Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kilka spostrzeżeń.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Kilka spostrzeżeń.

    Witam.

    Darowałem sobie betę, by móc spojrzeć na efekt końcowy Waszego dzieła, jakim jest GG na Javę. Zauważyłem jednak kilka błędów, którymi się z Wami podzielę w tym wątku. Mój telefon to Nokia 2700 classic, a wersja GG to 5.1.0.20000.

    1. Dokąd mam to GG (sobota) ładowało się bez problemów. Teraz, gdy dochodzi do 100% pojawia mi się błąd "Błąd Custom: java.lang.NullPointerException". Z tego powodu, jestem zmuszony podawać wszystkie kolejne błędy z pamięci.
    2. Po odpaleniu aplikacji, pojawia mi się monit "Twoje konto nie zostalo potwierdzone". Do wyboru mam dwie opcje - OK i Jak to zrobić. Bardzo chętnie bym to zrobił, gdybym wiedział jak, ale opcja "Jak to zrobić" działa tak samo jak OK.
    3. Powiedzcie mi, czemu na liście kontaktów mam sam siebie, podczas gdy na gg.pl, GG 10, GG 11 ani na AQQ siebie nie mam? Nie mogę siebie usunąć, a kiedy próbuję ze sobą pogadać (byłem na tyle zdesperowany, że myślałem, że rozmowa ze sobą pomoże ) pojawia mi się, że nie mogę rozmawiać ze sobą. Ok, ale czemu w ogóle mam taką możliwość?
    4. Archiwum, ładuje się strasznie długo. Rozumiem, mam zawalone archiwum, mój błąd. Ale kiedy chcę otworzyć dawniejszą rozmowę, która zawiera 4-5 postów, to ładowanie tejże zajmuje więcej czasu niż pobranie archiwum, prawie zawsze rozmowa nie zostaje mi pokazana.
    5. Kiedy wybieram "Mój profil" pojawia mi się błąd "Illegal Argument java/lang/IllegalArgumentException."
    6. Czasem GG łapie zwiechy, tzn jak wejdę w czyją kartę kontaktu to nie mogę wyjść, ale myślę, że to akurat mój błąd - jeszcze nie do końca ogarnąłem to GG.
    7. Fajnie, mogę dodawać kontakty, edytować je i mi się podoba. Tylko, szkoda, że usunąć ich nie mogę. Biorę "Usuń", "Tak" i nic. Jakbym "Nie" nacisnął.
    7.5 Kiedy naciskam "Tak" (punkt wyżej) GG jakby przystaje reagować, każda opcja nie działa, oprócz wejścia do archiwum. Jak wejdę - działanie wraca do normy. To o to chodzi w pkt. 6.
    8. Okno zablokowania GG. Pisałem o tym niejednokrotnie. Zerżnięte z poprzednich wersji. Z literówkami i błędami. Do poprawy.
    9. Kiedy wchodzę w ustawienia, nie mogę nic zmienić, mogę tylko zapisać i wyjść.
    I jeszcze takie pytanie - czy jest możliwość wyświetlania kontaktów wg grup? Wiem, że w poprzednich wersjach to było, nie wiem jak w tej. I jeśli tak, to czy jest możliwość... albo podam przykład. Powiedzmy, że mam 4 grupy. Do tej pory mogłem mieć wyświetlone albo wszystkie naraz albo tylko jedną. Czy w tej wersji mogę mieć wyświetlone np. tylko 4 grupy?

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez Asmod96; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Nowa wersja GG.

    #2
    ad: 4. Rozmowy zasze synchronizują się nieco dłużej, na symbianie też muszę czekać dłuższą chwilę. To zależy też od obciążenia serwera, zawalenia archiwum, długości rozmowy i prędkości Internetu w Twoim telefonie.

    5. Zły argument? Może nieobsługiwana funkcja - to zostawmy Teamowi GG...

    6. nie możesz wyjść tzn? Klikasz "wyjdź" i nic? To też zależy od telefonu, na mojej E51 czasem się cięło w operatorskiej wersji, ale to też zależy od humorków telefonu i może faktycznie jakiejś zwiechy...

    7. Zostawić Teamowi GG...

    7.5. analogicznie do 6 + poczekać na reakcję Teamu...

    8. Ach, dobrze pamiętam je z wersji operatorskich, no lekka kicha, jakby nie patrzeć...

    9. Hmm... A próbowałeś kliknięciem zaznaczać konkretne pole? + poruszanie strzałkami... Jeśli to nie działa, to musisz również poczekać na reakcję Teamu, bo np na mojej Nokii 500 działa, choć to dotykowiec, ale E51 też daje radę. Może zależy od silnika i interpretacji Javy...

    A co do grup - no włąśnie, też jestem ciekaw
    Brat dostanie w dzierżawę po mnie E51 i chciałbym mu zainstalować, na razie tylko testuję
    Ostatnio edytowany przez coopra; [ARG:4 UNDEFINED].
    I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

    Komentarz


      #3
      9. No właśnie, strzałkami ruszać mogę, ale klikam i nic, bez zmian. Ani się nie ptaszkują pola, ani się menu nie rozwijają.

      Komentarz


        #4
        Nie robimy zbiorowych wątków.

        Komentarz


          #5
          Potwierdzam numer 9, Sony Ericsson Yari. Ja akurat siedzę na kompie na gg 10.5, więc była prośba o uzupełnienie danych. I nie mogę zmienić np tego, że jestem kobietą, itd, itp.

          Komentarz


            #6
            Dzięki, przekazałam Twoje spostrzeżenia. Czy mógłbyś tylko szerzej opisać co nasz na myśli pisząc o oknie zablokowania GG i literówkach z nim związanych?

            Komentarz


              #7
              Blokada klawiatury z GG, są tam błędy językowe, przynajmniej były w starych wersjach i jesli piszą że dalej są, to faktycznie ... Informacja że okno jest zablokowane i co zrobić żeby odblokować, itd. - chyba to o to okno chodzi, bo coś kojarzę że kiedyś parę ładnych gaf tam było
              I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

              Komentarz


                #8
                Aaa. Mam "klawisze zablokowane naciśnij odblokuj potem OK aby odblokwać". Piękne, zgłaszam.

                Komentarz


                  #9
                  Temat podbijam. Po zainstalowaniu wersji 5.1.1.20095 błąd nr. 9 został poprawiony, nr. 5 połowicznie.
                  Ostatnio edytowany przez Asmod96; [ARG:4 UNDEFINED].

                  Komentarz


                    #10
                    I znów podbijam. Ze wszystkich moich błędów pozostał tylko błąd nr. 8.

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X