Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bezpieczeństwo przed hakerami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Bezpieczeństwo przed hakerami

    Od tygodnia mam problem z hakerami, którzy hakują mój CzatGG. Niestety zabezpieczanie katalogów itd. nic nie dało... Chciałbym zapytać czy ktoś z Was wie jak zabezpieczyć swój CzatGG czy innego bota przed hakerami? Konkretnie chodzi o to, że logują się jako użytkownicy i robią co chcą, dają sobie rangi, wychodzą, wchodzą, spamują, wyzywają innych, tworzą obrażające kanały i strasznie denerwują ludzi, przez co nikt oprócz hakerów nie wchodzi na czat i blokuje go, ponieważ czasem, gdy hakerom się nudzi robią niewyobrażalny spam.

    #2
    Może luka w skrypcie ?
    c0d3r.eu Zapraszam

    Komentarz


      #3
      Hmm no nie wiem. A idzie to jakoś szybko sprawdzić? Bo skrypt jest dość potężny...

      Komentarz


        #4
        Skrypt twojego autorstwa ,z internetu ?
        c0d3r.eu Zapraszam

        Komentarz


          #5
          W większości tak, ale podstawa nie.

          Komentarz


            #6
            pewnie nie masz zabezpieczeń tkj. if($_SERVER['REMOTE_ADDR']!='91.197.15.34') die(''); lub przed SQL injection (funkcja 'addslashes')
            Zamieszczone przez Becca Fitzpatrick
            Pamiętaj, że człowiek się zmienia, jednak jego przeszłość nigdy.
            Zamieszczone przez Bob Dylan
            Don’t criticize what you can’t understand

            Komentarz


              #7
              Dzisiaj zamontowałem to if($_SERVER['REMOTE_ADDR']!='91.197.15.34') die('');, ale nie jestem pewien czy to wszystko załatwi, a SQL injection właśnie czytam jak zabezpieczyć.

              Na razie nic się nie dzieje, jak znowu mi hakną to napiszę.

              Komentarz


                #8
                to skrypt zakupiony? Możesz podać jego nazwę i miejsce skąd go pobrać/kupić?

                Komentarz


                  #9
                  Mialem podobny problem, atakuja cie przez sql injection prawdopodobnie. Jak chcesz to pomoge zrobic ci zabezpieczenia skryptu
                  Ostatnio edytowany przez Satros; [ARG:4 UNDEFINED].

                  Komentarz


                    #10
                    Z pobieranymi przez Was skryptami GGCzatów jest ten problem, że albo są napisane przez kogoś kto się uczył PHP tylko po to by napisać czat - wtedy nie mają zabezpieczeń zwyczajnie z niewiedzy autora lub inny problem: te darmowe wersje udostępniane przez autorów które to z kolei nie mają celowo zabezpieczeń bo mają za zadanie tylko pokazać próbkę kodu przed ewentualnym zakupem licencji

                    Zaś co do tematu to sprawdzaj IP i filtruj wiadomości - wtedy będzie ok
                    Pozdrawiam, Kubofonista
                    http://ggczat.net & http://kubofonista.net

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X