentarz


                            #14
                            Tak właśnie jest. Szczegóły znajdziesz w dziale beta. Opisywałem to kiedyś dokładnie.

                            Komentarz


                              #15
                              Witam ponownie.
                              Wiem ze jestem uparty, ale może podalibyście przybliżona datę wydania wersji która będzie działać?

                              P.S. Kumpel ma Avile i działa mu beta :o

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X