Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Edycja wysłanych wiadomości

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Edycja wysłanych wiadomości

    Proszę o wprowadzenie możliwości edycji wysłanych wiadomości, tak jak to jest np. w Skype. Zapewne mogłoby to być dostępne tylko wtedy, gdy po drugiej stronie rozmówca będzie miał odpowiednią wersję GG (jak z informacją o pisaniu wiadomości), ale dobre i to, a z czasem większość będzie migrować do nowszych wersji.

    #2
    dla mnie ta opcja ma sens tylko jeśli odbiorca jeszcze nie dostał w ogóle wiadomości, w przeciwnym wypadku mi się taka opcja nie podoba

    Komentarz


      #3
      Raczej powątpiewam co do możliwości wprowadzenia takiej funkcjonalności. Aczkolwiek w wypadku pojawienia się większego zainteresowania, możemy tę sprawę przekazać dalej.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez Qrix Zobacz posta
        dla mnie ta opcja ma sens tylko jeśli odbiorca jeszcze nie dostał w ogóle wiadomości, w przeciwnym wypadku mi się taka opcja nie podoba
        A widziałeś jak to działa w Skype? Może najpierw spróbuj, a później oceniaj. Idealna sprawa w przypadku literówek i innych drobnych pomyłek.

        Komentarz


          #5
          Jest to prywatna opinia Qrix'a i ma do niej prawo. Co zaś się tyczy zagadnienia, owszem może być ta funkcjonalność przydatna, mimo sprawdzania pisowni nie wszystko się wychwyci, czy też pod wpływem emocji wyśle coś, czego później się żałuje. Ja jestem jednak zwolennikiem ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny i dyslektyzmy

          Komentarz


            #6
            Ja również myślę, że takowa funkcja jest zbędna.

            Trzeba myśleć co się pisze. A do tego głupie tłumaczenia po edycji typu 'ja czegoś takiego nie pisałem'.
            Dodatkowo jestem ciekaw jak według kolegi funkcja ta miałaby się do archiwum.

            Komentarz


              #7
              Skype działa na innej zasadzie niżeli gg. W gg kiedy ktoś jest niedostępny wiadomości zapisują się na serwerze, czekają aż ktoś się pojawi i wtedy dochodzą. W Skype obie strony muszą być dostępne żeby wiadomość doszła. W innym wypadku czeka u nas na komputerze i dlatego można edytować.

              Żeby wprowadzić proponowana funkcjonalność trzebaby zmieniać zasadę działania gg, a to odpada. Albo wprowadzić informacje zapisywana na serwerach czy dana wiadomość została dostarczona, co byłoby dodatkowym obciążeniem.
              Ostatnio edytowany przez Kwiatek; [ARG:4 UNDEFINED].
              Powiększ swoje konto dropbox - Klik!

              Komentarz


                #8
                W innym wypadku czeka u nas na komputerze i dlatego można edytować
                Bzdura, następny się wypowiada bez znajomości rzeczy. Wiadomość można edytować także wtedy, gdy już dotrze do adresata. Jemu po prostu tekst zmienia się na nowy i jest dodatkowo oznaczony, jako edytowany. Zapewne skype wysyła jakiś komunikat sterujący typu "zmień treść wiadomości X na Y" i już.

                A do tego głupie tłumaczenia po edycji
                Jak ktoś ma głupich rozmówców, to się może obawia głupich tłumaczeń. Ja się nie obawiam i na Skype jakoś nie mam z tym problemów.

                Dodatkowo jestem ciekaw jak według kolegi funkcja ta miałaby się do archiwum
                Normalnie, w archiwum jest przechowywana poprawiona wersja.

                Ostatnio edytowane przez Kwiatek ; 21.06.2012 o 17:26
                Ciekawe, na forum jakoś nie macie problemu z tym, że jest możliwość edycji wysłanych postów.

                Nie rozumiem, negujecie funkcjonalność, której na oczy nie widzieliście, a która od dawna sprawdza się w innym komunikatorze. To Wy tu sobie nadal negujcie, a ja wracam do Skype'a, trudno, nie jest polski, ale:
                - zajmuje mniej pamięci
                - działa stabilniej
                - ma normalny wygląd
                - wszystkie bzdety ma jako wtyczki i nie muszę ich instalować
                - nie ma nachalnych wyskakujących reklam, żadnych reklam w oknie rozmowy, jedynie w głównym oknie mały banner, który można zamknąć
                - pozwala na edycję wysłanych (i dostarczonych) wiadomości
                - jest zintegrowany z komunikatorem facebooka

                W tej sytuacji, gdy znajomy ma aktywne oba komunikatory, to jak myślicie, który wybieramy?

                Komentarz


                  #9
                  Widzę obraza majestatu bo ktoś ma inne zdanie trudno.
                  Co do edycji postów na forum - prócz edycji zachowywana jest cała historia edycji postów.

                  Komentarz


                    #10
                    Widzę obraza majestatu bo ktoś ma inne zdanie
                    Nie dlatego, że ma inne zdanie, tylko że pisze głupoty. Gdyby np. napisał, że nie życzy sobie, aby ktoś edytował posty, które już dostał, to rozumiem, można wprowadzić taką opcję. Ale pisanie że nie, bo się nie da, bo będą problemy, bo jest głupie, bo niepotrzebne, bez zapoznania się z działającym i sprawdzonym rozwiązaniem, to zwykłe trolowanie i tyle.

                    zachowywana jest cała historia edycji postów
                    Ale zwykły użytkownik nie może jej zobaczyć. Poza tym nie jest ważne, czy zachowywana jest poprzednia treść (ta też może być zachowywana w archiwum, albo na serwerze tylko dla administratora), tylko czy można ją edytować po wysłaniu.

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X