Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[SUGESTIA GG WIN] opcja ZAAWANSOWANE przy instalacji

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    a ja po raz n-ty mówię, że to co według Ciebie jest utrudnieniem jako całokształt, według innych jest ułatwieniem i przyjmij do wiadomości dwie rzeczy
    - Twój punkt widzenia nie jest jedyny na świecie
    - Twoja sugestia została zgłoszona dalej

    Zgadzam się, że przycisk "Zaawansowane" można dać w bardziej widocznym miejscu, tak aby user miał większą świadomość, że ma wybór. Nie zgodzę się, że opcja powinna być domyślnie wyłączona, bo jest to jedynie sugestia Twoja, jeśli się mylę - zaproś tu inne osoby, które się nie zgadzają.
    Nie zgadzam się też, że powinna ta opcja być od razu widoczna, bo równie dobrze można tam wrzucić wszystkie opcje jakie oferuje komunikator, a to już by w ogóle utrudniło instalację.

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez Qrix Zobacz posta
      Nie zgodzę się, że opcja powinna być domyślnie wyłączona....Nie zgadzam się też, że powinna ta opcja być od razu widoczna
      całe szczęście że nie macie monopolu na komunikatory i nie jesteście też autorami skype, aqq, tlen-u, windows live messenger, Gtalk, ICQ, itp. bo w przeciwynym razie, gdyby każdy "normalny" przeciętny użytkownik chciał skorzystać z każdego z nich, to przy waszej polityce, w imię waszego ułatwiania sprawy, miałby niezły burdel w systemie, bo każdy z tych komunikatorów wystartowałby mu z windowsem bez jego wiedzy i do kazdego z nich musialby sie najpierw zalogowac by w opcjach odlalezc wylaczenie autostartu.

      Oby mniej takich informatyków/programistów, którzy potrafią nam wmówić że to co im się podoba i jest im potrzebne, będzie potrzebne calej reszcie i to nam narzucają. Nie pytając o zdanie, nie robiąc zadnego wywiadu środowiskowego, żdanej ankiety. Niewiadomo skąd, ale wiecie że tak będzie nam lepiej. A to takie proste - zadać pytanie podczas instalacji - tak aby ci co chca potwierdzili, a Ci co nie chca zaprzeczyli. To jest kompromis, najuczciwsze rozwiazanie.

      Autostart to nie jest pierdułka, to nie konfiguracja interface-u gg i niuansów, a jedna z głównych poważnych opcji, dlatego takie rzeczy wiekszosc programistow wrzuca jako widoczna opcje przy instalacji.

      a gadki typu -przyprowadz tutaj wiecej ludzi z głosami na nie, są bezsensu. Bo obaj wiemy, że z 80-90% całej społecznosci gg w ogole na takie fora beta testowe nie zagląda. Wiec test poparcia moich sugestii na tym forum mija sie z celem i tez to ze masz tutaj 30stu kolegow ktorzy chca autostartu a ja jestem sam, nie oznacza ze w calej polsce wszyscy chca autostartu.

      przeciętny użytkownik mający słabe pojęcie o komputerze daje się łatwo zmanipulować i wy to niestety wykorzystujecie - pod przykrywką ułatwienia mu życia, podsuwacie mu co dziennie, usilnie pod nos swoj produkt, prowokujac aby sie zalogowal. A wszystko to, wiadomo z jakiego powodu...
      Ostatnio edytowany przez psycode; [ARG:4 UNDEFINED].

      Komentarz


        #18
        Nie napisałeś aplikacji dla milionów ludzi, nie prowadzisz badań dotyczących usability i userfriendly, nie badasz zachowań użytkowników, nie odbierasz zgłoszeń dotyczących problemów z obsługą aplikacji od setek tysięcy osób, to przestań uważać, że tylko Twoja racja jest najlepsza. Na razie jesteś sam, jeśli uważasz, że ktoś ma takie samo zdanie jak Ty, a nie zna tego forum, to poinformuj go o istnieniu tego miejsca.

        Zaproponowałem jakiś kompromis, ale nawet to Cię nie satysfakcjonuje. Dla Twojej informacji: AQQ, Tlen, Kadu, WTW, Windows Live Messenger, Konnekt, Pidgin, Spik, Stefan, Skype i wiele innych komunikatorów posiadają domyślnie włączony autostart przy instalacji, w wielu z nich można to zmienić z poziomu instalki, w pozostałych dopiero po pierwszym uruchomieniu z poziomu opcji programu. Setki milionów userów jakoś z tym żyje.

        Temat zamykam, bo nie ma w nim dyskusji tylko kolejne zdania "ja jestem najmądrzejszy, wiem lepiej niż Wy, bo ja tak myślę, to 6 milionów userów też tak myśli". Nie mniej sugestię przekazywał dalej GGAdmin, zobaczymy ile z tego wyniknie bo akurat to nie my o tym decydujemy.

        Komentarz

        Pracuję...
        X