Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[SUGESTIA] Formatowanie tekstu w oknie wiadomości z GG 10.5

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [SUGESTIA] Formatowanie tekstu w oknie wiadomości z GG 10.5

    Witam.
    Przewertowałem całe forum w poszukiwaniu podobnego tematu, lecz nie znalazłem.
    Chciałbym zwrócić uwagę twórcom nowego GG 11, na zubożone formatowanie tekstu w oknie rozmowy. Szczególnie doskwiera brak swobodnej zmiany wielkości czcionki (są tylko dwa ustawienia), oraz brak wyboru dowolnej kolorystyki czcionki jak również jej tła, jaka istnieje w GG 10.5. Narzucone kolory czcionki są nijakie, brzydkie i jeśli miałbym już skorzystać z jakiegoś zasugerowanego tam koloru, wybrałbym czarny. Na codzień w GG 10.5 używam stonowanej ciemnej czerwieni R: 193 G: 15 B: 15 o nasyceniu 236 i innej czcionki nie używałem od lat. Podobnie moi znajomi, mają swój styl, swój kolor i często wystarczy rzut oka by zobaczyć kto pisze. Szczególnie jak się zdarzały utraty kontaktów. Nie wiem kto wpadł na taki zamysł by to zmienić. Wiem tylko, że bez możliwości formatowania czcionki w takiej postaci jak jest w GG 10.5 nowego GG 11 nie tknę ani ja ani większość moich znajomych kijem.

    Pozdrawiam.

    #2
    Czy używasz tylko programów oferujących czcionkę przedstawiającą stonowaną czerwień R: 193 G: 15 B: 15 o nasyceniu 236?

    Komentarz


      #3
      Nie tylko komunikatorów typu GG i podobnych gdzie czcionkę mogę modyfikować wg upodobań. Zabranie formatowania z GG 11 to cofanie się względem GG 10.5 a to chyba miała być nowa ulepszona wersja. Dałem przykład koloru, którego przykładowo używam w GG 10.5 ale w GG 11 nawet przypominającego czerwieni koloru nie uświadczysz. Prędzej mu do buraczkowo-różowego. Zresztą to tylko sugestia co bym chciał zostawić z wersji GG 10.5 i czemu miałbym ową wersję zostawić na rzecz GG 11 skoro jest w tym względzie cofnięta. Albo mamy pełną konfigurację albo niech będzie tylko czerń a nie kilkanaście przykładowych kolorów wybranych zgodnie z gustem kogoś z twórców. W innym zresztą temacie ktoś przedstawił swoją opinię na temat równie brzydkich skórek. Nie wiem kto jest tam odpowiedzialny za szatę graficzną ale skoro ma być to komunikator, który można w pełni spersonalizować, warto zostawić użytkownikowi taką opcję. A ta w GG 10,5 spełniała bardzo dobrze swoją rolę. No chyba że twórcom nie zależy na tym żeby się w przyszłości użytkownicy na GG 11 przesiedli, jak to było na początku z wersją GG 10. Początkowe bugi i zawieszanie systemu BSODy dyskwalifikowały ten komunikator na rzecz GG 8.0 przez dłuższy okres.
      @Paulina wybacz ale Twoja wypowiedź nic nie wnosi do tematu. Nadal nie wiem czy twórcy mają w planach wrócić do formatowania z GG 10.5 czy choćby rozważą takową sugestię, czy też definitywnie pozostaną przy obecnej wersji. Chciałbym wiedzieć czy instalować nowe buildy czy dać sobie spokój i pozostać przy GG 10.5 ewentualnie zakończyć ponad 12 letnią już chyba przygodę z komunikatorem GG jeśli przestanie istnieć możliwość z korzystania ze starszej wersji. Tyle w temacie.
      Ostatnio edytowany przez topiq; [ARG:4 UNDEFINED].

      Komentarz

      Pracuję...
      X