Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Masowe sprawdzenie statusów gg

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  Masowe sprawdzenie statusów gg

  Witam, mam takie małe pytanie. Napisałem ostatnio program który wyświetla mi na ekranie boxy z danymi użytkowników. Jest on napisany w języku C#. Jako jeden z atrybutów jest numer gg, który chciałem sprawdzać. data = client.OpenRead("http://status.gadu-gadu.pl/users/status.asp?id=" + sNum + "&styl=6"); używam do tego standardowego linku jaki znalazłem na stronach w googlach. Tylko przy większej ilości zapytań, np okolo 20. Program strasznie się zacina i masa prób ulega wyrzuceniu komunikatu z serwera o błędzie. Pytanie brzmi, co należy zrobić by działało to szybciej. Podobno należy gdzieś aplikację zarejestrować w celu szybszego połączenia z serwerem czy coś takiego. Prosiłbym o pomoc.

  #2
  zapoznaj się ze stroną http://dev.gg.pl/api/

  Warto też napisać jakie dokładne dane miałyby się wyświetlać w boxach o których piszesz.
  http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Ąą Ćć Ęę Óó Żż Źź

  Komentarz


   #3
   A więc program wyświetla dane podstawowe z pliku xml. Imie, nazwisko, telefony... A także numer gg w formie stringa. Użyłem procedury linku ktory podalem powyzej ktory sprawadza mi numer gg i zwraca unavailable lub available i według tego wstawia odpowiednią grafikę. Jednak gdy zapytań jest jakaś większa ilość tj. ponad 10 to serwer strasznie zamula. PRzy ilości tylu zapytań minie kilkanascie sekund nim statusy zostaną sprawdzone i zwrócone odpowiednie wartosci.

   W skrócie działa to tak:
   1. Szukana jest kontrolka z numerem GG
   2. Przekazywana jest do funkcji ktora sprawdza mi status i zwraca odpowiednią wartosc
   3. jest If ktory porównuje mi dwa stringi i wstawia odpowiedni obrazek.

   JEdnak trochę długo trwa to łączenie z serwerem i pytam czy rejestracja na ggApi to stricte do programow/aplikacji ktore są uzywane w gg, czy np. coś takiego też pozwoli mi bez limitu kontaktowac się z serwerem gg i potem urywać połączenie gdy już będzie wszystko sprawdzone.

   Komentarz

   Pracuję...
   X