Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Groźna Luka w GG 11 Build 5858

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Groźna Luka w GG 11 Build 5858

    System Operacyjny: Windows 7
    GG: 11 BETA (Build 5858)

    Zainstalowałem GG Beta, o dziwo zainstalowało się w Katalogu temp. Zdziwiło mnie to troszkę, więc postanowiłem sprawdzić dlaczego tak się dzieje a nie inaczej. Okazało się że instalator został spreparowany właśnie w ten sposób by tam się instalowało. Postanowiłem zbadać program. Odpaliłem darmowy program jakim jest Resource Hacker. I zacząłem badać pliki. Okazało się że jedna drobna modyfikacja w gghub.exe pozwala na dołączanie plików *.dll w sposób dynamiczny z dowolnego wskazanego przez nas katalogu. Utworzyłem sobie katalog *.dll i korzystając z podstawowej składni protokołu GG udało mi się spreparować bibliotekę *.dll która potrafi pobierać dane użytkowników: Adres IP oraz MAC karty sieciowej za pomocą której się łączą. Co prawda nie miałem tutaj na celu kradzież cudzych danych, lecz jedynie chciałem ukazać jak niestabilną i niebezpieczną aplikacją w rękach programisty może okazać się GG 11 BETA. W wersji GG 10.5 Tego nie udało się osiągnąć.

    #2
    Sprawa została już zgłoszona. Dziękujemy za przekazanie nam tych uwag.

    Komentarz


      #3
      Cieszę się że mogłem pomóc Zwłaszcza że to ja dokonałem tegoż zgłoszenia po raz pierwszy. Obecnie szukam kolejnych luk

      Komentarz

      Pracuję...
      X