Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyłączenie dodatków w GG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    A poza tym co wam tak naprawdę szkodzi dać userom prawdziwy wybór ?
    Kto chce komunikator niech ma jego golą wersję - a kto chce platformę GG z opcją komunikatora niech sobie doinstaluje co mu potrzebne. Albo skoro miało by to zrobić problem dal programistów z doinstalowywaniem dodatków - po prostu wypuście oprócz tego kombajnu wersję " light ". Zresztą popatrzcie co się dzieje z innymi "społecznościówkami ". NK traci użytkowników odkąd zaczęła właśnie wprowadzać " śledzia " ( u Was strefa ), kompletnie zbędne prezenty w komunikatorze również odstraszają od używania aplikacji - natomiast taki FB wprowadza komunikator na PC prosty graficznie obsługujący tylko podstawowe rzeczy z portalu ( powiadomienia i zaproszenia ).

    Komentarz


      #17
      I to (wbrew pozorom może) byłby spory skok marketingowy dla Was i spora korzyść. Pamiętajcie, użytkownik lubi mieć wybór! Czuje się wtedy doceniony i chętniej bierze. To psychologia, naprawdę powinniście pomyśleć trochę bardziej racjonalnie

      Możecie np. wziąć jedną z pierwszych bet z Gadunews (bez dodatków) i ponaprawiać znane bugi (nie dodając np. strefy itd), również zoptymalizować tak, jak nowe "pełne" wersje. Tym banalnym sposobem, uzyskamy aplikację okrojoną, ale działającą sprawnie (znane rozwiązania) i bez dodatków (lub ew. w dalszych planach - możliwość instalacji / deinstalacji modułów typu Strefa czy Dysk). Tak nie można zrobić? Jeju, to nie wydaje się być tak dużą pracą, zwłaszcza na dość sporą korporację.

      A wyżej wspomniany wzrost popularności poprzez wybór (a nie wmuszanie zbędnych dodatków) wersji lekkiej i pełnej z pewnością odbije się bardzo pozytywnie na używalności GG! To mogę zagwarantować

      Co śmieszniejsze, dość niskim kosztem, prawda?
      Ostatnio edytowany przez coopra; [ARG:4 UNDEFINED].
      I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

      Komentarz


        #18
        Nadmienię, że zniweluje to zjawisko odchodzenia ludzi do konkurencji typu wtw, gdzie szukają lekkości - ba, może nawet ludzie stamtąd wrócą?

        Ponadto, możecie dobrze to rozegrać i zrobić aferę - "rewolucja! Minimalistyczne GG 11?" - taki tytuł zrobiłby furorę, tego ludzie szukają, to hasło jest pożądane w google, wystarczy cynk do jakiegoś serwisu i jesteście w top tematach po tygodniu - a więc liczba odbiorców reklamy się zwiększy. A napięcie podsycać umiecie, pokazaliście przed premierą bety
        I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

        Komentarz


          #19
          Nie ośmieszajcie sie juz Panie Adminie. Najlepiej nic nie piszcie.

          W tym oto temacie, w lutym ktoś zgłosił bardzo poważny błąd:
          http://forum.gg.pl/showthread.php?21...=5756#post5756

          Do dzisiaj nikt się nim nie zajął. sam bym to zrobił w kilka dni mając dostęp do kodu.

          Komentarz


            #20
            GG robi źle tylko sobie ... Dlaczego ludzie cenią sobie WTW, AQQ i inne multikomunikatory ? Bo są minimalistyczne i pozwalają na swobodny wybór funkcji które chcemy używać

            Postscriptum : Straciłem już nadzieje, że to będzie minimalistyczne .....

            Komentarz


              #21
              Po co słuchać użytkowników? W najnowszej aktualizacji mamy jeszcze funkcje podarowania prezentu... żałosne, ten cały minimalizm nie wytrzymał nawet do wydania oficjalnej wersji. GG schodzi na psy...

