Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kilka problemów z archiwum - usuwanie, synchronizacja, import z GG 10

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Kilka problemów z archiwum - usuwanie, synchronizacja, import z GG 10

    Witam,

    Otóż problem przedstawia się następująco:

    Kiedy po raz pierwszy instalowałem GG 11 i zaimportowałem archiwum z GG 10, wszystko było ok, poza tym, że rozmowy podzieliły się na "jednolinijkowe". Nie przywiązywałem do tego szczególnej wagi. Niedawno postanowiłem wykasować archiwum w GG 11 i jeszcze raz zaimportować archiwum z GG 10. Instalacja przebiegła pomyślnie, import archiwum też. Jednakże wchodząc w archiwum było ono puste, pojawiała się informacja o synchronizacji, lecz trwało to krótko. Po wykasowaniu pliku archiwum, a następnie wejście w archiwum przez klienta GG spowodowało to, że nastąpiła synchronizacja z archiwum on line(zsynchronizowały się zarówno stare jak i nowe rozmowy). Przy tej okazji zauważyłem kolejną ciekawą rzecz. Mianowicie, nie mogę usunąć rozmów z archiwum on line. Kiedy je usunę i nacisnę odśwież, wszystkie rozmowy które usunąłem powracają. Nawet jeśli usunę plik archiwum GG (oczywiście klient GG jest wyłączony), wykasuje rozmowy z archiwum on line, włączę GG i wejdę w archiwum zaczyna się synchronizacja i ściągane są usunięte rozmowy. Udało mi się "bezpowrotnie" usunąć te rozmowy, które jednocześnie wykasowałem z archiwum klienta i archiwum on line. Wygląda to tak jakby archiwum zaimportowane przez wczesną wersję beta GG 11 z GG 10 "na stałe" umieściło pewne rozmowy w archiwum on line.
    Mam nadzieję, że opisany powyżej problem jest zrozumiały
    Czekam na jakieś sugestie.

    #2
    Nie do końca sprecyzowałeś co chcesz ostatecznie zrobić i jaki cel osiągnąć. Mieć puste archiwum on line i korzystać z GG 11 bez zapisywania rozmów? Usunąć część rozmów z archiwum? Korzystać z GG 11 czy z GG 10?

    Komentarz


      #3
      Chciałem zaimportować jeszcze raz archiwum z GG 10, żeby sprawdzić czy nadal występuje błąd z podziałem rozmów na "jednolinijkowe", gdyż chcę korzystać tylko i wyłącznie z GG 11 a 10 odinstalować. Przy tej okazji, zauważyłem, że gdy w archiwum on line są już jakieś rozmowy, archiwum z GG 10 nie importuje się - jest puste, nie są także synchronizowane rozmowy z archiwum on line. Wygląda to tak jakby trzeba było usunąć wszystkie rozmowy z archiwum on line aby jeszcze raz zaimportować te z GG 10.
      Drugą rzeczą jest to, że nie mogłem usunąć rozmów z poziomu archiwum on line - po naciśnięciu odśwież wszystkie rozmowy wracały. Ten problem rozwiązałem usuwając je z archiwum lokalnego -wówczas usunęły się też z on line. I zauważyłem też, że po zostawieniu kilku rozmów w archiwum on line, GG 11 nie synchronizuje ich. Lokalnie na komputerze zapisywane są tylko nowe rozmowy.

      Komentarz


        #4
        Skoro udało Ci się usunąć archiwum on-line, to wystarczy teraz, że spróbujesz ponownie zainstalować GG11 (aczkolwiek może być z tym problem po już odbytej migracji). Pamiętaj by wcześniej usunąć wszystkie katalogi robocze tak jak w temacie http://forum.gg.pl/showthread.php?41...a-reinstalacji

        Komentarz


          #5
          Niestety reinstalacja i ponowna migracja archiwum z GG 10 nic nie pomogła (katalogi przed reinstalacją usunąłem). Archiwum w GG 11 jest puste, on line także.

          Komentarz

          Pracuję...
          X