Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polskie znaki w Botach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Polskie znaki w Botach

    Witam.

    Wie ktos moze jak zrobic by bot zwracał polskie znaki? Kiedy dodam w skrypcie tekst z ogonkami zwraca mi pustą wiadomość.

    Za wszelką pomoc z góry dziękuję

    #2
    Koduj pliki zgodnie z UTF-8 (bez BOM).

    Komentarz


      #3
      emm, nie kminie. Co mam robic .?

      Komentarz


        #4
        To zależy, jakiego edytora Pan używa, ale przy zapisywaniu pliku powinien Pan znaleźć opcję wyboru kodowania i wybrać UTF-8 (jeśli jest do wyboru z BOM i bez BOM, to lepiej to drugie).

        Komentarz


          #5
          Załóżmy, że kod edytujesz w Notepad++, wtedy wybierasz z menu programu opcję Konwertuj na format UTF-8 bez BOM

          Komentarz


            #6
            Dzięki za odpowiedz
            Ostatnio edytowany przez Wazniak96; [ARG:4 UNDEFINED].

            Komentarz


              #7
              Hmm, a jeśli zaznaczę tylko Konwertuj na UTF-8 nie będzie polskich znaków? Czy się mylę?
              Już niedługo...

              Komentarz


                #8
                będą, pamiętaj jak podal Qrix powyzej Utf-8 bez BOM
                Ostatnio edytowany przez ravas; [ARG:4 UNDEFINED].
                Zamieszczone przez Becca Fitzpatrick
                Pamiętaj, że człowiek się zmienia, jednak jego przeszłość nigdy.
                Zamieszczone przez Bob Dylan
                Don’t criticize what you can’t understand

                Komentarz


                  #9
                  http://pl.wikipedia.org/wiki/BOM_(informatyka) - ten znacznik na początku pliku może zepsuć wiadomość protokołową BotAPI. Jeśli bot korzysta z jednego skryptu, to nie ma jeszcze problemu, ponieważ go rozpoznajemy i usuwamy, natomiast jeśli jeden skrypt includuje inne w różnych miejscach, to te znaczniki pojawią się właśnie w tych miejscach w zwrocie ze skryptu, a tego nie jesteśmy już w stanie usunąć (bo sekwencja tych bajtów mogłaby wystąpić chociażby w danych binarnych obrazka dołączonego do wiadomości).
                  Dlatego właśnie najlepiej jest zapisywać pliki jako UTF-8 bez BOM.

                  Komentarz


                    #10
                    Więc narazie nie będę robil polskich znaków poniewaz pracuję na webftp takim jak np net2ftp.net a tam nie ma mozliwosci zmiany kododwania. Jak dla mnie przenoszenie teraz całej pracy na np notepad++ jest zbędne i mozolne a tym bardziej konwęterownie gdy mam komendy na osobnych plikach, a jest ich dosc sporo.
                    Moze kiedys gdy bd pisal od podstaw wszystko pomysle nad tym. Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X