              Komentarz


                #22
                Ankieta mówi sama za siebie. Pójdźcie po rozum do głowy! Dajcie tą zakładkę Dodatki w ustawieniach! Co wam szkodzi .... Zauważcie, że przy internecie mobilnym nikt nie pobierze GG 11 bo instalacja jej na takim necie to samobójstwo. Pakiet był by wykorzystany pewnie w jeden dzień ..... Chodzi o dodanie całkowitego wyłączenia paska aplikacji po lewej stronie, górnych zakładek ..... To nie tylko zwalnia RAM, ale i pozwala zmienić wykorzystywanie limitu internetu mobilnego. Podsumujmy, większość GG 11 to aplikacje przygotowane webowo, poczta, strefa, muzyka też pewnie po części jest webowa. Nie wykorzystujecie w pełni Swojej Znanej Marki, powiem wprost zabijacie ją ... poprzez kolejne nikomu nie potrzebne bajery ... nie ukrycie nic tu nie pomoże .... ukrycie nie spowoduje że GG będzie brało mniej ramu, że nie będzie wykorzystywać limitu internetu mobilnego. Weźcie sobie do serca sugestia swoich wiernych użytkowników, którym zapowiadano minimalizm ... który był do 2 czy 3 bety GG, potem zaczęło to przypominać kobyłę pełną niezwiązanych z komunikacją funkcji. Tak właściwie jaki tu minimalizm? Ja bym powiedział ... że tylko odchudzenie wyglądu i nic więcej ... bo tak to niestety wygląda. Nie mówiąc o tym, że to działa gorzej od GG 10 ... które także było waszą wtopą, od wersji GG 10 stawiacie kierunek na tworzenie kobyły. Podsumujmy - GG Muzyka - Po co? Na co? Czy ja naprawdę nie mam odtwarzacza muzyki na komputerze? Strefa? Czy ja tam coś piszę? Dysk? Chyba jedyne co się tu przydaje z tych waszych dodatków. Jeśli chcecie aby użytkownicy innych komunikatorów do Was wrócili nie możecie im serwować programu do wszystkiego i niczego. Tym samym zatarła się granica pomiędzy podstawową funkcją komunikatora a napakowanym bloatware .....

                Zrozumcie. Dajcie opcje wyłączenie ...... słyszałem już tą opinię że za dużo ustawień będzie a co wy robicie dodając nowe zakładki? Dodatkowe ustawienia.

                Tak naprawdę ustalacie wszystko z góry i myślicie, że ciemny lud to kupi, ale ciemny lud woli korzystać z komunikatorów gdzie podstawową funkcją jest komunikacja tekstowa/video .....

                Pewnie moje słowa zostaną zignorowane, pewnie to walka z wiatrakami ..... ale zrozumcie, że robicie źle.... tak samo robicie źle nie dając już nigdzie możliwości pobrania GG 10 i używania bety .... czy wy to uważacie już za wersję finalną? GG 11 przecież wymaga wiele usprawnień, tymczasem zostaje jedyną wersją GG do pobrania z waszej strony ... tak samo było w przypadku wydania GG 10 .... zastąpiono NGG wersją beta GG 10.....

                Komentarz


                  #23
                  Retnax święta prawda, ale obawiam się, ze niektórzy nie uczą się na starych błędach. Instalacja tego gg to marnowanie zasobów komputera.
                  I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

                  Komentarz


                    #24
                    Chcą być " społecznościówką " a wystarczy popatrzeć na to co największy na tym rynku robi. Goły Messenger z podstawowymi powiadomieniami, aplikacja na Androida - jest i owszem, ale sam komunikator JEST OSOBNO i nie trzeba mieć kompletu. Nie twierdzę że FB jest super, ale oni przynajmniej widzą jakie są potrzeby użytkownika a nie własne widzimi się. I tym sposobem wykasują inne kombajny z funkcją komunikatora. Tym bardziej, że nawet ostatnio nie trzeba nawet konta zakładać - Messenger działa jak sms - na nr telefonu.
                    Ostatnio edytowany przez northareth; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: ort.

                    Komentarz


                      #25
                      @northareth - Jakby nie patrzeć to FB Messenger na PC jest aplikacją lekką i minimalistyczną. Zawiera to co potrzebne i to się ceni, a nie kombajn z funkcjami których nie używam.

                      Komentarz


                        #26
                        To powinien być KOMUNIKATOR, a nie maszynka multimedialna. Dysk, poczta, radio, wiadomości, choje moje dzikie węże. Zróbcie taki syf w wersji na przeglądarkę, a wersje dyskową zróbcie taką, jaką chcę 90% użytkowników. Dlaczego komunikator ma zabierać mi więcej pamięci niźli przeglądarka ?.
                        Sraty taty, a wy takiego wała w monitor w naszą stronę.

                        Komentarz


                          #27
                          No więc sprawdzam obietnice GG o lekkości - podejście drugie, ostatnie miałem przy becie znakowanej numerem buildu .6081 albo 6801 zdaje się, o ile dobrze pamiętam..
                          Instaluję GG. Proces instalacji jest szybki, ale... 44,5MB? To LMMS zajmuje mi 21MB, a pozwala tworzyć muzykę i ma zestaw sampli!

                          Proces instalacji wmiarę prosty, zajmuje ok minuty. Nie jest to złe, ale czemu nie mogę wybrać miejsca instalowania? Czemu ten śmieć zaśmieca mi dysk C:\ i to w AppData? Spowalnia to system, bo partycję systemową powinien zajmować tylko OS plus programy i sterowniki krytyczne, nic więcej. Co to tu robi?

                          Jakie ikonki przy GGDysku? Co to w ogóle jest? (stawiam się na miejscu niedoświadczonego użytkownika). i jaka deinstalacja starej wersji GG, jak ja nie mam starej... Bezsens.

