Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[GG8/GG10] Jak odzyskać uszkodzony profil lub skasowane rozmowy z archiwum?

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  [GG8/GG10] Jak odzyskać uszkodzony profil lub skasowane rozmowy z archiwum?

  Poprzez przywracanie plików.
  Dla niektórych edycji systemu Windows Vista i nowszych, istnieje możliwość przywrócenia konkretnych plików/folderów do wcześniejszego stanu. W tym celu wpisujemy w okno "Uruchom" (WIN+R) lub w pasek adresu (w dowolnym folderze) %appdata%\Nowe Gadu-Gadu lub %appdata%\Gadu-Gadu 10 i wciskamy Enter. Klikamy na folder nazwany naszym numerem GG. Jeśli takowego nie ma - należy go utworzyć. Kliknij na folder prawym przyciskiem myszy -> Właściwości -> Poprzednie wersję i przywróć wersję danych z danego dnia. Można to również zastosować do wybranych plików (np. jak nam zależy tylko na archiwum (archive.db))

  Poprzez przywracanie systemu
  Nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem systemów Windows 6.0 lub nowszych, stąd można skorzystać z tego narzędzia: Menu start -> Programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Przywracanie systemu i przywrócić system do odpowiedniej daty... czasem pomaga...

  Poprzez ręczne skopiowanie części plików
  Nowsze buildy NGG tworzą kopię plików... nie wiem po co skoro są to uszkodzone wersje plików no ale cóż... Podobnie jak w pierwszym sposobie, wchodzimy w folder %appdata%\Nowe Gadu-Gadu lub %appdata%\Gadu-Gadu 10 - w środku znajduje się folder _userdata\destroyed a w nim folder z plikami konfiguracyjnymi naszego profilu. Niestety nie wszystkie dane z reguły tam się znajdują... stąd polecam w Menadżerze profili NGG usunąć nasz profil i założyć go na nowo, a następnie (przy wyłączonym NGG) podmienić wybrane pliki z folderu destroyed do folderu z konfiguracją danego profilu (w folderze %appdata%\Nowe Gadu-Gadu\TWÓJ_NUMER_GG ). Najważniejsze pliki to archive.db czyli archiwum, contactlist.xml czyli lista kontaktów, profilebasic.xml i profile.xml odpowiadające za dane konta, szczególnie ważne jeśli profil był blokowany dodatkowym hasłem

  Jeśli zdarza się to często to polecam program do robienia całkowitej kopii zapasowej wybranego profilu, do pobrania http://www.gadudodatki.pl/aplikacje/show/id/69135, działa tylko z GG 8.

  UWAGA:
  Pierwsze dwa sposoby odzyskiwania danych mają zastosowanie również w celu odzyskania poszczególnych plików nieuszkodzonego profilu (np. odzyskanie skasowanych rozmów w archiwum, odzyskanie usuniętych kontaktów).

  Betatesty GG na Android: FroYo (I5800XXJPS) @ Samsung i5800
Pracuję...
X