                          Uruchamiam GG. Patrzę z niedowierzaniem na ilość RAMu zajmowanego przez aplikację. Procesor oscyluje między 25 - 50%. A konfiguracja sprzętowa nie jest zła. WInVista x32 SP1 Business, zoptymalizowana + AMD Athlon X2 64 2@1.94GHz, 4GB RAM. Lepiej już nie będzie, do tego w razie potrzeby radeon HD 3200M. System świeżo po starcie. Co widzę? Porażkę.

                          Pojawia się ekran usunięcia GGDysku. Po co więc było to "coś" instalowane? To bezsens! GG się zawiesza, ale w końcu udaje mi się usunąć to ustrojstwo. Ale proces jest nadal aktywny?! Ikonka jest w pasku aplikacji?! O co chodzi?! Zrobili mnie w balona - pierwsza myśl. Zużycie aplikacji to łącznie ponad 235 000K zasobów. Liczę tu wszystkie śmieciowe procesy, czyli GGHub i GGDrive i główny GGApp. Dowód: http://db.tt/a0H6NyGQ

                          GG się znów zawiesza. Jaki telefon, ja chcę w liście ustawienia. Są, klikam. I czekam. Ale tu coś dziwnego - GG przełącza się na niedostępny i nie chce wybudzić. Ładuję onet - no jest! Firewall... "GGapp.exe i GGHub.exe w liście dopuszczonych" - raportuje Comodo. Strefa? Nie chcę tego! Muzyka? Tak, nie mam mediaplayera na komputerze, GG uratowało mi tyłek. Oczywiście to była ironia. I ten przeklęty dysk, dalej tu jest. Poczty GG nie używam, pełno reklam, już i tak wszędobylskich. Na końcu się wkurzam i blokuję sobie reklamy z GG. GG odzyskuje połączenie z kontem na "niewidoczny" - what the...?!

                          Wstyd i porażka, i nie mogę pobrać starszego GG, dostaję niestabilne? O nie, przechodzę do konkurencji. I jeszcze opcja przy profilu - startuj automatycznie. Ale gdzie? Jak? PRofil domyślny czy start z systemem, czy jak? Chrzanię, nic nie rozumiem. I teraz patrzę w "o aplikacji". Wersja testowa. Wymuszanie bety na użytkownikach, lekkiej w załozeniu, a będącej kombajnem - to już szczyt. GG zajmuje czasem, przy większej pracy do 1/2 pamięci porządnej gry komputerowej typu Dirt3 (ok. 500 000K - 600 000k w trakcie rozgrywki). Porównanie kilku programów z GG:

                          GG: w stanie spoczynku (!!!) użycie pamięci łacznie 239 076K RAM. Wstyd... To jest minimalizm? To jest szczyt!

                          I teraz kilka innych aplikacji, również w tle:
                          - GIMP: http://db.tt/TlRLAU7u
                          - Gra - TrackMania United Forever podczas podłączenia na serwerze jako obserwator, uruchomiona W OKNIE - minimalnie ponad "komunikator", nadeo zawstydziło GG: http://db.tt/I1vfbtjT
                          - Gra: Dirt3. To już jest gra - kombajn, jedna z nowszych, lepszych, grafika jest niemal perfekcyjna, to i zasoby pewnie duże, zwłaszcza, że codemasters nie potrafią optymalizować, podobnie jak GG. Ale to jest gra, ma prawo żreć zasoby, bo obciąża komputer i w założeniu tak będzie. Komunikator nie ma takiego prawa: http://db.tt/j8Hcq9lh


                          Czy naprawdę muszę jeszcze bardziej pogrążać GG? Czy naprawdę ktoś jest takim cepem, że nie dostrzega prostych rzeczy? Zwolnienia pracowników są - ciekawe czemu? Ktoś tu jest takim bufonem, że nie potrafi się przyznać do błędu. Ciekawe tylko, ile dojdzie "w zaparte".

                          Na ostatek, miły, klasyczny wręcz akcent: Need for speed underground 2: http://db.tt/VCcueobg

                          Czy to pomyłka i wstyd?
                          Nie. To po prostu jest GG. Nieumiejętnie tworzone, spartaczone GG. Jedynym "używalnym" klientem jest chyba ten przeglądarkowy.
                          Zaraz po przeprowadzeniu instalacji GG wylądowało w \dev\null. Nie nadawało się do niczego, jego funkcjonalność JAKO KOMUNIKATORA, nie KOMBAJNA, nie była warta ilości zasobów (dyskowych - 110MB na dysku zaraz po instalacji i systemowych), które pożerało. Dziękuję za uwagę.

                          Post był pisany obiektywnie, gdyż samego GG używam, tyle że z poziomu web. Kilka osób z bliższego grona, które ma GG, podziela moją opinię. Zrzuty ekranu są chyba jasnym dowodem na ogół. Sam teścik jest po prostu obiektywnym obrazem całości. Wyśmiewczym.

                          Data: 22.12.12, wersja GG: 11.1.33.10197.
                          Ostatnio edytowany przez coopra; [ARG:4 UNDEFINED].
                          I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

                          Komentarz

                          Pracuję...
                          X